كنكور امسال برای نیمی از دانش آموزان مازندرانی تازگی ندارد

ساری - ایرنا - امسال در حالی 43 هزار دانش آموز مازندرانی در كنكور سراسری شركت می كنند كه دستكم 20 هزار نفر آنها سال های گذشته هم صندلی آزمون سراسری را تجربه كردند .

بر اساس گزارش اداره كل آموزش و پرورش مازندران در پایان هفته جاری 43 هزار و 264 دانش آموز از این استان در كنكور سراسری شركت می كنند.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران روز سه شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت : از مجموع دانش آموزان استان كه امسال در كنكور شركت می كنند تنها 23 هزار نفر برای نخستین این آزمون را تجربه می كنند.
اسفندیار نظری افزود : طبق معمول سنوات گذشته همچنان بیشترین شركت كنندگان با 52 درصد مربوط به رشته علوم تجربی است .
وی آمار دانش آموزان مازندرانی شركت كننده در كنكور رشته تجربی سال جاری را 21 هزار و 500 نفر اعلام كرد.
این مسئول توضیح داد : 6 هزار و 800 دانش آموز در رشته ریاضی ، هشت هزار و 200 نفر در رشته انسانی ، چهار هزار و 814 نفر در زبان انگلیسی و یك هزار و 950 نفر در رشته هنر امسال در كنكور شركت می كنند.
مازندران در كنكور سراسری سال گذشته هم 42 هزار و 534 شركت كننده داشت كه 20 هزار و 181 نفر در رشته تجربی و 22 هزار و 353 نفر باقی مانده از چهار رشته دیگر بودند.
بر اساس اعلام سازمان سنجش و آموزش ، كنكوری سراسری سال جاری در مجموع یك میلیون و 11 هزار و 360 شركت كننده دارد كه 642 هزار و 228 نفر داوطلب گروه آزمایشی علوم تجربی هستند. تعداد شركت كنندگان در رشته تجربی امسال 9 درصد بیشتر از سال گذشته است .
آزمون سراسری سال 97 در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری برابر با هفتم و هشتم تیر ماه برگزار می شود.
آزمون داوطلبان رشته ریاضی و انسانی صبح پنجشنبه و داوطلبان رشته هنر بعد از ظهر همان روز برگزار می شود و داوطلبان رشته تجربی صبح جمعه و رشته زبان های خارجی هم بعد از ظهر همین روز پرونده كنكور را می بندند.
مازندران از جمله استان هایی است كه بیشترین رتبه های خوب را همه ساله به خود اختصاص می دهد.
پارسال 43 دانش آموز این استان رتبه زیر 100 كنكور سراسری را كسب كردند و دارندگان رتبه های تك رقمی هم 2 نفر بودند.
مازندران در سال تحصیلی منتهی به كنكور امسال 530 هزار دانش آموز در پایه های مختلف داشت كه در چهار هزار و 20 مدرسه درس می خواندند.
7335/1654

سرخط اخبار فرهنگ