پرونده هاي دادگستري داراب كاهش داشته است

شيراز- ايرنا- رئيس دادگستري داراب گفت:درسال 96حجم ورودي پرونده هاي دادگستري داراب 35 هزار پرونده بود كه امسال نسبت به سال گذشته 5 هزار پرونده كاهش داشته ايم و همه اين 5 هزار مورد مختومه شده است.

حجت الاسلام سيدمحسن موسوي در ديدار با امام جمعه داراب به مناسبت هفته قوه قضائيه افزود:كاهش پرونده ها به منزله اقدامات مناسب دادگستري در زمينه پيشگيري از وقوع جرم بوده است.
وي در اين ديدار كه دوم تيرماه برگزار شد ادامه داد : قضات شريف و مجموعه قضايي داراب انسانهاي پاك و متخصص، متعهد و پرتلاش هستند ودست دلال ها وكار چاق كن ها از دادگستري قطع شده است و مردم بدون واسطه و هماهنگي قبلي مي توانند با دادستان و بنده و قضات ملاقات كنند.
رئيس دادگستري داراب به معضلات اجتماعي داراب نيز اشاره كرده و گفت: آمار طلاق درسال 96 حدود 745 فقره پرونده بود كه عدم اشتغال جوانان و بيكاري عامل بسياري از جرائم و آسيب هاي اجتماعي در داراب است.
موسوي گفت: از مردم و مسئولان و جناح هاي سياسي مي خواهم با وحدت وهمدلي براي توسعه شهرستان داراب با نماينده مردم در مجلس همكاري كنند و اجازه دهند درفضاي آرام به مردم خدمت و كارها را پيش ببرد.
رئيس دادگستري داراب همچنين در مورد فضاي مجازي نيز گفت: بنده و دادستان در اكثر گروهاي واتساپ عضو هستيم و فضا را رصد مي كنيم و برخوردهاي مناسبي با كساني كه از خطوط قرمز نظام عبور و تخريب كرده اند انجام داده ايم واكنون هم به مديران گروه ها وفعالان مجازي هشدار مي دهم با كساني كه به مسئولان نظام و ولايت توهين كنند قاطعانه برخورد خواهيم كرد.
اول تا هفتم تيرماه، هفته قوه قضاييه است.
شهرستان داراب در 225 كيلومتري جنوب شرقي شيراز قرار دارد.
9877 / 1876