زيردريايي ايراني به ناوگان جنوب الحاق مي شود

انزلي - ايرنا - فرمانده نيروي دريايي ارتش با اشاره به احياي ناوشكن دماوند تا پايان امسال گفت: يك فروند زير دريايي تمام ايراني ساخت متخصصان توانمند كشورمان در كلاس متوسط به ناوگان جنوب نيروي دريايي الحاق مي شود.

به گزارش ايرنا دريادار حسين خانزادي روز يكشنبه در حاشيه مراسم معارفه فرمانده ناوگان شمال نيروي دريايي ارتش در جمع خبرنگاران در انزلي اظهار كرد: پس از وقوع حادثه براي ناوشكن دماوند از همان روزهاي آغازين، كار احياي اين ناوشكن آغاز و بر اساس وعده داده شده، تا پايان سال جاري ناوشكن دماوند با وضعيتي بهتر و پيشرفته تر از گذشته با ظرفيت ها و توانمندي هاي بيشتر براي انجام عمليات در خزر، به ناوگان شمال اضافه مي شود .
وي به الحاق شناورهاي جديد به ناوگان نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران اشاره و اضافه كرد: در ناوگان جنوب الحاق شناورهاي جديد انجام مي شود و ناو شكن سهند نيز كه كار ساخت آن به پايان رسيده بود، روند عمليات هاي آزمايشي در درياها را پشت سر گذاشته و در ماه هاي آينده به نيروي دريايي ملحق مي شود .
دريادار خانزادي يادآور شد: ناوشكن جمهوري اسلامي سهند، نسبت به شناورهاي مشابه خود پيشرفته تر بوده و سامانه هاي دفاعي جديد آفندي و پدافندي را در اختيار دارد .
وي با اشاره به رو به پايان بودن ساخت ناوشكن دنا در صنايع دريايي شهيد درويشي وزارت دفاع گفت: ساخت يك فروند زير دريايي تمام ايراني در كلاس متوسط با استفاده از توانمندي متخصصان داخلي به پايان رسيده كه به ناوگان جنوب نيروي دريايي ارتش ملحق مي شود.
فرمانده نيروي دريايي ارتش خاطر نشان كرد: تمامي اين تجهيزات و شناورها با استفاده از توانمندي متخصصان داخلي و براي دفاع از تماميت ارضي كشور و تحكيم امنيت در درياهاي تحت حاكميت ايران و دسترسي به امينت جمعي پايدار بدون حضور كشورهاي بيگانه است .
دريادار خانزادي با اشاره به برگزاري مسابقات جام دريا تاكيد كرد: درياي خزر، درياي صلح و دوستي است و اين رقابت ها در راستاي توسعه تعاملات بين كشورهاي حاشيه خزر با شعار خزر درياي دوستي انجام مي شود تا علاوه بر اشتراك گذاري ظرفيت ها به صورت متقابل و آشنايي با توانمندي ها ، مودت و دوستي بين همگان در سطوح مختلف ايجاد شود .
وي با اشاره به فراهم سازي مقدمات ميزباني بخشي از رقابت هاي جام دريا در ايران يادآور شد: نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران، ماه آينده ميزبان مسابقات غواصي اين دوره از رقابت هاي جام دريا با حضور 10 كشور در دانشگاه امام خميني (ره)نوشهر در استان مازندران است.
دريادار خانزادي گفت: مسابقه بين تكاوران و همچنين رقابت بين ناوهاي رزمي به ميزباني كشور آذربايجان است كه برگزاري اين رقابت ها و مجموع اين برنامه ها، موجب تثبيت توانمندي ، اقتدار و امنيت پايدار در خزر را موجب مي شود.
به گزارش خبرنگار ايرنا در مراسمي با حضور فرمانده نيروي دريايي ارتش ناخدا يكم عرشه و ستاد عبدالوهاب طاهري به عنوان فرمانده جديد ناوگان شمال منصوب و از تلاش هاي دريادار دوم عرشه و ستاد احمدرضا باقري تجليل شد.
بندرانزلي در 40 كيلومتري غرب مركز استان گيلان واقع شده و منطقه چهارم دريايي و ناوگان شمال نيروي دريايي ارتش در اين شهر ساحلي مستقر است.
7471 / 2007