جام جهانی فوتبال 2018 افتتاح شد

مسكو - ایرنا - بیست و یكمین جام جهانی فوتبال 2018 در مراسمی در روسیه آغاز شد.

به گزارش عصر پنجشنبه خبرنگار ایرنا، رئیس جمهوری روسیه در مراسم افتتاحیه جام جهانی در ورزشگاه لوژنیكی (ورزشگاه شماره یك روسیه) خطاب به حاضران گفت: مقدم همه مهمانان را به ورزشگاه لوژنیكی خوشامد می گویم.
وی افزود: آغاز بزرگترین رویداد ورزشی جهانی را به خانواده بزرگ فوتبال تبریك می گویم. این رویداد بزرگ جهانی برای نخستین بار در روسیه برگزار می شود.
پوتین یادآورشد: فوتبال در روسیه فقط یك ورزش معروف نیست بلكه میلیون ها نفر طرفدار و علاقه مند به آن هستند. برای نخستین بار فوتبال در سال 1897 میلادی وارد روسیه شد.
رئیس جمهوری روسیه تصریح كرد: با احساس مسئولیت كامل برای این رویداد مهم (جام جهانی 2018) آماده شدیم.
پوتین با بیان اینكه بیش از یك میلیارد نفر در جهان علاقه مند به ورزش فوتبال جام جهانی را تماشا می كنند، ادامه داد: این رویداد همه ما را در یك تیم بزرگ گرد هم می آورد و اعضای این تیم یكدیگر را خوب درك می كنند.
رئیس جمهوری روسیه گفت: برای همه تیم های شركت كننده در جام جهانی موفقیت و برای طرفداران فوتبال خاطره فراموش نشدنی آرزو می كنم.
پس از سخنان پوتین نخستین دیدار مسابقات جام جهانی فوتبال 2018 بین تیم های روسیه و عربستان آغاز شد.
سران بیش از 20 كشور برای حضور در افتتاحیه جام جهانی دعوت شده اند كه روسای جمهوری پاناما، پاراگوئه و جمهوری آذربایجان و نخست وزیران لبنان و ارمنستان از آن جمله هستند.
مسكو، سن پترزبورگ، كالینینگراد، نیژنی نووگراد، قازان، سامارا، سارانسك، ولگاگراد، رستف نا دُنو، سوچی و یكاترینبورگ شهرهای میزبان جام جهانی فوتبال 2018 هستند.
تیم ملی فوتبال ایران یكی از 32 تیم حاضر در این رقابت ها در گروه «B» با اسپانیا، پرتغال و مغرب هم گروه شده است.
ایران در نخستین دیدار خود فردا (جمعه) ساعت 19:30 به وقت ایران در ورزشگاه سن پترزبورگ برابر مغرب، در دومین دیدار ساعت 21:30 روز 20 ژوئن (30 خرداد 97) در ورزشگاه قازان به مصاف تیم ملی اسپانیا قهرمان پیشین جام جهانی فوتبال و در سومین بازی گروهی خود ساعت 21:30 روز 25 ژوئن (4 تیر 97) در سارانسك با یاران رونالدو پرتغالی مدافع عنوان قهرمانی اروپا بازی خواهد كرد.
تیم ملی فوتبال ایران سه شنبه هفته جاری 15 خرداد ماه به عنوان نخستین تیم جام جهانی وارد روسیه شد و در كمپ لوكوموتیو در فاصله 30 كیلومتری غرب مسكو استقرار یافت.
تیم ملی كشورمان برای انجام نخستین بازی دیروز راهی سن پترزبورگ شد و هم اینك در این شهر حضور دارد.
شبد**اروپام **391 **1010