عده ای بجای سرزنش آمریكا دربرجام به دولت حمله می كنند

تهران - ایرنا - نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت:برخی گروه های سیاسی به جای آنكه آمریكا را برای خروج از برجام سرزنش كنند، به دولت و رییس جمهوری و وزیر امور خارجه حمله می كنند، در حالی كه باید از گروه مذاكره كننده تجلیل شود چون برجام به ضرر ایالات متحده بود.

علی مطهری در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره بیانات رهبر معظم انقلاب درخصوص پرهیز دادن عناصر سیاسی، مدیریتی و مطبوعاتی از سرزنش یكدیگر درباره برجام و حفظ اتحاد و انسجام ملی اظهار داشت: گروه های سیاسی و نهادهای كشور به جای آن كه سیاسی و انتخاباتی فكر و عمل كنند باید نسبت به مسائل كشور نگاه ملی داشته باشند و مصلحت و منافع كشور را در نظر بگیرند ولی ما امروز گاهی عكس این مطلب را می بینیم.
وی با اشاره به موضوع خروج آمریكا از برجام افزود: در این اقدام به جای آن كه ایالات متحده را سرزنش كنند و رفتارش را مورد انتقاد قرار دهند، به دولت، رییس جمهوری و اعضای مذاكره كننده از جمله آقای دكتر ظریف حمله می شود.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی تاكید كرد: باید از گروه مذاكره كننده تجلیل شود چون خروج آمریكا از برجام نشان دهنده نفع ایران و ضرر ایالات متحده در این توافقنامه بوده است.
وی با بیان اینكه عده ای می گویند چرا برجام را به گونه ای ننوشتید كه آمریكا نتواند از آن خارج شود، گفت: حرفهایی زده می شود كه اساسا با عقل جور در نمی آید.
مطهری به موضوع صلح حدیبیه در زمان پیامبر اشاره كرد و گفت: این منتقدان اگر در زمان پیامبر اسلام بودند می گفتند چرا این صلح را به گونه ای ننوشتید كه كفار یك سال بعد نتوانند آن را نقض كنند.
وی ادامه داد: این سخنان غیر منطقی است و نشان می دهد عده ای به جای اینكه عقل و انصاف را ملاك قضاوت خود قرار دهند، به دنبال انتقامجویی و خارج كردن رقیب از میدان سیاست هستند.
نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد برجام گفت: این گونه رفتارها را باید اصلاح كنیم تا باعث ایجاد فضای دو قطبی در جامعه نشود.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی درباره نیاز به انسجام ملی در دوره حاضر گفت: قطعا ضرورت انسجام و اتحاد ملی امروز بیشتر از گذشته احساس می شود.
وی با بیان اینكه مردم ما نشان داده اند كه در این مواقع متحدتر می شوند، خاطرنشان كرد: مشكل در برخی گروه های سیاسی و نهادهای جمهوری اسلامی است. این گروه ها از این فرصت ها برای انتقامجویی استفاده می كنند؛ اگر در داخل كشور اتحاد و همبستگی وجود داشته باشد، از خارج نمی توانند كاری انجام دهند.
مطهری تصریح كرد: تفرقه در داخل، مشوقی برای آمریكا و اسرائیل خواهد بود كه اقداماتی را علیه جمهوری اسلامی ایران انجام دهند.
وی تاكید كرد: باید با مردم درباره شرایط جدید كشور و موضوعاتی مانند برجام، نقاط مثبت آن و خروج آمریكا از آن صحبت شود و دستاوردهای برجام توضیح داده شود.
نماینده مردم تهران در مجلس به شكاف بین آمریكا و اروپا در موضوع برجام اشاره كرد و گفت: این گونه رخدادهای مثبت از آثار برجام است.
وی گفت: برخی القا می كنند كه برجام مخالف نظر رهبر انقلاب بوده و عده ای سرخود آن را امضا كردند، در حالی كه این گونه نبوده و امضای برجام با اذن رهبری انجام شده و این سخنان فریب دادن مردم است.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی در این زمینه به موضوع FATF اشاره كرد و گفت: عده ای می گویند كه تصویب لایحه الحاق به كنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم خیانت به كشور است و این لایحه استعماری است، در حالی كه واقعیت چیز دیگری است.
مطهری ادامه داد: مسئولان كشور باید این موارد را برای مردم توضیح دهند و بیان كنند كه در صورت عدم تصویب این لایحه چه مشكلاتی برای بانك های ما و مردم ایجاد می شود.
نماینده مردم تهران در مجلس تاكید كرد: تصویب این لایحه هیچ خطری برای ما و برای گروه های مبارزی مانند حزب الله و حماس ندارد.
وی افزود: ولی ما چون با مردم صحبت نمی كنیم، ممكن است عده ای تحت تاثیر تبلیغاتی كه صورت می گیرد قرار بگیرند و نگران شوند.
به گزارش ایرنا، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار سران قوا و جمعی از مسئولان و كارگزاران نظام در نكته ای مهم و اساسی با پرهیز دادن «عناصر سیاسی، مدیریتی و مطبوعاتی» از سرزنش یكدیگر درباره برجام تأكید كردند: نقد صحیح، منصفانه و عاقلانه ایراد ندارد و مسئولان هم باید به آنها توجه كنند، اما اهانت، هتك حرمت، اتهام و ایجاد دو قطبی بر سر برجام نباید صورت گیرد و وحدت و همزبانی نباید نقض شود.
سیام**9314**1553