۲۲ خرداد ۱۳۹۷،‏ ۲۱:۰۱
کد خبر: 82941369
۰ نفر
توفان با سرعت 85 كیلومتر بر ساعت تهران را در نوردید

استانها - ایرنا- توفان با سرعت 85 كیلومتر بر ساعت همراه با گرد و خاك شامگاه سه شنبه تهران را در نوردید.

به گزارش ایرنا، این توفان با آذرخش از مناطق جنوبی تهران آغاز شد و بسرعت بیشتر مناطق پایتخت را در برگرفت و در برخی نقاط نیز همراه با بارشهای سیل آسا شد.
تاكنون گزارشی از میزان خسارت های این توفان اعلام نشده اما این پدیده جوی با سرعتی بیشتر از شب گذشته وزیدن گرفت و با توجه به شدت فعالیت سامانه بارشی، رگبار و رعدوبرق ، آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها پیش بینی می شود.
براساس گزارش هواشناسی این سامانه ناپایدار علاوه بر تهران، شمال آذربایجان غربی و شرقی، البرز، گیلان، دامنه های البرز در استان مازندران به ویژه مناطق شرقی، استان گلستان، شمال سمنان و خراسان شمالی را نیز تحت تاثیر قرار داده است.
سخنگوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ساعاتی پیش براساس داده های اداره كل هواشناسی، توفان با سرعت 85 كیلومتر بر ساعت را پیش بینی و به شهروندان هشدارهای لازم را داده بود.
صمیم روزبهانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان كرد: در ساعات پایانی امروز (سه شنبه) موج جدید توفان همراه با رعد و برق و بارش باران از مناطق جنوبی تهران، شهر را فرا می گیرد.
سخنگوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به شهروندان توصیه كرد قبل از خروج طولانی مدت از منزل از وضعیت جوی اطلاع حاصل كنند و جعبه كمك‌های اولیه را همواره در منزل آماده داشته باشند.
وی همچنین از شهروندان خواست هنگام وقوع توفان در یك ساختمان پناه بگیرند و در صورت حضور در خودرو اگر امكان خارج شدن و پناه گرفتن در نقطه امن ایجاد شد، خود را به سرعت به منطقه امن برسانند.
توفان شدید همراه با گرد و خاك شب گذشته نیز با سرعت 83 كیلومتر بر ساعت تهران را در نوردید.
در این توفان150 اصله درخت در هم شكست و از 19 نفر مصدوم این حادثه 6 نفر روانه بیمارستان شدند.
1596