واحد واكنش سریع جرایم فضای مجازی اردبیل راه اندازی شد

اردبیل - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب مركز استان اردبیل گفت: واحد واكنش سریع به جرایم فضای مجازی برای نخستین بار در كشور در اردبیل راه اندازی شد.

به گزارش ایرنا ، ناصر عتباتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: امروز جرایم از فضای حقیقی به فضای مجازی كوچ كرده و شاهد انتقال بزهكاری به این فضا هستیم و باید سیستم قضایی برای برخورد با آن اقدامات لازم را انجام می داد كه با تامین ابزارها و زیرساخت های لازم واحد واكنش سریع در دادگستری استان راه اندازی شد.
وی بیان كرد: واحد واكنش سریع به جرایم فضای مجازی در استان با استفاده از كارشناسان مجرب همه حوزه ها از جمله تلگرام ، اینستاگرام و توییتر را شبانه روز رصد می كند.
وی با اشاره به اینكه نباید به فضای مجازی نگاه تك بعدی داشته و همیشه از مضرات آن سخن گفت، افزود: فضای مجازی مزایای زیادی هم دارد و باید با فرهنگ سازی استفاده درست و بهینه از آن در جامعه نهادینه گردد.
وی اضافه كرد: به جای استفاده صحیح و درست از فضای مجازی متاسفانه امروز در آن شاهد آموزش بزهكاری، ساخت و خرید و فروش مواد مخدر و مشروبات الكی، ایجاد تردیدهای جدی در باور ها و اعتقادات مردم و ترویج بی بند و باری هستیم.
وی با بیان اینكه در مدت 10 روزی كه از فعالیت واحد واكنش سریع به جرایم فضای مجازی در استان می گذرد تاكنون هشت پرونده مهم تشكیل شده ، ادامه داد: پرونده های تشكیل شده در ارتباط با تبلیغ و فروش شوكر، اسلحه، تبلیغ ماساژورهای خاص مانند آقایان برای خانم ها و برعكس و تبلیغ فساد اخلاقی می باشد.
عتباتی از تشكیل شورای مجازی استان با همكاری سایر دستگاهها خبر داد و گفت: هدف از راه اندازی این شورا شناسایی و مقابله با تهدیدات فضای مجازی بوده و در استفاده درست از آن مشكلی نیست.
او افزود: فضای مجازی یك ظرفیت عظیم است كه می توان با كنترل و نظارت دقیق و در اختیار گرفتن آن الگوی مناسب زندگی را در جامعه ارائه داد.
6130/6016