۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۴
کد خبر 82945223
۰ نفر
سايه - روشن هاي اشتغال زنان

سنندج - ايرنا - ويژگي دنياي مدرن و تغيير و تحولات اجتماعي، برخي زنان را به ناچار يا از روي علاقه جدا از خانه داري، به كار در خارج از منزل مشغول كرده كه مي تواند تاثيرات مثبت و منفي بر زندگي مشترك و فرزندان داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، همانطور كه مي دانيم خانواده اولين واحد سازنده جامعه است و والدين بويژه مادران نخستين معمار شخصيت كودك هستند كه بايد به اين مسئوليت خود در قبال او و جامعه اهميت دهند زيرا تربيت صحيح از حقوق اوليه و اساسي فرزند و بر عهده والدين است.
اكنون در دنيا و به تبع آن در كشورمان شاهد تغييرات قابل توجهي در سطح اجتماع هستيم يكي از اينها اشتغال روز افزون زنان در جامعه است، زنان و مادراني كه جدا از كار خانه داري و تربيت فرزندان، خارج از منزل نيز در بخش هاي دولتي يا آزاد فعاليت دارند.
در اين ميان برخي با اين عنوان كه وظيفه اصلي مادران، تربيت فرزند و شكل دادن به شخصيت اوست، اشتغال آنها در خارج از منزل را زير سوال برده و بر اين باورند زنان شاغل، مادران خوبي براي فرزندان خود نبوده و در تربيت صحيح كودكان و مديريت خانه چندان موفق نيستند.
بانويي سنندجي كه پرسنل يكي از مراكز درماني اين شهر است در رابطه با مزيت شاغل بودن زنان مي گويد: اگر فعاليت بانوان، خارج از منزل در حد توان آنان باشد و مشكلي براي مديريت امور خانه و خانواده ايجاد نكند كار ارزشمندي است.
شيما قادري كمك به مخارج خانواده و استقلال مالي را اصلي ترين مزيت اشتغال زنان دانست و گفت: از معايب احتمالي شاغل بودن زنان و مادران مي توان به درگيري ذهني آنها، كاهش آرامش و روحيه لطيف مادري، افزايش استرس و عدم توجه كافي به همسر و خانواده اشاره كرد.
وي اظهار داشت: اگر چه شاغل بودن، موجب بالا رفتن اعتماد به نفس بانوان مي شود اما در صورت ناتواني در مديريت، تاثيري منفي در رابطه اش با همسر و تربيت صحيح فرزندان خواهد داشت.
بانوي ديگري كه معلم دوره ابتدايي (با 14 سال سابقه) و داراي يك فرزند پسر است، گفت: اگر چه كار در خارج از منزل براي بانوان دشوار است اما مزيت هايي نيز مانند كمك به همسر براي مديريت مخارج زندگي دارد.
سهيلا فرجي اضافه كرد: از جمله دغدغه هاي من به عنوان يك مادر شاغل، درگيري ذهني كار منزل و مشكلات مربوط به مسائل تربيتي فرزند است كه تا حدودي با اين مشكلات كنار آمده و آنها را مديريت كرده ام.
وي اعتماد به نفس بالا را از جمله مزاياي شاغل بودن زنان دانست و يادآور شد: مستقل بودن كودكان و آمادگي آنان براي پذيرش مسئوليت هاي اجتماعي در آينده از جمله آثار مثبت اشتغال مادران است.
فرجي با بيان اينكه اشتغال زنان پيامدهايي منفي مانند كم توجهي به همسر و تربيت صحيح فرزند بدنبال دارد، تاكيد كرد: نياز است زنان شاغل تعادلي ميان كار در منزل و بيرون برقرار كنند تا مشكلي در مديريت خانه و ارتباط با همسر و فرزندان برايشان ايجاد نشود.

