مردم الحدیده یمن سكوت سازمان ملل را محكوم كردند

تهران - ایرنا - هزاران نفر از مردم الحدیده یمن عصر جمعه با برگزاری تظاهراتی علیه تجاوز ائتلاف آمریكایی سعودی به این شهر اعتراض و سكوت سازمان ملل متحد در قبال جنایت های عربستان و متحدانش را محكوم كردند.

به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، مردم یمن در این تظاهرات با سر دادن شعارهایی تجاوز به این كشور را محكوم و بر ضرورت اتحاد و مقابله با تلاش های متجاوزان به الحدیده تاكید كردند.
شركت كنندگان در این تظاهرات با صدور بیانیه ای، آمریكا، عربستان سعودی و امارات متحده عربی را مسئول جنایت ها و عواقب محاصره یمن عنوان كردند.
در این بیانیه همچنین تاكید شده است عدم اقدام عملی سازمان ملل متحد در حمایت از غیر نظامیان الحدیده نشان از مسئولیت ناپذیری این نهاد بین المللی و حمایت از متجاوزان است.
همچنین شركت كنندگان در تظاهرات خواستار مسئولیت پذیری و حمایت از مردم الحدیده از سوی سازمان ملل متحد شدند.
در بیانیه شركت كنندگان در تظاهرات امروز الحدیده، همچنین بر حمایت مردم یمن از ارتش و كمیته های مردمی یمن در مقابله با متجاوزان تاكید شده است.
هفته گذشته ائتلاف عربی به سركردگی عربستان عملیات خود را برای اشغال شهر الحدیده آغاز كردند.
با وجود تبلیغات رسانه های نزدیك به عربستان سعودی مبنی بر اشغال فرودگاه بین المللی الحدیده؛ اما همچنان این فرودگاه در كنترل نیروهای یمنی است.
بندر الحدیده در سواحل دریای سرخ در غرب یمن قرار دارد و تنها گذرگاه ورودی كمك های انسانی به این كشور به شمار می رود، ناظران بر این باورند كه جنگ در این بندر راهبردی یمن، دست‌كم 250 هزار قربانی برجای خواهد گذاشت و اوضاع این كشور را بیش از پیش وخیم تر خواهد كرد.
شبك**9365**3404