روند واگذاري تالار بزرگ شيراز به بخش خصوصي تسهيل مي شود

شيراز- ايرنا- معاون توسعه مديريت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: شرايط واگذاري پروژه تالار بزرگ شيراز را كه هم اينك در دست احداث است به بخش خصوصي آسان خواهيم كرد.

به گزارش ايرنا علي اصغر كارانديش، پنجشنبه در ديدار با استاندار فارس در شيراز با تاكيد بر لزوم تكميل پروژه تالار بزرگ شيراز افزود: در كنار آسان سازي روند واگذاري اين طرح به بخش خصوصي، افزون بر اعتبارات استاني كه براي اين پروژه اختصاص داده شده، اعتباراتي از محل منابع اين وزارتخانه به اين طرح تخصيص داده خواهد شد.

** در واگذاري طرح ها به بخش خصوصي فرصت سوزي نشود
استاندار فارس هم در اين ديدار بيان كرد: از بدو ورود به اين استان (شهريور 96) توجه به زيرساخت هاي فرهنگ و هنر را در دستور كار قرار داده ام و با توجه به اينكه تكميل طرح هاي فرهنگي در دست احداث در شيراز به دليل شرايط مالي و اعتبارات دولتي،
روند كندي داشت براي شتاب بخشيدن به اين روند، بر آن شديم كه تكميل اين طرح ها را به بخش خصوصي واگذار كنيم.
اسماعيل تبادار افزود: تا كنون چندين پروژه فرهنگي نيمه تمام دولتي براي تكميل و بهره برداري به بخش خصوصي واگذار شده و آماده واگذاري تالار بزرگ شهر شيراز نيز به اين بخش هستيم.
وي، تالار بزرگ شيراز را يكي از نيازهاي اصلي اين كلانشهر دانست و گفت: اين پروژه بايد در شان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و شهر شيراز ساخته و همايش هاي بزرگ استاني و ملي نيز در اين مجموعه برگزار شود.
تبادار با بيان اينكه تالار بزرگ شيراز، سومين پروژه بزرگ در حوزه فرهنگ و هنر اين كلانشهر است، اظهار داشت: پروژه سعدي شناسي و موزه مشاهير، 2 پروژه بزرگ ديگر در اين حوزه است كه به بخش خصوصي واگذار شده و مجموعه سعديه تا چند ماه آينده به بهره برداري خواهد رسيد.
استاندار فارس با اشاره به ظرفيت ايجاد شده در بودجه سال 97 براي بهره گيري از قابليت هاي بخش خصوصي، گفت: كارگروه ويژه اي در اين استان تشكيل شده و اتاق بازرگاني به عنوان مركز بخش خصوصي در فارس در اين كارگروه حضور خواهد داشت تا از ظرفيت ايجاد شده در اين زمينه به بهترين نحو استفاده شود.
تبادار بيان كرد: اين كارگروه كه متشكل از دستگاه هاي فرهنگي استان است، مسايل مختلف فرهنگي اين منطقه را رصد مي كند، همچنين اين كارگروه ساماندهي پروژه ها، اماكن تاريخي و احياي كاروانسراها را از طريق بخش خصوصي در دستور كار قرار داده است.
استاندار فارس ادامه داد: در واگذاري طرح ها به بخش خصوصي ضمن رعايت همه ضوابط و اصول كارشناسي نبايد فرصت سوزي شود بلكه بايد روند صدور مجوزهاي لازم آسان شود تا موجب دلسردي سرمايه گذاران در اين عرصه نشود.
تبادار بيان كرد: استان فارس در حوزه هاي مختلف اعم از تاريخي، فرهنگي، هنري و مذهبي داراي جايگاه ويژه اي در سطح ملي و بين المللي است و از دير باز فارس به عنوان استاني فرهنگي و تاريخي شناخته شده است.
وي افزود: براي پاسخگويي هرچه بهتر به جامعه هنرمندان استان فارس بايد با حمايت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از حداقل امكانات، حداكثر بهره وري را داشته باشيم و در عرصه فرهنگ و هنر، كاركردها مناسب و در شان اين استان باشد.
كلنگ مجموعه تالار مركزي شيراز سال 1390 به زمين زده شد و قرار است در زميني به مساحت 18هزار متر مربع با زيربناي 20هزار متر مربع احداث شود. اين مجموعه از سال 1392 در حال ساخت است.
قرار است سالن همايش 2هزار نفري با زيربناي 400 مترمربع ، نگارخانه، اتاق موسيقي و تئاتر در اين مجموعه ساخته شود.
6122 /6118

سرخط اخبار استان‌ها