كشتي گير ناشنواي اروميه مدال نقره جهان را بر گردن آويخت

اروميه- ايرنا- رييس هيات ناشنوايان آذربايجان غربي گفت: «علي شكيبازاده» كشتي گير ناشنواي اهل اروميه كه در وزن 92 كيلوگرم عضو تيم ملي كشتي آزاد جوانان ايران است، مدال نقره مسابقات جهاني روسيه را پس از ورزشكاري از كشور ميزبان بر گردن آويخت.

محمود اشتري روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: شكيبازاده در دور اول به دليل حاضر نبودن كشتي گير تركيه به دور بعد صعود كرد و برابر حريف هندي با ضربه فني به برتري رسيد و به ديدار فينال راه يافت.
وي بيان كرد: اين كشتي گير جوان در ديدار فينال در پيكار با كشتي گير ميزبان با نتيجه 11 بر صفر مغلوب شد و به مدال نقره رسيد.
اشتري ادامه داد: در بخش تيمي نيز تيم ملي كشتي آزاد جوانان ناشنوايان ايران در سومين دوره مسابقات قهرماني جهان كشتي در شهر «ولاديمير» روسيه با كسب يك مدال طلا، 2 نقره و پنج برنز عنوان نايب قهرماني اين رقابت ها را كسب كرد.
وي بيان كرد: اين كشتي گير جوان تمرين هاي منظم و خوبي را در اردوهاي تيم ملي و در شهر اروميه پشت سر گذاشته بود و با داشتن روحيه و انگيزه بالا اميد زيادي براي كسب مدال در مسابقات جهاني روسيه داشت.
اشتري گفت: بنا به اعلام سرمربي تيم ملي كشتي جوانان اميد زيادي براي كسب مدال طلاي شكيبازاده وجود داشت ولي بازيكن روسيه با استفاده از امتياز ميزباني پيكار خوبي مقابل اين كشتي گير جوان داشت و توانست مدال طلا را از شكيبازاده بگيرد.
وي افزود: مسابقات قهرماني جهان كشتي آزاد و فرنگي ناشنوايان در 2 بخش جوانان و بزرگسالان از 22 الي 29 خرداد ماه جاري در شهر ولاديمير روسيه برگزار شد.
به گزارش ايرنا علي شكيبازاده متولد 1377 شهر اروميه بوده و از دوران نوجواني فعاليت ورزشي خود را در رشته كشتي آغاز كرده است.
اين كشتي گير جوان و آينده دار چندين مقام قهرماني در مسابقات مختلف كشوري را در كارنامه ورزشي خود دارد و مورد توجه كادر فني تيم ملي قرار گرفته است.
رشته هاي كشتي و واليبال ناشنوايان از جمله رشته هايي به شمار مي رود كه همواره ورزشكاراني از آذربايجان غربي را در تركيب تيم هاي ملي براي شركت در رقابت هاي بين المللي و جهاني به خود ديده است.
6009/3072

سرخط اخبار استان‌ها