وضعيت مسكن با حضور وزير راه و شهرسازي بررسي شد

تهران- ايرنا- سخنگوي كميسيون عمران مجلس گفت: نوسانات قيمت مسكن با حضور وزير راه و شهرسازي در اين كميسيون مورد بررسي قرار گرفت.

صديف بدري شامگاه سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلماني ايرنا با اشاره به جلسه امروز كميسيون عمران با حضور وزير راه و شهرسازي و مسولاني از بانك مركزي و رييس سازمان تعزيرات حكومتي، افزود: در اين جلسه درباره وضعيت بازار مسكن و گراني هاي اخير مسكن بحث و بررسي هايي انجام شد.
وي اضافه كرد: وزير راه و شهرسازي در اين جلسه گزارشي از وضعيت بازار مسكن ارائه و اعلام كرد برنامه هاي دولت در اين حوزه توانمندسازي مردم با ارائه تسهيلات مسكن و تلاش براي بازآفريني شهري بوده است.
نماينده مردم اردبيل در مجلس گفت: طبق اظهارات وزير راه و شهرسازي، توليد مسكن در حوزه مسكن اجتماعي صورت گرفته، همچنين دولت مدعي است در چهار سال اخير 118 هزار واحد مسكن اجتماعي در كشور توليد كرده كه اين مسكن ها توسط بنياد مستضعفان و بهزيستي ايجاد شده است.
بدري عنوان كرد: مسوولان وزارت راه و شهرسازي در اين جلسه اعلام كردند كه در اين حوزه برنامه هاي موفقي داشتند و نرخ رشد مسكن نيز بر اساس نرخ رشد تورم بوده است. در اين جلسه بيان كرديم نابساماني بازار ارز و خروج آمريكا از برجام دو عامل سلب آرامش در بازار مسكن است.
سخنگوي كميسيون عمران ادامه داد: بعد از بررسي هاي تخصصي و اظهار نظر نمايندگان مشخص شد بيشترين نقش در نابساماني بازار مسكن مربوط به اقتصاد كلان است و با بهبود شرايط در آن، مسكن نيز از تلاطم قيمت خلاص مي شود.
بدري اضافه كرد: براي بهبود وضعيت بازار مسكن در اين جلسه مقرر شد كميته اي با حضور مسوولان وزارت راه و سازمان برنامه و بودجه و نمايندگان مجلس تشكيل شود.
وي گفت: در اين جلسه همچنين سوال نادر قاضي پور نماينده مردم اروميه درباره گراني مسكن از وزير راه و شهرسازي مطرح و مقرر شد تا هفته هاي آتي اين سوال با بررسي هاي بيشتر دوباره مطرح شود.
شبك**9121**1983**3404