داعش براي حمله به بغداد آماده مي شود

بغداد– ايرنا – وزير كشور اسبق عراق و عضو برجسته كادر رهبري مجلس اعلاي اسلامي اين كشور هشدار داد داعش در اطراف كركوك و سامرا مستقر شده و طرحي را براي حمله به بغداد آماده مي كند.

به گزارش ايرنا، 'باقر جبر الزبيدي' روز سه شنبه در صفحه شخصي خود در فيسبوك نوشت: پيشتر در سال 2013 نسبت به سقوط موصل و الانبار هشدار داده بودم و در سال 2012 هم گفتم كه جنگ به پشت ديوارهاي بغداد خواهد رسيد و هر دو هشدار به وقوع پيوست.
وي افزود: امروز داعش به كمك حاميانش درحال بهره برداري از اوضاع سياسي و انتخاباتي كشور است و به اطراف سامرا و كركوك نفوذ كرده و روزانه عمليات انجام مي دهد، و پليس فدرال و الحشد الشعبي (بسيج مردمي عراق) نيز درحال مقابله با آنها هستند.
الزبيدي گفت: داعش هم اكنون بشكل شبانه روزي در حال فعاليت براي انتقال افراد خود از شرق فرات در سوريه به سمت مناطق نزديك به كركوك و اطراف سامرا است تا بغداد را مورد هدف قرار دهد.
با وجود اعلام پايان نظامي داعش در عراق اوايل آذرماه گذشته، عمليات تروريست هاي تكفيري در نقاط مختلف اين كشور بويژه اطراف بغداد، كركوك در شمال، و نيز غرب كشور همچنان بطور پراكنده ادامه دارد.
بروز اختلافات شديد سياسي ميان سران احزاب و گروههاي عراقي در پي اعلام نتايج چهارمين دوره انتخابات پارلماني (22 ارديبهشت) بيم ورود دوباره اين كشور به بي ثباتي و فرصت يابي تروريست ها براي بازيابي خود و انجام حملات جديد را در ميان ناظران ايجاد كرده است.
خاورم**ع ص**380**

سرخط اخبار جهان