تورهای یك روزه گردشگری مناطق دیدنی پردیس برگزار     می شود

تهران-ایرنا- مسئول هیات همگانی شهر پردیس گفت: فضاهای گردشگری اطراف شهر پردیس برای بسیاری از مردم ناشناخته است و برای معرفی مناطق زیبای گردشگری، تورهای یك روزه در روستاها ، كوه‌ها و آبشارهای محدوده این شهر برگزار می شود.

هادی سوهانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعامل با هیات كوهنوردی برای شناسایی مناطق زیبای خارج از شهر یكی دیگر از برنامه‌های هیات همگانی است.
وی با اشاره به اینكه این شهر قبل از ساخت مسكن مهر هویتی مستقل داشت، گفت: امروزه شهر پردیس با مسكن مهر شناخته می شود و امیدواریم هویت بخشی دوباره به شهر با ورزش همگانی و معرفی توانمندی‌های آن به شهروندان عملی شود.
مسئول هیات همگانی شهر پردیس افزود: دسترسی آسان و كم هزینه بودن ورزش همگانی از دلایل اصلی گرایش شهروندان به این ورزش است و با توجه به اقبال عمومی نسبت به این رشته برای توسعه آن برنامه ریزی كردیم.
وی با اشاره به گسترده بودن هیات همگانی خاطر نشان كرد: هیات همگانی 37 كمیته دارد و بعضی از این كمیته ها به مردم معرفی نشدند، برای شروع كار، با هزینه كم چند رشته ورزشی را در فضایی محدود به شهروندان معرفی می كنیم و با توجه به میزان استقبال، برای گسترش آنها در كمیته هیات برنامه‌ریزی می كنیم.
سوهانی اظهار داشت: به منظور سالم سازی فضای بوستان های شهر، تعدادی از بوستان‌های شهر پردیس برای برگزاری ورزش صبحگاهی جانمایی شده و مربیان مجرب داوطلب برای برگزاری ورزش صبحگاهی مشاركت می كنند، برای سرگرمی مردم و گذراندن اوقات فراغت در بوستان‌ها برنامه ریزی كرده ایم.
عضو شورای اسلامی شهر پردیس با اشاره به شعار هیات همگانی خاطر نشان كرد: شعار «من با تو همگانیم» را به منظور مشاركت بیشتر شهروندان در ورزش‌های همگانی انتخاب كردیم، ورزش همگانی محدویت سنی ندارد و اعضای خانواده در كنار همدیگر می توانند ورزش كنند، در همین راستا 22 تیرماه برنامه پیاه روی خانوادگی به همراه جوایز نفیس را برگزار می كنیم.
سوهانی با اشاره به برگزاری نشستی با مدیران مجموعه های ورزشی گفت: هدف ما از برگزاری این نشست تعامل با مدیران سالن‎های ورزشی خصوصی برای استفاده شهروندان از امكانات ورزشی با قیمت مناسب است، كاهش در هزینه استقاده از فضاهای ورزشی گامی در جهت توسعه سرانه ورزش در شهر پردیس است .
وی، ساخت مسیر سبز در پردیس، تعیین مسیرهایی برای پیاده روی شهروندان در بام پردیس، ایجاد مسیر دوچرخه سواری را از دیگر برنامه‌های هیات همگانی شهر پردیس عنوان كرد.
تهرام/9441/ 1539

سرخط اخبار فرهنگ