زیردریایی ایرانی به ناوگان جنوب الحاق می شود

انزلی - ایرنا - فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به احیای ناوشكن دماوند تا پایان امسال گفت: یك فروند زیر دریایی تمام ایرانی ساخت متخصصان توانمند كشورمان در كلاس متوسط به ناوگان جنوب نیروی دریایی الحاق می شود.

به گزارش ایرنا دریادار حسین خانزادی روز یكشنبه در حاشیه مراسم معارفه فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش در جمع خبرنگاران در انزلی اظهار كرد: پس از وقوع حادثه برای ناوشكن دماوند از همان روزهای آغازین، كار احیای این ناوشكن آغاز و بر اساس وعده داده شده، تا پایان سال جاری ناوشكن دماوند با وضعیتی بهتر و پیشرفته تر از گذشته با ظرفیت ها و توانمندی های بیشتر برای انجام عملیات در خزر، به ناوگان شمال اضافه می شود .
وی به الحاق شناورهای جدید به ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اشاره و اضافه كرد: در ناوگان جنوب الحاق شناورهای جدید انجام می شود و ناو شكن سهند نیز كه كار ساخت آن به پایان رسیده بود، روند عملیات های آزمایشی در دریاها را پشت سر گذاشته و در ماه های آینده به نیروی دریایی ملحق می شود .
دریادار خانزادی یادآور شد: ناوشكن جمهوری اسلامی سهند، نسبت به شناورهای مشابه خود پیشرفته تر بوده و سامانه های دفاعی جدید آفندی و پدافندی را در اختیار دارد .
وی با اشاره به رو به پایان بودن ساخت ناوشكن دنا در صنایع دریایی شهید درویشی وزارت دفاع گفت: ساخت یك فروند زیر دریایی تمام ایرانی در كلاس متوسط با استفاده از توانمندی متخصصان داخلی به پایان رسیده كه به ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش ملحق می شود.
فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطر نشان كرد: تمامی این تجهیزات و شناورها با استفاده از توانمندی متخصصان داخلی و برای دفاع از تمامیت ارضی كشور و تحكیم امنیت در دریاهای تحت حاكمیت ایران و دسترسی به امینت جمعی پایدار بدون حضور كشورهای بیگانه است .
دریادار خانزادی با اشاره به برگزاری مسابقات جام دریا تاكید كرد: دریای خزر، دریای صلح و دوستی است و این رقابت ها در راستای توسعه تعاملات بین كشورهای حاشیه خزر با شعار خزر دریای دوستی انجام می شود تا علاوه بر اشتراك گذاری ظرفیت ها به صورت متقابل و آشنایی با توانمندی ها ، مودت و دوستی بین همگان در سطوح مختلف ایجاد شود .
وی با اشاره به فراهم سازی مقدمات میزبانی بخشی از رقابت های جام دریا در ایران یادآور شد: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، ماه آینده میزبان مسابقات غواصی این دوره از رقابت های جام دریا با حضور 10 كشور در دانشگاه امام خمینی (ره)نوشهر در استان مازندران است.
دریادار خانزادی گفت: مسابقه بین تكاوران و همچنین رقابت بین ناوهای رزمی به میزبانی كشور آذربایجان است كه برگزاری این رقابت ها و مجموع این برنامه ها، موجب تثبیت توانمندی ، اقتدار و امنیت پایدار در خزر را موجب می شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا در مراسمی با حضور فرمانده نیروی دریایی ارتش ناخدا یكم عرشه و ستاد عبدالوهاب طاهری به عنوان فرمانده جدید ناوگان شمال منصوب و از تلاش های دریادار دوم عرشه و ستاد احمدرضا باقری تجلیل شد.
بندرانزلی در 40 كیلومتری غرب مركز استان گیلان واقع شده و منطقه چهارم دریایی و ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش در این شهر ساحلی مستقر است.
7471 / 2007