** اشتغال زنان در جوامع امروزي اجتناب ناپذير است
مشاور خانواده و عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد سنندج در اين رابطه به اجتناب ناپذيري اشتغال بانوان در اين برهه از زمان اشاره مي كند و مي گويد: اشتغال زنان بخشي از ضرورت هاي جامعه امروز است و آنها بعنوان نيمي از جمعيت، تاثير مستقيمي در توسعه هر كشوري دارند.
عطاالله شاكريان با بيان اينكه نظرات متفاوتي در مورد پيامدهاي اشتغال زنان وجود دارد، يادآور شد: اگر زنان در جامعه مشغول به كار شوند بخشي از نيروي كار تامين مي شود كه علاوه بر استقلال مالي، اعتماد به نفس آنها را نيز بالا مي برد.
وي با بيان اينكه از مهمترين اثرات مثبت مشاركت زنان به عنوان نيروي كار، كاهش فقر است، افزود: از آنجايي كه زنان شاغل داراي منبع درآمدي مستقل از خانواده هستند بنابراين با وقوع حوادث ناخواسته چون مرگ همسر، با خطر فقر مواجه نمي‌شوند.
دكتراي تخصصي تعليم و تربيت اظهار داشت: فرزندان خانواده هم مي‌توانند به درآمد مادر اتكا كنند ضمن اينكه تجربه جهاني ثابت كرده برابري اقتصادي زنان و مردان منجر به كاهش فقر و توليد بالاي ناخالص داخلي مي شود.
شاكريان گفت: از سوي ديگر اشتغال زنان متاهل مي‌تواند از طريق افزايش مجموع درآمد خانوار، منجر به ارتقاي استاندارد زندگي مشترك شود كمااينكه زنان شاغل، انگيزه همسرانشان براي يافتن شغل متناسب با خانواده و سطح تحصيلات را بيشتر مي كنند.
او اضافه كرد: مطالعات نشان داده زنان تحصيلكرده نسبت به ديگران بيشتر به تحصيلات و بهداشت كودكان خود توجه دارند.
مشاور خانواده و عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد سنندج افزود: به عبارت ديگر فرزندان مادران تحصيلكرده، تمايل بيشتري به آموزش و تحصيلات دارند و چنين مادراني فرصت‌هاي تحصيلاتي بهتري براي فرزندان خود فراهم مي‌ كنند.
شاكريان يادآور شد: مطالعات نشان مي دهد‌ اشتغال زنان در بيرون از خانه منجر به قدرت خلاقيت، استقلال و كارآيي زن، افزايش حس اعتماد به نفس، احساس مفيد بودن، افزايش قدرت تصميم‌گيري و مواجهه مناسب با حوادث زندگي مي‌شود.
وي گفت: زني كه وارد اجتماع و بازار كار مي‏شود، ديد بهتري از روند رشد اقتصادي و اجتماعي پيدا مي‏كند و مي‏تواند خواسته‌‏هاي زنانه‏اش را با تأمل و تأني بيشتري بر آورده كند.

** پيامدهاي منفي و روانشناختي شاغل بودن زنان
دكتراي تخصصي تعليم و تربيت به آثار منفي اشتغال زنان نيز اشاره كرد و اظهار داشت: از ديدگاه ديگر اشتغال زنان داراي پيامدهاي منفي جسماني و روانشناختي از قبيل احساس گناه و اضطراب است.
شاكريان با بيان اينكه اشتغال براي زنان يك نقش اضافي تلقي مي‌شود، يادآور شد: هر نقش اضافي نيز منجر به افزايش فشار بر وقت و انرژي فرد مي‌شود.
وي گفت: زنان شاغل فشار مضاعف ناشي از نقش‌ها و مسئوليت‌هاي مختلف خود را به جان مي‌خرند تا بتوانند شغل ‌شان را حفظ كنند و در مواردي كه دچار عدم موفقيت مي‌شوند اين ناكامي را به حجم زياد كارهاي خانه و نه به تعارض بين كار داخل و بيرون، ربط مي دهند.
او عدم موفقيت زنان شاغل در كارشان را موجب ابهام و سردرگمي آنان دانست و اضافه كرد: آنان به جاي مواجهه با اين وضعيت و حل منطقي مساله، آن را ناديده مي‌گيرند.
مشاور خانواده و عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد سنندج يادآور شد: كمرنگ شدن روابط همسران و مادر و فرزند، كاهش صله رحم، افزايش ناباروري و فاصله سني بين مادر و فرزند، از جمله آثار منفي كار كردن زنان بيرون از منزل است.

