يمن سكوت سازمان ملل در قبال جنايات متجاوزان را محكوم كرد

تهران- ايرنا- سخنگوي دولت نجات ملي يمن، سكوت سازمان ملل و نهادهاي وابسته به آن را در قبال جنايات ائتلاف سعودي-آمريكايي به ويژه اقدام امارات و آمريكا در ايجاد زندان هاي مخفي در استان هاي جنوبي يمن و تعرض به زندانيان و شكنجه آنان را محكوم كرد.

به گزارش بامداد يكشنبه ايرنا به نقل از شبكه خبري المسيره، عبدالسلام جابر گفت كه چشم پوشي و فرار سازمان ملل از مسئوليت هاي خود در محكوم كردن جنايات وحشيانه عليه افراد بازداشت شده در زندان هاي مخفي امارات، اين سازمان را در زمره شريك ائتلاف متجاوز سعودي- آمريكايي قرارداده است.
وي يادآورشد كه اگر سكوت سازمان ملل و سازمان هاي وابسته به آن نبود، اين جنايات ننگين ادامه پيدا نمي كرد.
سخنگوي دولت نجات ملي يمن همچنين ادعاهاي برخي نهادهاي سازمان ملل و ديگر سازمان ها را كه با هدف توجيه حملات متجاوزان به استان الحديده و تلاش براي محاصره ملت يمن صورت مي گيرد، محكوم كرد و گفت: ادعاي سازمان عفو بين الملل در باره كارشكني دولت نجات ملي در ارتباط با كمك هاي بشردوستانه، صحت ندارد.
ائتلاف خودخوانده عربي به سركردگي عربستان و امارات چهارشنبه (23خرداد) به رغم هشدارهاي بين المللي درباره وخامت اوضاع انساني، حملات گسترده اي را براي اشغال بندر الحديده در غرب يمن آغاز كرد كه تاكنون با مقاومت نيروهاي ارتش و كميته هاي مردمي اين كشور روبه رو شده است.
الحديده دومين بندر بزرگ يمن در درياي سرخ تنها راه ارتباط دريايي مردم تحت محاصره اين كشور با جهان خارج و همچنين تنها گذرگاه ورودي كمك‌هاي بشردوستانه به يمن است.
عربستان از روز ششم فروردين سال 94 در قالب ائتلافي از چند كشور عربي و با كمك و چراغ سبز آمريكا، حملات گسترده اي را عليه يمن، فقيرترين كشور عربي آغاز كرد تا به بهانه بازگردان رئيس جمهوري مستعفي اين كشور به قدرت، به اهداف و زيادخواهي هاي سياسي خود جامه عمل بپوشاند.
تجاوز عربستان به يمن تاكنون منجر به كشته شدن بيش از 14 هزار يمني بي گناه و ويراني اين كشور شده است.
شبد**1480**1010