۴ تیر ۱۳۹۷،‏ ۲:۳۶
کد خبر: 82951836
۰ نفر
حمله تروریست ها به فوعه و كفریا دفع شد

دمشق- ایرنا- گروه تروریستی تحریرالشام (جبهه النصره) بامداد امروز (دوشنبه) برای چندمین بار به شهرهای فوعه و كفریا در استان ادلب در شمال سوریه یورش بردند كه حمله آنها دفع شد.

به گزارش ایرنا، منابع میدانی از داخل شهرهای محاصره شده فوعه و كفریا در استان ادلب سوریه اعلام كردند كه گروه تروریستی تحریر الشام با نقض آشكار آتش بس تلاش كردند به مواضع نیروهای مردمی مدافع این دو شهر نفوذ كنند.
در این یورش كه از سمت مزارع بروما انجام شد، تروریست ها ابتدا با كمین ها و تله های انفجاری برخورد كردند و خسارت های فراوانی متحمل شدند.
تغییری در این حمله در نقشه میدانی منطقه صورت نگرفت و شماری از تروریست ها كشته و زخمی شدند.
تروریست ها پس از ناكامی در دستیابی به اهدف خود عقب نشینی كردند.
در حمله تروریست ها دو عضو نیروهای مدافع مردمی شهرك های فوعه و كفریا به نام های 'قدور حاج حسن' و 'فواد محمد الحسن' شهید شدند.
كمیته های مردمی مدافع دو شهرك شیعه نشین فوعه و كفریا محاصره شده در حومه شمالی ادلب از 15 روز قبل با گروه تروریستی تحریر الشام و گروه های وابسته به آن درگیر شدند كه این درگیری ها به صورت پراكنده و گاه شدید همچنان ادامه دارد.
همچنین 6 تن از مدافعان شهرك های شیعه نشین 'فوعه و كفریا' 10 روز قبل در درگیری با عناصر تروریستی تحریرالشام شهید شدند.
تروریست ها در جریان این حمله نتوانستند تاكنون به مواضع نیروهای مدافع مردمی در شهرهای فوعه و كفریا نفوذ كنند.
با خروج شماری از مردم فوعه و كفریا هم اكنون حدود هشت هزار نفر كه بیشتر آنها زنان و كودكان هستند، همچنان در محاصره تروریست ها در این دو شهرك قرار دارند.
شهرك ها و روستاهای بنش، طعوم، تفتناز، رام حمدان و معره مصرین اصلی ترین محل حضور تروریست هایی هستند كه به صورت روزانه دو شهرك شیعه نشین و محاصره شده فوعه و كفریا را هدف خمپاره قرار می دهند.
كمك های غذایی محدود به ساكنان این دو شهرك فقط از طریق چتر انجام می شود و مردم این مناطق از ابتدایی ترین امكانات زندگی و درمانی محروم هستند.
پس از اشغال شهر و استان ادلب در شمال غرب سوریه هم مرز با تركیه از سوی تروریست های تكفیری٬ دو شهرك فوعه و كفریا كه در 10 كیلومتری شمال شهر ادلب قرار دارند از 28 مارس 2015 (8 فروردین 94) به محاصره كامل تروریست ها درآمده و به صورت روزانه هدف حمله های تروریستی قرار دارند.
رسانه های سوریه می گویند كه در آن زمان 14 هزار تروریست كه در تركیه تجمع كرده و آموزش دیده و تجهیز شده بودند با یك یورش سنگین استان ادلب را به اشغال خود در آوردند.
خاورم**8005*شبس*1859