شرایط باید برای حضور زنان در نمازعید فراهم شود

زاهدان - ایرنا - امام جمعه و مدیر حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان گفت: شرایط باید برای حضور زنان در نماز عید فراهم شود چرا كه در حیات طیبه آن حضرت نیز خواهران برای نماز عید فطر حاضر می شدند.

به گزارش ایرنا مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی در خطبه های نماز عید فطر اهل سنت زاهدان اظهار داشت: در زمان آن حضرت حتی زنانی كه معذور بودند و نمی توانستند نماز بخوانند برای دعای عید فطر شركت می كردند و احادیث مختلفی در این رابطه موجود است.
وی تاكید كرد: باید خواهران را نیز در مسائل دینی و حضور در صحنه های اجتماعی همراه بدانیم.
عضو مجمع فقهی مكه افزود: همه در عرصه های كاری، اجتماعی و دینی باید خواهران را در نظر داشته باشند چرا كه نصف جمعیت ما را این قشر تشكیل می دهند.
امام جمعه مسجد مكی اهل سنت زاهدان تصریح كرد: تا زمانی كه زنان اصلاح نشوند و مسائل پیرامون خود را نشناسند جامعه ساخته نخواهد شد.
عضو اتحادیه جهانی علمای مسلمان ادامه داد: باید هرآنچه دین اسلام، رسول اكرم(ص)، امیرمومنان علی(ع) و خلفای راشدین آزادی داده اند آزادی بدهیم.
وی افزود: اختلافاتی كه امروز دامن گیر مسلمانان است تمام از تعصبات نشات گرفته، تمام افراد و ارگان ها در ایران اسلامی باید دیدگاهشان وسیع باشد و مانند رهبر معظم انقلاب جهانی فكر كنند.
مولوی اسماعیل زهی با بیان اینكه قانون اساسی 40 سال پیش تنظیم شده است، گفت: شرایط امروز با گذشته فرق می كند به نفع نظام و ملت است كه خود را با شرایط روز تطبیق دهیم، سیاست داخلی و خارجی و حتی قانون اساسی نیاز به بازنگری دارد.
وی ادامه داد: امروز تمام كشورها و ملت های دنیا از گرایش ها و تعصبات قومی و مذهبی عبور كرده اند و به انسانیت و مردم شان فكر می كنند زیرا تعصبات قومی و مذهبی انسان ها را عقب مانده نگه می دارد.
3042**6081