دشمنان از طریق برجام به دنبال دوقطبی كردن كشورهستند

تهران-ایرنا- دبیركل حزب سبز ایران گفت: آمریكاییها و دشمنان دنبال این هستند كه از برجام ابزاری برای ایجاد اختلاف، تفرقه و دوقطبی كردن در داخل كشور بسازند كه رهبر معظم انقلاب در این مورد تذكر و اخطار دادند كه عده ای به اسم انقلابی گری، ویرانگری نكنند.

حسین كنعانی مقدم روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: امام راحل همیشه در سخنان خود تاكید می كردند كه رمز بقا و پیروزی انقلاب وحدت است. هنوز هم وحدت، همدلی و انسجام ملی از رمز ماندگاری نظام جمهوری اسلامی است.
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب هم بارها در بیانات خود به این مساله توجه كردند و به مسوولین هم تذكر دادند كه نباید بگذاریم مسایل داخلی و اختلاف سلیقه ها باعث ایجاد چالش و بحران شود.
دبیركل حزب سبز ایران با بیان این كه دشمنان و استكبار با دو اهرم داخلی و خارجی می خواهند كشور را با چالش مواجه كنند گفت: اهرم بیرونی تهدید، تحقیر و تكفیر و اهرم دیگری كه خودشان می گویند فشارهای داخلی است كه ناآرامی ها، نارضایتی ها، شورش و نافرمانی است كه اگر این دو لبه قیچی باهم هماهنگ شوند به طور قطع نظام را با چالش جدی مواجه می كند.
كنعانی مقدم با تاكید بر این كه وظیفه ما كنار گذاشتن اختلافات و از كار انداختن این اهرم است افزود: دوره های مختلفی را بعد از پیروزی انقلاب طی كرده ایم، گفتمان های زیادی مطرح بوده است كه هركدام توانسته مجموعه ای از مردم را به خود جلب كند . نباید بگذاریم رقابت های سیاسی كه طرفدار خاص خود را دارد تبدیل به چالش و بحران شود.
دبیركل حزب سبز ایران اضافه كرد: رهبر معظم انقلاب تاكید كردند كه انقلابی بودن و انقلابی گری، ویرانگری نیست. نباید با تخریب همدیگر و به خصوص دولت و اركان نظام حرف هایی بزنیم كه خوشایند دشمنان است.
كنعانی مقدم گفت: وظیفه مردم و احزاب و جناح های سیاسی این است كه اختلافات را كم كنند و چالش ها را كاهش دهند، چرا كه ما در مقابل دشمنی قرار گرفتیم كه با همه ابزار سیاسی، اقتصادی، بین المللی ، نظامی، فرهنگی و اجتماعی حمله كرده است.
وی افزود: ما بیش از هر زمان دیگری نیازمند گفتمان ملی، وحدت و انسجام هستیم تا بتوانیم یك سنگر مستحكم و قوی برای مقاومت و پایداری در مقابل دشمنان ایجاد كنیم.
دبیركل حزب سبز ایران ادامه داد: دولت وظیفه سنگینی به عنوان قوه مجریه دارد، باید مراقبت كند كه در مقابل جنگ اقتصادی كه دارد شكل می گیرد مردم مشكل كمتری داشته باشند و معیشت مردم را رسیدگی كند.
كنعانی مقدم گفت: دولت باید كوچك تر و چابك تر شودو به توصیه ها و سیاست های رهبر معظم انقلاب مثل اقتصاد مقاومتی كاملا توجه كند . در كنار آن اعتماد عمومی را نسبت به خود جلب كند چرا كه اعتماد عمومی سرمایه ملی است و هر دولتی كه این سرمایه را داشته باشد به طور قطع در مقابل بحران ها می تواند مقاومت كند.
به گزارش ایرنا، رهبر معظم انقلاب اسلامی دوم خردادماه در دیدار جمعی از مسوولان و كارگزاران نظام با پرهیز دادن «عناصر سیاسی، مدیریتی و مطبوعاتی» از سرزنش یكدیگر درباره برجام تاكید كردند «نقد صحیح، منصفانه و عاقلانه ایراد ندارد و مسوولان هم باید به آنها توجه كنند اما اهانت، هتك حرمت، اتهام و ایجاد دوقطبی بر سر برجام نباید صورت گیرد و وحدت و همزبانی نباید نقض شود».
سیام**1058**1553