استعدادیابی حلقه گمشده ورزش ناشنوایان آذربایجان غربی است

ارومیه- ایرنا- رئیس هیات ورزش ناشنوایان آذربایجان غربی گفت: اجرای طرح استعدادیابی و شناسایی نخبه های ورزشی یكی از حلقه های گمشده این هیات در استان بوده و به علت كمبود اعتبار مورد غفلت قرار گرفته است.

محمود اشتری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این هیات نیازمند حمایت های مادی و معنوی برخی دستگاه های دولتی است تا مددجویان ورزشكار خود را تحت پوشش قرار داده و مسوولان هیات نیز خدمات مطلوب تری ارائه دهند.
وی با بیان اینكه پنج ملی پوش استان در تركیب تیم های ملی والیبال و كشتی حضور دارد، بیان كرد: باید برای استمرار این موفقیت و پشتوانه سازی برای آینده، برنامه ریزی های میان مدت و بلند مدتی در امر استعدادیابی و توجه به رده های سنی پایه طراحی شود.
وی افزود: شناسایی ورزشكاران نونهال و نوجوان و فراهم كردن زمینه های آموزشی و تربیتی آنها نیازمند اعتبارات خاصی بوده و تامین آن از عهده هیات خارج است و نیاز به همكاری و مشاركت همه جانبه دستگاه های حمایتی احساس می شود.
وی گفت: حمایت استانداری و همكاری اداره كل بهزیستی، شهرداری و همچنین آموزش و پرورش می تواند هیات ناشنوایان استان را در راستای اجرای برنامه های مدون تقویم سالیانه یاری كند.
وی میزبانی مسابقات والیبال ناشنوایان كشور در شهریور ماه امسال را از برنامه های مهم هیات عنوان كرد و گفت: حضور چهار ملی پوش به نام های امیر افخمی سرای، آرام داداش خانی، راموز مجرد و جعفرعلیزاده به سایر والیبالیست های ناشنوای استان انگیزه بالایی یبخشیده است تا با حضور مستمر در تمرینات با روحیه بهتری برای شركت در این مسابقات آماده شوند.
اشتری گفت: پخش نشدن مسابقات ناشنوایان در رسانه ملی و نبود تماشاگر در سالن به بی رغبتی حامیان مالی خصوصی برای اسپانسری از تیم های ناشنوایان منجر شده است و این امر هیات را با كمبود اعتبار مواجه می كند.
اشتری اعزام علی شكیبازاده كشتی گیر وزن 92 كیلوگرم ارومیه ای به مسابقات قهرمانی جهان در روسیه را یكی از افتخارات هیات ناشنوایان استان دانست و گفت: بنا به اعلام سرمربی تیم ملی آزاد ایران شكیبازاده شانس زیادی برای كسب مدال در مسابقات جهانی روسیه دارد.
به گزارش ایرنا رشته های كشتی و والیبال ناشنوایان از جمله رشته هایی به شمار می رود كه همواره ورزشكارانی از آذربایجان غربی را در تركیب تیم های ملی برای شركت در رقابت های بین المللی و جهانی به خود دیده است.
7156/7129/2093

سرخط اخبار استان‌ها