'اونروا' فعالیت های ضروری خود در غزه را كاهش می دهد

تهران - ایرنا - منابع خبری روز سه شنبه گزارش دادند، آژانس امدادرسانی و كاریابی برای آوارگان فلسطینی (اونروا) قصد دارد ماه آگوست (مرداد/شهریور) آینده به دلیل كاهش كمك های آمریكا به این سازمان، بخشی از فعالیت های ضروری خود را در غزه به حالت تعلیق در آورد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یك مقام در اونروا افزود: به دلیل كاهش كمك 250 میلیون دلاری آمریكا به بودجه این آژانس، پرداخت حقوق و نیز برخی از كمك های ضروری این آژانس به غزه طی ماه های جولای و آگوست به حالت تعلیق درخواهد آمد.
در همین حال، نیكولای ملادینوف هماهنگ كننده سازمان ملل متحد در امور خاورمیانه نیز گفت: اونروا طی هفته های آینده كمك های فوری خود به غزه و دیگر كمك ها در منطقه را كاهش خواهد داد.
قرار است دوشنبه آینده در مقر سازمان ملل متحد كنفرانسی در خصوص جمع آوری كمك های مالی برای اونروا برگزار شود.
ماه مارس گذشته نیز در كنفرانس مشابهی در رم پایتخت ایتالیا، 100 میلیون دلار كمك مالی جمع آوری شد؛ هرچند كه اونروا برای ادامه فعالیت ها خود به 446 میلیون دلار نیاز داشت.
آژانس اونروا از كمبود بودجه خود به دلیل كاهش كمك های آمریكا از 125 ملیون دلار به 65 ملیون دلار به شدت رنج می برد.
اونروا ضمن اعلام رویارویی با بحران مالی در تاریخ فعالیت خود پس از توقف كمك های آمریكا، خواهان تامین بودجه 300 میلیون دلاری از سوی سایر كشورهای عضو سازمان ملل شد.
اونروا با راه اندازی كمپین جمع آوری كمك با عنوان 'كرامت با پول ارزیابی نمی شود'، اقدام به جبران كسر بودجه خود برای امداد رسانی به پناهندگان فلسطینی در 5 منطقه شامل سوریه ، لبنان ، اردن ، كرانه باختری و نوار غزه كرد.
شبك**9365**3404

سرخط اخبار جهان