۲۹ خرداد ۱۳۹۷،‏ ۱:۲۷
کد خبر: 82946153
T T
۰ نفر
پروانه كسب نانوايي هاي بي كيفيت تعليق خواهد شد

رشت- ايرنا- رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت و دبير كارگروه تنظيم بازار گيلان با بيان اينكه با افزايش قيمت نان در استان موافقت نشد، گفت: پروانه كسب نانوايي هاي بي كيفيت تعليق مي شود.

گزارش دوشنبه شب روابط عمومي سازمان صنعت، معدن و تجارت گيلان به ايرنا، حاكيست؛ فرهاد دلق پوش در جلسه تنظيم بازار استان افزود: دستور العمل و روش اجرايي برخورد با نانوايان متخلف در استفاده از جوش شيرين و رعايت نكردن موازين بهداشتي بويژه كيفيت نان به تمامي نهادهاي نظارتي مرتبط ابلاغ خواهد شد.
وي اظهار كرد: با توجه به عرضه آرد يارانه اي به نانوايان ، قوت غالب مردم جامعه مي باشد ، در حال حاضر با در خواست افزايش قيمت انواع نان از جانب رئيس اتحاديه نانوايان مخالفت شد؛ بنابراين به قيمت كنوني ، به مردم عرضه خواهد شد.
وي در بخش ديگري از سخنانش با تاكيد بر ضرورت الزام ارائه فاكتور به مصرف كنندگان تصريح كرد: براي هر كالايي كه با ارزش پانزده هزار تومان به بالا در صورت در خواست مشتري ، صاحبان صنوف ملزم به صدور فاكتور هستند.
دلق پوش با بيان اينكه نرخ نان از سال 93 ، تغييري نكرده است ، اظهار كرد: اين كالا در جامعه ما از جمله محصولات استراتژيك است و بر خلاف افزايش قيمت هاي خدمات رسان به پخت نان از جمله حمل و نقل و انرژي ، افزايش قيمت آن در شرايط فعلي موجب نارضايتي مردم جامعه خواهد شد.
وي همچنين با اشاره به مصوبه ديگر كارگروه تنظيم بازار استان درباره تشديد نظارت بر كيفيت پخت نان بيان كرد: براساس اين مصوبه مركز بهداشت استان ملكف به ارائه گزارش بازديدهاي دوره اي در خصوص كيفيت نان و وضعيت استفاده از جوش شيرين مي باشد.
سه هزار و 700 واحد نانوايي در گيلان وجود دارد كه 65 درصد بربري و مابقي سنگك، تافتون و لواش هستند.
7296 /6030

سرخط اخبار استان‌ها