۲۹ خرداد ۱۳۹۷،‏ ۹:۳۶
کد خبر: 82946327
۰ نفر
مريم كاظمي دبير جشنواره تئاتر كودك و نوجوان شد

تهران - ايرنا - مديركل هنرهاي نمايشي طي حكمي مريم كاظمي نويسنده، كارگردان، بازيگر و طراح تئاتر و تئاتر كودك و نوجوان را براي دومين سال پياپي به عنوان دبير بيست و پنجمين جشنواره بين المللي تئاتر كودك و نوجوان همدان معرفي كرد.

به گزارش ايرنا از اداره كل هنرهاي نمايشي،در حكم شهرام كرمي خطاب به كاظمي آمده است: جهان كودكي جهان پر رمز و رازي است كه ورود و تأثير بر آن نيازمند شناخت گسترده، دانشي سترگ و قلبي گشوده است.
«كودك در جهان كوچكش تخيلي دارد بسيار بزرگتر از جهان واقعي و روياهايش را بر بام انديشه اي پويا و پذيرا مي پروراند. اين جهان براي پويايي نيازمند پايش و حمايت است تا عالمانه و عاشقانه تا دنياي فرداي جامعه را بر پايه مهر و تدبير بسازد.»
در حكم كرمي ضمن آرزوي موفقيت براي كاظمي، همچنين آمده است: جشنواره تئاتر كودك و نوجوان دريچه روشني به جهان پرشور و پراميد كودكي و چراغي فراروي روزگار شيرين فرداي كودكان و نوجوانان خواهد بود.
مريم كاظمي متولد 1344 در تهران، بازيگر و كارگردان تئاتر، تلويزيون و سينما، از سال 66 فعاليت حرفه اي خود در زمينه تئاتر را آغاز كرده است.
وي فارغ التحصيل رشته كارگرداني و بازيگري از دانشگاه تهران است و از سال 79 تاكنون با تمركز بر تئاتر كودك آثار متعددي را در اين زمينه توليد و اجرا كرده كه در آن ميان آثاري همچون 'در برج عقرب ' ، 'آدم ها و ديو ها' ، 'روياي ماه '، 'به زير پاهات نگاه كن' ، 'خاله مرجان و خروس' ، ' آدم بلا ديو ناقلا ' ، 'غول بزرگ مهربان ' ، 'كلوچه دارچيني' ، 'رام كردن زن سركش' ، 'شاهزاده خانم بد تركيب' ، 'ماه پيشوني ' و 'خسيس' ديده مي شوند.
مريم كاظمي موسس و سرپرست گروه تئاتر مستقل بوده و جوايز متعدد بازيگري، نويسندگي و طراحي از جشنواره هاي تئاتري و سينمايي را در پرونده كاري خود دارد.
فراهنگ ** 7561 ** 1701