۲۳ خرداد ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۴۱
کد خبر: 82942105
۰ نفر
صدور مجوز شكار براي پنج استان

تهران - ايرنا - مدير كل دفتر شكار و صيد سازمان حفاظت محيط زيست گفت: مجوز شكار 105 راس كل و قوچ براي پنج استان كشور صادر شده است.

به گزارش خبرنگار علمي ايرنا، علي تيموري روز چهارشنبه در نشست خبري افزود: براي اولين بار در سال 97 دستوري به صندوق ملي محيط زيست ابلاغ شد كه بر اساس آن اجازه صدور مجوز شكار براي 5 استان خراسان رضوي، خراسان جنوبي، يزد، كرمان و البرز صادر شده است.
وي با اشاره به اينكه مجوز صدور پروانه شكار براي 105 راس در نظر گرفته شده است گفت: اين ميزان يك سوم درخواست استان ها براي صدور مجوز است؛ يعني ظرفيت استان ها بسيار بيشتر از اين تعداد است اما چون سال اول است با احتياط كامل و با در نظر گرفتن تمام جوانب پيش مي رويم.
تيموري اظهار داشت: البته در استان هاي خوزستان و گيلان 100 راس پروانه شكار براي گراز صادر شده است.
وي گفت: تا قبل از سال 92 سالانه 400 تا 500 راس مجوز شكار صادر مي شد، سال 93 و 94 هيچ مجوزي صادر نشد و سال 95 و 96 براي قرق هاي اختصاصي نيز مجوز شكار صادر شد.
تيموري با اشاره به بهبود وضعيت حيات وحش در كشور افزود: طبق سرشماري صورت گرفته در سال 94 حدود 138 هزار راس علفخوار در كشور وجود داشت كه در سال 95 اين تعداد به 162 هزار راس رسيد.
وي درباره لايحه حمايت از محيط بانان گفت: اين لايحه درسازمان محيط زيست تهيه شد و در دولت به تصويب رسيد، در كميسيون هاي تخصصي مجلس نيز بررسي شده و يك ماه پيش در كميسيون قضايي به تصويب رسيد و اكنون منتظر تصويب در صحن علني مجلس است .
علمي 9014**1440