آمریكا و اسراییل درصدد احیای داعش هستند

بغداد – ایرنا – در ادامه واكنش های اعتراض آمیز به حمله هوایی به نیروهای الحشد الشعبی در نوار مرزی عراق با سوریه، گروه های مقاومت اسلامی هشدار دادند هدف آمریكا و اسرائیل احیای دوباره داعش است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، گروه های مقاومت اسلامی كتائب حزب الله عراق كه نیروهایش در این حمله هدف قرار گرفته اند، عصائب اهل الحق، فهرست انتخابی الفتح كه اغلب گروه های مقاومت اسلامی در آن گرد آمده اند و نزدیك به الحشد الشعبی است، به علاوه ائتلاف دولت قانون به رهبری نوری المالكی معاون رییس جمهور عراق، علیه این حمله هوایی موضع گرفته اند.
بسیاری از این نیروها، بمباران یكشنبه شب مقر الحشد الشعبی در مرز عراق با سوریه كه تعدادی كشته و زخمی به دنبال داشته است را كار مشترك آمریكا و اسرائیل در راستای طرح های تسلط بر منطقه دانسته اند.

***كتائب حزب الله: آماده جنگ با صهیونیست ها هستیم
كتائب حزب الله عراق در بیانیه اش به طور مشخص آمریكا و رژیم صهیونیستی را مقصر حمله دانسته و نوشته است كه این جنایت زشت، بار دیگر پرونده مقابله با رژیم صهیونیستی و طرح آمریكایی ها را در منطقه باز كرده است.
در بیانیه تصریح شده است كه كتائب حزب الله در سوق یافتن به سمت این رویارویی هیچ گونه ابائی ندارد و آن را افتخار بزرگی می داند كه خون فرزندان كتائب حزب الله در راه مقابله با رژیم غاصب صهیونیستی و پشتیبان آن – آمریكای شرارت - ریخته شود.
كتائب حزب الله تاكید كرده است كه هرگز نمی گذارد كه خون فرزندانش كه در این حمله ریخته شد، به فراموشی سپرده شود و در روزهای آینده كه جنایتكاران این حمله معرفی می شوند، برخوردی متناسب با حجم این جنایت خواهد داشت.

***عصائب اهل الحق: هیچ توجیهی قابل قبول نیست
گروه مقاومت اسلامی عصائب اهل الحق به رهبری 'قیس الخزعلی' نیز با اعلام همبستگی با كتائب حزب الله كه در این حمله تعدادی از نیروهایش كشته و زخمی شدند، تاكید كرده است كه دست های آمریكایی و صهیونیستی در این جنایت در كار بوده است.
این گروه مقاومت اسلامی عراقی همچنین از دولت عراق خواسته است كه بدون در نظر گرفتن ملاحظه آمریكایی ها، در قبال حمله به نیروهای عراقی وابسته به الحشد الشعبی، تحقیق سریع كرده و عوامل را شناسایی و معرفی كند.
در بیانیه آمده است كه عامل حمله به نیروهای وابسته به الحشد الشعبی در نوار مرزی عراق با سوریه، هواپیماهای آمریكایی و صهیونیستی بوده و هیچ گونه توجیهی در این خصوص قابل قبول نیست.
وی در واكنش به برخی ادعاها كه گفته است نیروهای عراقی در داخل اراضی سوریه هدف قرار گرفته اند و نه داخل عراق افزوده است كه تامین مرزهای عراق با سوریه بدون تامین آن سوی مرز، امكان پذیر نیست.
عصائب اهل الحق خاطر نشان ساخته است كه حضور نیروهای عراق در داخل اراضی سوریه قانونی و با هماهنگی و موافقت دولت سوریه و برای صرفا مقابله با گروه تروریستی داعش است.
عصائب از اینكه به جای حمله به داعش، نیروهای ضد داعش هدفگیری می شوند ابراز تعجب كرده و افزوده است كه یك تلاش بین المللی و منطقه ای وجود دارد تا حضور نظامی در دو سوی مرزهای عراق و سوریه تضعیف شود تا امكان تبدیل مجدد این مرزها به تهدید امنیتی، وجود داشته باشد.

