بانوان ایرانشهری خواستار برخورد با عوامل ربایش دختران شدند

زاهدان - ایرنا - حدود 30 نفر از بانوان ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان امروز /سه شنبه/ با تجمع در فرمانداری خواستار برخورد جدی با عوامل ربایش دختران این شهرستان شدند.

به گزارش ایرنا، معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه ایرانشهر در جمع این بانوان گفت: عوامل این حركت شنیع از سوی دستگاه قضایی و نیروهای امنیتی و اطلاعاتی تحت تعقیب هستند و در آینده نزدیك به سزای اعمال زشت خود خواهند رسید.
نبی بخش داودی افزود: این افراد جانی از هر قبیله و طایفه ای كه باشند به اشد مجازات محكوم و حكم آنان در ملا عام اجرا می ‌شود.
وی ادامه داد: تا كنون سه نشست توسط شورای تأمین در ایرانشهر برگزار شده و مسئولان كشوری و استانی به جد پیگیر این موضوع هستند.
وی تاكید كرد: اجازه نخواهیم داد كه غیرت، عزت و نوامیس خواهران و مادران ما دست آویز این گونه افراد بی غیرت شود.
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان مركز استان سیستان و بلوچستان نیز به خبرنگار ایرنا گفت: یك متهم دیگر در رابطه با پرونده تجاوز در ایرانشهر، شامگاه دوشنبه در زاهدان دستگیر شد.
حجت الاسلام علی موحدی راد اظهار داشت: متهم برای تكمیل تحقیقات و مشخص شدن نقش وی در این پرونده به ایرانشهر اعزام شد.
وی افزود: تحقیقات برای بررسی نقش این متهم در اقدامات مجرمانه ایرانشهر در حال انجام است.
موحد راد ادامه داد: این فرد از متهمان اصلی پرونده نیست و فقط سلاح در اختیار متهمان اصلی قرار داده است.
وی تصریح كرد: تا كنون سه نفر با عنوان آدم ربایی و تجاوز به عنف شكایت كرده اند كه اتهامات مطرح شده از سوی آنان مربوط به یكی دو روز اخیر نبوده است.
به گزارش ایرنا، روز جمعه 26 خرداد مولوی طیب ملازهی امام جمعه اهل تسنن ایرانشهر در خطبه ‌های نماز عید از تجاوز به 41 دختر در این شهرستان خبر داد كه در پی آن اخبار ضد و نقیض در این ارتباط در فضای مجازی منتشر شد كه البته هیچكدام هم مورد تایید قرار نگرفته است.
در پی انتشار این خبر 2 روز پیش حدود 50 نفر از مردم ایرانشهر در اعتراض به این اتفاق كه مورد تایید هم قرار نگرفت در مقابل فرمانداری تجمع كرده و خواهان اشد مجازات برای ربایندگان شدند.
فرماندار ایرانشهر نیز در میان تجمع كنندگان حضور پیدا كرد و به آنان قول داد كه پیگیر این موضوع به صورت جدی است و با مجرمان برخورد خواهد شد كه در نهایت با صحبت های فرماندار قانع و به تجمع خود پایان دادند.
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان مركز استان سیستان و بلوچستان پیشتر تجاوز به 41 دختر و زن در شهرستان ایرانشهر را تكذیب كرد و گفت: تنها سه نفر شاكی خصوصی تاكنون برای این موضوع به دادسرا مراجعه كرده اند و فقط 2 متهم دستگیر شدند.
ایرانشهر از توابع سیستان و بلوچستان در 335 كیلومتری جنوب زاهدان مركز این استان واقع شده است.
7314**3042