آزادراه تهران - شمال امتیازی بالا برای راهسازی كشور است

كرج - ایرنا - رییس مجلس شورای اسلامی گفت: وجود پل ها و تونل های متعدد در احداث آزاد راه تهران - شمال باعث شده تا این پروژه یك تجربه ارزشمند در راهسازی كشور محسوب شود.

به گزارش ایرنا، علی لاریجانی در حاشیه بازدید از روند تكمیل پروژه آزادراه تهران-شمال كه صبح دوشنبه با همراهی وزیر راه و شهرسازی و رییس بنیاد مستضعفان صورت گرفت، با تاكید بر ضرورت تسریع در بهره برداری از پروژه تهران - شمال برای سهولت تردد مردم، اظهار داشت: مدیریت زمان برای بهره برداری سریع از پروژه ها بسیار حائز اهمیت است.
وی با اشاره به پیشرفت مطلوب پروژه طی سال های اخیر، مدیریت زمانبندی و برنامه ریزی را یكی از عوامل مهم پیشرفت پروژه های بزرگ دانست و افزود: پیچیدگی های فنی و زیرساختی این پروژه منجر به كسب امتیازی بالا برای كشور در حوزه راه سازی شده است.
لاریجانی با اشاره به اینكه مدت زیادی از روند ساخت پروژه می گذرد و یك سابقه طولانی در ذهن مردم ایجاد شده، گفت: امید است از این پس با مدیریت زمان این روند طی شود تا كمك به سهولت در تردد مردم شود.
وی همچنین با اشاره به پیشرفت 91 درصدی قطعه اول آزاد راه تهران - شمال، افزود: اگر همین قطعه در اسرع وقت به سرانجام برسد، كمك بزرگی به كاهش بار ترافیك ملی می شود.
استاندار البرز در این بازدید با اشاره به ضرورت تسریع در تكمیل پروژه تهران - شمال برای كاهش بار ترافیك ملی البرز، گفت: اهتمام ویژه كشوری در این خصوص وجود دارد.
محمدعلی نجفی افزود: طی بازدید های صورت گرفته، مسئولان متعهد شده اند كه پروژه تا پایان سال 97 به بهره برداری برسد.
قطعه یك این پروژه از تهران تا دو راهی شهرستانك در جاده كرج - چالوس، 91 درصدد پیشرفت داشته و در قطعه 2 پیچیدگی امور بسیار زیاد ولی با سرعت در حال تكمیل است.
1535/7411