۴ تیر ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۰۶
کد خبر: 82952274
۰ نفر
تخلف مالی سه هزار میلیاردریالی شهرداری ساری تایید شد

ساری - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب مركز استان مازندران تایید كرد كه یك فقره پرونده قضایی مربوط به مجموعه شهرداری ساری بابت تخلف مالی 2 هزار و 900 میلیارد ریالی دردست بررسی است .

به گزارش خبرنگار ایرنا ، سید یونس حسینی روز دوشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضائیه گفت كه عنوان این تخلف مالی ' اختلاس ' است و افراد زیادی هم بر اساس گزارش های اولیه در این تخلف دخیل هستند.
وی با اعلام این كه جزییات تخلف هنوز مشخص نیست ، افزود : تخلف در یكی از سازمان های تابعه شهرداری ساری رخ داد و متهمان این پرونده هم احضار شده اند.
دادستان مركز مازندران توضیح داد : سازمان بازرسی استان مازندران پس از گزارشی كه در باره وجود تخلف مالی در یكی از سازمان های وابسته به شهرداری ساری دریافت كرد ، وارد عمل شد و پرونده قضایی این تخلف مالی شكل گرفته است .
وی گفت كه پرونده در حال جمع آوری اطلاعات و احضار متهمان است و حتی هنوز اتهام اختلاس هم محرز نشده است .
شهر با جمعیت 350 هزار نفری ، پرجمعیت ترین نقطه شهری مازندران محسوب می شود .
شهرداری ساری با سابقه حدود یكصد ساله ، در حال حاضر امور این شهر را با سه منطقه ، پنج معاونت و 10 سازمان زیرمجموعه مدیریت می كند.
سازمان عمران ، ترافیك ، آتش نشانی ، تاكیسرانی ، اتوبوسرانی ، بهشت رضا (ع) ، حمل و نقل و ترافیك ، پارك ها و فضای سبز ، فناوری اطلاعات و آمار ، مدیریت پسماند و میادین و تره بار از سازمان های تابعه شهرداری ساری هستند.
شهرداری ساری همچنین دارای معاونت های ' شهرسازی ، معماری و امور مناطق ' ، ' اداری و مالی ' ، ' خدمات شهری ' ، ' فنی و عمرانی ' و ' فرهنگی و اجتماعی ' است .
بودجه شهرداری ساری در سال 96 افزون بر 6 هزار میلیارد ریال بود .
بر اساس اعلام شورای شهر ساری ، شهرداری در پایان سال گذشته حدود 2 هزار و 500 میلیارد ریال به پیمانكارانش بدهی داشته است .
6990/1654