100 جایگاه كوچك سوخت در تهران ایجاد می شود

تهران - ایرنا- معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران در آیین ساخت 48 جایگاه كوچك عرضه سوخت اعلام كرد كه 100 جایگاه از این نوع در محلات تهران احداث می شود.

به گزارش ایرنا، محسن پورسید آقایی معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران روز چهارشنبه در آئین كلنگ زنی احداث 48 جایگاه كوچك عرضه سوخت گفت: در فاز نخست این طرح، 48 زمین در كمتر از 6 ماه شناسایی و امروز كلنگ ساخت این جایگاه ها در 14 منطقه تهران به صورت همزمان زده شد.
به گفته وی، تلاش می شود پیش از مهرماه بیشتر این جایگاه ها به بهره برداری برسد.

* ایستگاه مترو میدان صنعت پیش از شهریور به بهره برداری می رسد
معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران همچنین با بیان اینكه روند تجهیز خط هفت مترو به سرعت در حال انجام است، گفت: ایستگاه مترو میدان صنعت منطقه 2 شهرداری پیش از شهریور به بهره برداری می رسد.
وی ادامه داد: مشكل ترافیك منطقه 2 شهرداری تهران با راه اندازی جایگاه سوخت و مترو در نیمه دوم سال كاهش می یابد.
به گفته پورسید آقایی، منطقه 2 شهرداری تهران به عنوان پایلوت طرح پارك حاشیه ای مدرن نیز انتخاب شده است و به زودی این طرح در این منطقه اجرا می شود.
وی همچنین از احداث 21 جایگاه گازرسانی در ارتفاع با كمك شركت نفت در ترمینال های تاكسیرانی در آینده نزدیك خبر داد.
معاون شهردار خاطرنشان كرد كه با اجرای این طرح شاهد كاهش ترافیك در شهر و خدمت رسانی بیشتر تاكسیرانان به شهروندان خواهیم بود.

* 11 جایگاه كوچك بنزین در منطقه 2 تهران ساخته می شود
رسول كشت پور شهردار منطقه 2 شهرداری تهران نیز در آئین كلنگ زنی احداث 48 جایگاه سوخت سطح تهران گفت: 11 جایگاه از 48 جایگاه سوخت در منطقه 2 شهرداری تهران احداث می شود.
وی با بیان اینكه تراكم جمعیت در سطح منطقه 2 زیاد است تصریح كرد: هم اكنون متوسط صف انتظار بنزین 20 دقیقه است و با احداث 11 جایگاه كوچك به زیر 10 دقیقه كاهش می یابد.
به گفته كشت پور، فاصله جایگاه های سطح منطقه 2 شهرداری تهران حدود 6 و نیم كیلومتر است كه با احداث جایگاه های جدید به دو و نیم كیلومتر كاهش می یابد.
به گفته شهردار منطقه 2 تهران توسعه فرهنگ شهر نشینی و كاهش آلودگی هوا و ترافیك از جمله اقدامات و رویكردهای این منطقه است.
كشت پور ادامه داد: در طول 12 سال گذشته با اتفاقات حوزه شهرسازی و معماری و انحراف 30 درصدی از طرح تفصیلی، ترافیك به صورت فزاینده ای افزایش یافت اما با بهره برداری از خط هفت مترو، ترافیك كاهش می یابد.
وی ادامه داد: شهرداری منطقه برای كمك به احداث و بهره بردای از خط هفت مترو 100 میلیارد تومان كمك كرده و آمادگی كمك های بیشتر هم در این زمینه وجود دارد.
كرامت ویس كرمی مدیر شركت ملی فرآوردهای نفتی تهران نیز در این آئین گفت: پرفروش ترین جایگاه های عرضه سوخت كشور در منطقه 2 شهرداری تهران است.
وی خاطرنشان كرد: مشكل كمبود جایگاه سوخت علاوه بر منطقه 2 در مناطق یك و پنج شهرداری تهران وجود دارد و با احداث این جایگاه ها تحولی در این زمینه به وجود می آید.
به گزارش ایرنا، آیین كلنگ زنی احداث 48 جایگاه سوخت كوچك به صورت همزمان در 14 منطقه شهرداری تهران برگزار شد.
تهرام/ 9343 / 1735/ 1539 /