بخش سلول درمانی در دانشگاه علوم پزشكی ایران راه اندازی شد

تهران - ایرنا - بخش سلول درمانی مركز پزشكی بازساختی دانشگاه علوم پزشكی ایران امروز سه شنبه در بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری تهران راه اندازی شد.

رئیس دانشكده فناوری های نوین دانشگاه علوم پزشكی ایران در حاشیه راه اندازی این بخش به خبرنگار علمی ایرنا گفت: كارآزمایی بالینی سلول درمانی بر روی برخی از بیماری مانند آرتروز، سكته مغزی و بی اختیاری مدفوع در این بخش انجام می شود.
دكتر محمد تقی جغتایی، هدف از راه اندازی این بخش را گسترش فعالیت های كارآزمایی بالینی برای درمان برخی از بیماری ها اعلام كرد و گفت: از این پس كارآزمایی های بالینی دانشگاه در این بخش انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: سلول های درمانی در «اتاق تمیز« كه در جنب این بخش قرار دارد تهیه شده و در اتاق عمل این بخش به بیماران تزریق می شود.
رئیس دانشكده فناوری های نوین دانشگاه علوم پزشكی ایران افزود: قبلا سلول های درمانی تهیه شده به برخی از بیمارستان های تهران برای تزریق ارسال می شد كه با راه اندازی این بخش، ایمنی سلول های درمانی افزایش یافته است.
جغتایی با اشاره به اینكه سلول ها براساس استانداردهای دنیا تهیه می شود، گفت: سلول های درمانی از فرد بیمار، بستگان وی تهیه شده یا اهدایی است.
وی اظهار امیدواری كرد كه این كار در آینده گسترش لازم را برای ورود به فعالیت های بالینی پیدا كرده تا بتوان خدمات مناسب تری به بیماران ارائه كرد.

** انجام اولین تزریق سلول های درمانی غضروفی در بیمارستان مطهری
معاون بالینی مركز پزشكی بازساختی دانشگاه علوم پزشكی ایران در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: اولین عمل برای تزریق سلول های غضروفی به داخل مفصل در بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری تهران انجام شد.
دكتر مصطفی ده مرده ای اظهار داشت: همزمان با راه اندازی این مركز، تزریق سلول های غضروفی به داخل مفصل بر روی 3 بیمار انجام شده است.
وی اظهار امیدواری كرد كه با كسب نتایج مطلوب از كارآزمایی های بالینی و كسب تجربیات ارزنده، زمینه ارائه خدمات بهتر به برخی از بییماران فراهم خواهد شد.
ده مرده ای با اشاره به اینكه یكی از پیشرفت های علم، استفاده از سلول های درمانی برای درمان برخی از بیماری ها است، افزود: این شیوع برای درمان سوختگی، مفاصل و بیماری بی اختیاری مدفوع قابل استفاده است.
بخش سلول درمانی مركز پزشكی بازساختی دانشگاه علوم پزشكی ایران با حضور دكتر مسعود ناصری پور، رئیس این دانشگاه و جمعی از پزشكان و محققان، امروز ( سه شنبه) در بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری تهران راه اندازی شد.
علمی * 1201 *1440