***ائتلاف دولت قانون: رژیم صهیونیستی درصدد اعاده حیات داعش است
ائتلاف دولت قانون به رهبری نوری المالكی معاون رییس جمهور عراق نیز تاكید كرده است كه هدف رژیم صهیونیستی از هدف قرار دادن نیروهای الحشد الشعبی تحمیل معادلات جدید سیاسی بر منطقه و اعاده حیات به گروه تروریستی داعش است.
براساس بیانیه این ائتلاف سیاسی عراقی، رژیم صهیونیستی می خواهد دوباره داعش در منطقه گسترش پیدا كرده و سازماندهی شود.
در این بیانیه بر ضرورت ادامه مبارزه جدی تر با گروه تروریستی داعش و شكست نهایی این گروه تروریستی تاكید شده است.
ائتلاف دولت قانون همچنین هشدار داده است كه اینگونه رفتارها در تعرض به نیروهای عراقی، باعث تنش بیشتر و خطرناكتر در سطح منطقه می شود.
بیانیه درعین حال تاكید كرده است كه اینگونه حملات هوایی نمی تواند بر روحیه نیروهای الحشد الشعبی در مبارزه با تروریسم اثر بگذارد.

***الفتح: دولت عراق از رزمندگان عراقی حفاظت كند
فهرست انتخابی 'الفتح' به رهبری هادی العامری دبیركل سازمان بدر نیز در بیانیه ای از دولت عراق خواسته است كه تدابیر لازم برای حفاظت و حمایت از رزمندگان عراقی در برابر این گونه تعرض ها اتخاذ كند.
'احمد الاسدی' سخنگوی الفتح گفته است كه ما مطمئن هستیم كه هدف قرار دادن نیروهای عراقی در این پایگاه ثابت نظامی در راستای منافع راهبردی تروریست ها و اهداف تكفیری ها در عراق و منطقه است.
وی افزوده است كه نیروهایی كه با تروریسم تكفیری در عراق و سوریه می جنگند در عین حال با دشمنی كه حاكمیت، كرامت و تمامیت اراضی عراق و سوریه را هدف قرار می دهد نیز مقابله می كند.
الاسدی تاكید كرده است كه فرصت تاریخی برای درمان آثار بوجود آورنده تروریسم در منطقه و عراق و پایان بخشیدن نهایی به این طرح كه هدفش تجزیه و تكه پاره كردن منطقه است، فراهم شده است.
وی گفت كه گروه های مقاومت اسلامی در عراق از روز اول گفته اند كه در برخورد و نابودی تروریسم در هرجا كه باشد، حتی اگر لازم باشد از مرزهای مشترك بگذرند، تردید نمی كنند.
پایگاه نظامی ثابت تیپ های 45 و 46 الحشد الشعبی وابسته به گروه مقاومت كتائب حزب الله عراق یكشنبه شب گذشته (27 خرداد 97) در نوار مرزی عراق با سوریه در معرض یك هوایی قرار گرفت و 22 نیروی الحشد در این حمله كشته و 12 تن دیگر زخمی شدند.
تشكیلات الحشد الشعبی در بیانیه این حمله را محكوم كرد و نیروهای آمریكایی را در قبال این حمله مقصر دانست.
وزارت خارجه عراق نیز در بیانیه ای رسمی امروز سه شنبه این حمله را محكوم كرده و اعلام كرده است كه هدف گیری نیروهای ضد داعش باعث تقویت داعش در منطقه می شود.
در مقابل نیروهای آمریكایی اتهام حمله به نیروهای الحشد الشعبی را از خود دور كرده و برخی رسانه های آمریكایی گفته اند كه هواپیماهای رژیم صهیونیستی و نه آمریكا مرتكب این حمله شده اند.
در همین حال این سوال برای ناظران مسائل عراق مطرح است كه اولا رژیم صهیونیستی از كجا از وجود این پایگاه ثابت الحشد الشعبی اطلاع داشته و چگونه هواپیماهای این رژیم توانسته اند از رادارهای قوی آمریكایی ها كه در منطقه مستقر هستند، پنهان بمانند و به منطقه رسیده و بعد از انجام حمله، سالم به پایگاه های خود بازگردند.
آنها برهمین اساس انگشت را همچنان متوجه آمریكایی ها و رژیم صهیونیستی می دانند.
خاورم *353*380*