افزایش 82 میلیون دلاری دارایی دختر و داماد ترامپ

تهران – ایرنا – تارنمای خبری بی بی سی نوشت:در پی انتشار ارقامی از درآمدهای دختر و داماد دونالد ترامپ كه نشان می دهد درسال اول ریاست جمهوری وی بیش از 82میلیون درآمد داشته اند، خانواده ترامپ به استفاده از مقام ریاست جمهوری در راستای تامین منافع شخصی متهم شدند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از تارنمای این شبكه خبری انگلیس، رسانه های آمریكا افشا كردند كه ایوانكا دختر ترامپ و جرد كوشنر دامادش در نخستین سال خدمت خود به عنوان مشاوران ارشد رئیس جمهوری آمریكا، از راه تجارت 82 میلیون دلار درآمد داشته اند.
به عبارتی دیگر، ایوانكا ترامپ و جرد كوشنر پس از ورود به كاخ سفید نیز به سرمایه گذاری های سنگین و تجارت در حوزه املاك ادامه داده اند.
سرمایه های جانبی كه به جیب این مشاوران ارشد كاخ سفید رفته، شبهاتی را در مورد احتمال تعارض منافع به وجود آورده است و به این ترتیب خانواده ترامپ به استفاده از مقام ریاست جمهوری برای منافع شخصی متهم شده اند.
تعارض منافع (Conflict of interest) یا «رانت میز» به حالت و وضعیتی اطلاق می‌شود كه شخص یا اشخاصی از یك طرف در مقام و مسؤلیت مورد اعتماد دیگران قرار می‌گیرند و از طرف دیگر خود دارای منافع شخصی یا گروهی مجزا و در تقابل و تعارض با مسؤولیت مورد نظر هستند. به بیان دیگر، فرد به‌صورت ناخواسته و در حالت بی‌طرفی در شرایطی قرار ‌گیرد كه میان منافع شخصی و حرفه‌ای او تضاد ایجاد شود.
به نوشته بی بی سی، این زوج به منظور پیوستن به تیم ریاست جمهوری دونالد ترامپ از تمام پست های خود در شركت های مختلف دست كشیدند اما كوشنر و همسرش سهام خود را به ترتیب در حوزه املاك و خط تولید پوشاك و اكسسوری حفظ كردند.
بنابر گزارش ها، ایوانكا ترامپ در نخستین سال فعالیت دولتی خود 3.9 میلیون دلار از سرمایه گذاری در هتل بین المللی ترامپ و بیش از 5 میلیون دلار از برند شخصی خود درآمد داشته است.
به گزارش این رسانه انگلیسی، دختر رئیس جمهوری آمریكا همچنین 2 میلیون دلار از موسسه ترامپ و 289 هزار دلار از كتاب خود با عنوان زنان شاغل درآمد داشت و همسرش بیش از 5 میلیون دلار از یك مجتمع مسكونی در نیوجرسی آمریكا درآمد داشته است. اینها بخش هایی از درآمدهای افشا شده این دو نفر است.
از سوی دیگر به نوشته واشنگتن پست، درآمد كوشنر در بخش املاك خانوادگی به حدود 70 میلیون دلار هم می رسد.
براساس نوشته این رسانه آمریكایی، دارایی های كوشنر و ایوانكا ترامپ درسال 2017 (97-1396) به ترتیب بین 179 میلیون تا 735 میلیون دلار و 55.3 میلیون تا 75.6 میلیون دلار بوده است.
این ارقام اواخر روز دوشنبه در غیاب ترامپ كه برای دیدار با كیم جونگ اون رهبر كره شمالی واشنگتن را به مقصد سنگاپور ترك كرده بود، از سوی كاخ سفید منتشر شد.
اروپام**9418**1590

سرخط اخبار جهان