۳۰ خرداد ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۱۶
کد خبر: 82948054
۰ نفر
جشنواره گردشگري تهران قديم در بوستان پليس برگزار مي شود

تهران- ايرنا- معاون گردشگري اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان تهران از برگزاري جشنواره تابستانه و گردشگري تهران قديم در بوستان پليس (منطقه چهار) خبر داد و گفت: مقدمات اين طرح با همكاري دستگاههاي متولي و امنيتي در پايتخت انجام شد.

شهرام عليمحمدي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: اين طرح گردشگري، از 15 تير به مدت 70روز در بوستان پليس پايتخت ادامه خواهد داشت.
وي با بيان اينكه هدف از برگزاري طرح گردشگري تهران قديم معرفي جاذبه، غذاها، سنت ها، موسيقي، صنايع دستي خاص استان تهران است گفت: غرفه ها از هفته آينده در پارك پليس جانمايي خواهد شد كه بتوان با اجراي اين برنامه تهران قديم را بيشتر معرفي كرد.
معاون گردشگري اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان تهران تصريح كرد: تبليغات جشنواره تابستانه تهران قديم در حال حاضر در محل باغ ملي پايتخت در حال انجام است كه گردشگران مي توانند روزانه از ساعت 18 تا 24 از جاذبه هاي و برنامه هاي تهران قديم ديدن كنند.
وي اظهار كرد: همچنين براي غني سازي اوقات فراغت گردشگران نيز از 15 تيرماه تا پايان شهريور ماه 2 جشنواره فوتبال - گردشگري در بوستان نياوران و جشنواره غذا و نوشيدني در نمايشگاه بين المللي تهران برگزار خواهد شد.

*اجراي طرح حيات شبانه شهر از 15 تيرماه آغاز مي شود
مهدي سيف رييس ستاد گردشگري شهرداري تهران با اشاره به ضرورت بازآفريني حيات شبانه در تهران به ويژه در شب هاي تابستان گفت: طبق هماهنگي هاي صورت گرفته با شهرداري تهران و نهادهاي مسئول در حوزه امنيت از جمله نيروي انتظامي، مقرر شد تا در قالب طرح حيات شبانه شهر ون هاي كافه به صورت گردشي در مناطق مختلف پايتخت مستقر شوند.
وي ادامه داد: بر اساس اين طرح، از مجموعه اي از ون كافه هاي داراي مجوز دعوت شده تا به مدت دو هفته در نقطه اي كه از سوي شهرداري تهران انتخاب شده مستقر شوند و به شهروندان خدمات رساني كنند.
وي خاطر نشان كرد: طبق پيش بيني هاي صورت گرفته، نخستين مرحله از طرح حيات شبانه شهر از 15 تيرماه در منطقه هفت اجرا و پس از دو هفته به منطقه ديگر منتقل مي شود.
تهرام/7247//1348