۲۱ خرداد ۱۳۹۷،‏ ۹:۱۶
کد خبر: 82939412
۰ نفر
اهانت به صالحی جهالت بود

تهران-ایرنا- عضو جامعه روحانیت مبارز تهران گفت: كسانی كه در راهپیمایی روز قدس به دكتر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی اهانت كردند نه تخصص ایشان را می شناسند و نه خدمات او را می دانند و این نشانه جهل و ناآگاهی آنهاست.

« حجت السلام و المسلمین سید رضا اكرمی »در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره اهانت عده ای به رئیس سازمان انرژی اتمی در مراسم روز قدس گفت:ما از تاریخ زندگی امیرالمومنین(ع) تجربه بسیار زیبایی داریم .وقتی امیرالمومنین (ع)مشاهده كرد برخی از اصحاب وی علیه مردم شام هتاكی و بدگویی می كنند فرمود من كراهت دارم شما مردمی هتاك، سباع و فحاش باشید، بیایید اوصاف آنها را بیان كنید و درباره نقاط منفی آنها صحبت كنید كه حق پذیر و حق جو نیستند و یا زورگو و دیكتاتور هستند.
وی یادآورشد:اینكه عده ای ولو اندك در روز عزیز قدس و ماه مبارك رمضان در راهپیمایی كه علیه اسرائیل و آمریكاست، علیه آقای صالحی فحاشی كنند و او را وطن فروش معرفی كنند این نشانگر جهل و ناآگاهی آنهاست و نشانگر این است از مسائل اطلاع ندارند.
اكرمی خاطرنشان كرد:در چنین مناسبت هایی باید نسبت به جنایات آمریكا و اسرائیل آگاه سازی كنیم و همانطور كه امام راحل فرمودند هرچه فریاد داریم بر سر آمریكا بكشیم.
عضو جامعه روحانیت مبارز تهران یادآورشد:صالحی فرد متخصص ، متعهد ، دیندار و دلسوزی است و اینكه ما او را مورد حمله و تعرض قرار دهیم قطعا كار زشتی كردیم و اگر به نام دلسوزی و خیر خواهی این كارها انجام شده قطعا خلاف و كار ناپسندی هست.
وی در پاسخ به این سوال كه با توجه به مسبوق به سابقه بودن چنین رفتارهایی آیا امكان ریشه كن كردن چنین رفتارهایی وجود دارد گفت:برای همیشه نمی شود چنین رفتارهایی را ریشه كن كرد چرا كه بالاخره فكر، فهم و برداشت افراد متفاوت هست ، برخی خودفروخته هستند و اصلا حوصله ندارند به حقیقت مسائل برسند ولی به طور عمده می توانیم درباره مسائل اصلی كشور و اقدامات دشمن آگاه سازی كنیم و به مردم جهت بدهیم.
اكرمی ضمن تقبیح مجدد اهانت به رئیس سازمان انرژی اتمی در مراسم راهپیمایی روز قدس اظهار داشت: پیداست كسانی كه به ایشان اهانت كردند نه تخصص آقای صالحی را می شناسند و نه خدمات او را می دانند. كسی حرفی زده و آنها هم بر زبان آورده اند.
عضو جامعه روحانیت مبارز تهران اضافه كرد: همانطور كه مقام معظم رهبری فرمودند و اشاره كردند كه در برجام باید نگاه ریاست جمهوری لحاظ شود ما طبق آیه قران باید بر تقویت قدرت و توانمندی نظامی ،علمی، صنعتی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی كشور اهتمام داشته باشیم و خودمان را نیرومند كنیم تا دشمن بداند با شایعه سازی و تبلیغات روانی علیه ملت ایران موفق نخواهد شد.
سیام**2021**1553