۲۹ خرداد ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۵۲
کد خبر: 82946998
T T
۰ نفر
6 شهروند یمنی در حمله جنگنده های سعودی كشته شدند

تهران - ایرنا - جنگنده های متجاوز ائتلاف سعودی -اماراتی در جدیدترین جنایت خود در یمن با هدف قرار دادن یك دستگاه اتوبوس حامل غیرنظامیان در استان الحدیده در غرب این كشور، 6 شهروند یمنی را به خاك و خون كشیدند.

به گزارش روز سه شنبه شبكه خبری 'المسیره' ، 4 نفر از كشته های حمله جنگنده‌های سعودی - اماراتی به اتوبوس مزبور را زن هستند و از شمار زخمی های این حمله گزارشی مخابره نشده است.
در شهرستان 'الحوك' در استان الحدیده نیز روز گذشته یك باب خانه مورد تجاوز جنگنده های سعودی قرار گرفت كه در نتیجه آن ‌چهار غیرنظامی ساكن آن كشته و یك نفر نیز زخمی شدند.
ائتلاف متجاوز سعودی - اماراتی از روز چهارشنبه (23 خرداد ماه) تجاوزات همه جانبه هوایی، دریایی و زمینی خود را با حمایت نیروهای آمریكایی، فرانسوی و انگلیسی با هدف اشغال بندر الحدیده آغاز كرده اند كه تاكنون به خاطر دفاع تمام قد مبارزان یمنی این حملات ناكام مانده است.
حملات متجاوزان به این استان تاكنون موجب آوارگی حدود 5 هزار خانواده شده است.
بندر الحدیده در سواحل دریای سرخ در غرب یمن قرار دارد و تنها گذرگاه ورودی كمك های انسانی به این كشور به شمار می رود.
این حملات همچنان ادامه دارد و نیروهای متجاوز بر اساس گزارش های رسانه های مختلف متحمل تلفات قابل توجهی شده اند و شماری از ادوات نظامی و تجهیزات آنان نابود و یا به دست مبارزان یمنی افتاده است .
اخبار منتشره حاكی از آن است كه ژنرال ' عیسی سیف بن عبلان المزروعی ' معاون فرماندهی ستاد مشترك نیروهای امارات در یمن به همراه شمار دیگری از افسران بلندپایه ابوظبی در استان الحدیده در غرب یمن كشته شده است.
در همین حال با ادامه تجاوز نیروهای مزبور به یمن و شهید و یا زخمی كردن شمار زیادی از شهروندان یمنی از جمله كودكان و زنان و افراد سالخورده در چهار سال گذشته، سازمان های بین المللی درباره به خطر افتادن جان هزاران غیرنظامی یمنی به خاطر نبود غذا و دارو و شیوع بیماری هشدار داده اند.
حملات عربستان و امارات به شهروندان بی دفاع یمنی در سایه سكوت مدعیان حقوق بشر و سازمان ها و مجامع جهانی انجام می شود.
خاورم**9329*1436*