نوسازی بیمارستان ولیعصر اراك 67 درصد پیشرفت فیزیكی دارد

اراك - ایرنا - نماینده مردم اراك، خنداب و كمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح نوسازی بیمارستان 486 تختخوابی ولیعصر (عج) اراك، 67 درصد پیشرفت فیزیكی دارد و تسریع در تكمیل آن از kیازهای پایه بخش سلامت استان مركزی است.

به گزارش ایرنا، علی اكبر كریمی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از این طرح درمانی در جمع اصحاب رسانه، افزود: در صورت تامین اعتبار، حمایت استانداری و پیگیری نمایندگان مجلس شورای اسلامی بخشی از این بیمارستان درنیمه دوم امسال توان بهره برداری دارد.
وی اظهار داشت: حوزه درمان استان مركزی با كمبودهایی در ارائه خدمات پزشكی به مراجعان مواجه است و بهره برداری از طرح نوسازی بیمارستان ولیعصر (عج) اراك به عنوان مركز درمانی مادرتخصصی استان می تواند بخش عمده ای از مشكلات را حل كند.
نماینده مردم اراك، خنداب و كمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: تخصیص اعتبار ناقص و دیرهنگام موجب شده كه تاكنون این طرح درمانی مهم پیشرفت لازم را نداشته باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی اراك نیز در جریان این بازدید گفت: بیمارستان ولیعصر (عج) اراك از بزرگترین طرح های عمرانی، درمانی وزارت بهداشت در سطح كشور است كه 600 تخت قابلیت توسعه دارد.
دكترحسن طاهر احمدی افزود: در سه سال اخیر 450 میلیارد ریال اعتبار به این طرح عمرانی سلامت تزریق شده و برای تامین تجهیزات تخصصی و تاسیسات هزار و 400 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی اظهار داشت: با تحقق هزار میلیارد ریال تسهیلات بانكی و 500 میلیارد كمك بخش دولتی، این طرح درمانی سال آینده برای ارایه خدمات به بهره برداری خواهد رسید.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی اراك با بیان اینكه بیمارستان ولیعصر در سه بلوك A ، B و C در حال ساخت است، ادامه داد: بلوك A بیمارستان تا چند ماه آتی به بهره برداری می رسد و 2 بلوك دیگر نیز در سال آینده به چرخه ارایه خدمات درمانی می پیوندد.
مطالعات و عملیات اجرایی بیمارستان ولیعصر (عج)اراك به عنوان مركز مادر تخصصی، درمانی و اورژانس از سال 87 آغاز شده كه در زمان دولت قبل با وقفه طولانی در ساخت مواجه بود.
16 واحد بیمارستانی استان مركزی مربوط با مدیریت دولتی، سه بیمارستان با راهبری حوزه مدیریت درمان تامین اجتماعی و سه بیمارستان خصوصی در اراك و ساوه ارائه خدمت دارند.
در حال حاضر 698 پزشك عمومی، 485 پزشك متخصص و فوق تخصص و هزار و 726 كارشناس رشته های مختلف پیراپزشكی و مامایی در استان مركزی فعالیت می كنند.
232 پزشك استان مركزی در قالب دندانپزشك مطب دار و شاغل در دانشگاه ها و بیمارستان های غیر دولتی فعالیت دارند.
6991/6013/