** تاثير منفي خستگي ناشي از كار روزانه بر رابطه مادر فرزندي
شاكريان به تاثيرات منفي اشتغال مادران بر تربيت فرزندان نيز پرداخت و گفت: يكي از دغدغه‌هاي اصلي زنان شاغل نگراني‌هاي مربوط به فرزندان و توجه به آنها است.
وي تاكيد كرد: اين نگراني‌ها در محيط كار تبديل به يك مشغوليت ذهني مداوم مي‌شود كه به نوبه خود بر كيفيت كار زن‌ ها نيز موثر است.
او با بيان اينكه زنان شاغل گاهي خود را با زنان خانه‌دار مقايسه مي‌كنند، افزود: آنان نسبت به فرزندان‌شان در بسياري اوقات احساس گناه دارند و همواره تصور اينكه مادر خوبي براي آنان نيستند، آزارشان مي دهد.
شاكريان تاكيد كرد: بسياري از مادران شاغل بويژه در بخش‌هاي خصوصي براي حفظ شغل‌شان حتي از مرخصي‌هاي بعد از زايمان استفاده نمي‌كنند و در مدت زمان كوتاهي پس از زايمان در محل كار حاضر مي‌شوند.
عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد سنندج يادآور شد: اين در حاليست كه كودك در سال‌هاي اوليه به محبت و آغوش مادر نياز وافري دارد و بسياري از مادران شاغل از اين حيث احساس گناه مي‌كنند.
شاكريان مي گويد: اگر چه به‌ زعم عده‌اي، كيفيت رابطه مادر و كودك مهم تر از كميت اين رابطه است اما ب‌طور كلي مادران شاغل نمي‏توانند همانند مادران غيرشاغل بطور كامل به كودكان خود رسيدگي كنند.
به اعتقاد وي، خستگي و فرسودگي ناشي از كار روزانه بر كيفيت رابطه مادر فرزندي تاثير منفي دارد و افزود: مسئوليت كارهاي خانه نيز در كنار نقش مادري بر دوش زن سنگيني مي‌كند و وقت چنداني براي ارتباط با كودك باقي نمي‌گذارد.
دكتراي تخصصي تعليم و تربيت اظهار داشت: اشتغال مادران در نيمه اول دوران كودكي فرزندان در رشد رفتاري و شناختي آنها تاثيرگذار است همچنانكه اشتغال آنان، تاثيرات مثبتي بر سازگاري فرزندان در سنين بالا دارد و اين بخاطر سطح تحصيلات بالا و رضايت مادر از كارش حاصل مي شود.
شاكريان گفت: زناني كه در مشاغل سطح متوسط و بالا فعاليت مي كنند توان مالي براي واگذاري كودكان شان به مهدكودك هايي با خدمات خوب و عالي را دارند تا اندكي نبود خود را جبران كنند كه البته تا حدودي تاثيرگذار نيز هست.
او تاكيد كرد: در كل، مادران شاغل الگوي خوبي براي كسب استقلال و پيشرفت در زندگي هستند و تاثير مثبتي بر روي رفتار فرزندانشان دارند.

** ضرورت حمايت خانواده ها از بانوان شاغل
عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد سنندج يادآور شد: حمايت خانواده مي‌تواند فشار مسئوليت‌هاي خانواد‌گي زنان شاغل را كمتر كند چرا كه زن و شوهري كه هر 2 شاغل هستند، مي‌توانند به گونه‌ اي برنامه‌ريزي كنند كه به يك ميزان در انجام امور مربوط به خانه و فرزندانشان سهيم باشند.
شاكريان افزود: با اين وصف، فرزندان در چنين خانواده‌ اي احساس مي‌كنند كه با وجود تمام مشغوليت‌هاي كاري باز هم وجودشان براي پدر و مادر اهميت دارد.
وي اظهار داشت: در اين شرايط كودكان نيز پدر و مادر خود را درك مي كنند و اين درك متقابل، فضاي تربيتي خانواده را مصون‌تر مي‌سازد.
او تاكيد كرد: كمك نكردن همسر در كارهاي خانه باعث مي شود كه زن در بين نقش هاي خود دچار سردرگمي شده و كارهايش را به درستي انجام ندهد كه اين نارضايتي زناشويي در گوشه گيري و پرخاشگري فرزندان بي تاثير نخواهد بود و كانون خانواده را متشنج خواهد كرد.
در پايان مي توان نتيجه گرفت كه اشتغال زنان در جامعه امروز امري اجتناب ناپذير و شايد به نوعي در برخي خانواده ها به جهت وضعيت نامناسب اقتصادي ضروري باشد اما براي آنكه شاغل بودن مادران تاثيري منفي بر زندگي مشترك و تربيت فرزندان نداشته باشد، نياز است اين مادران با برنامه ريزي صحيح در زندگي وظيفه اصلي خود را كه پرورش فرزندان است را به خوبي انجام دهند؛ ضمن اينكه همسران نيز بايد در اين راه همكاري و گذشت بيشتري داشته باشند.
7355/9102