باغداران مهریز آماده مبارزه با آفت مگس مدیترانه ای باشند

یزد - ایرنا - فرماندار مهریز با بیان اینكه آفت مگس مدیترانه ای در برخی اراضی كشاورزی این شهرستان مشاهده شد، از باغداران خواست برای پیشگیری و جلوگیری از شیوع بیشتر آن اقدام كنند.

سید محمد رستگاری روز شنبه به ایرنا افزود: این آفت می تواند با حمله به تمام محصول كشاورزی، آسیب و خسارت مالی زیادی به باغداران وارد كند.
وی ادامه داد: باغداران برای پیشگیری از خسارت باید میوه های رسیده را برداشت و پس از جمع آوری میوه های آلوده زیر درختان آنها را نابود كنند.
فرماندار مهریز اظهار كرد: هرگونه بی توجهی و بی تفاوتی به توصیه های كارشناسان مدیریت جهاد كشاورزی شهرستان موجب خسارت بر روی محصول بعدی از جمله انار خواهد شد.
رستگاری اشاره ای به میزان خسارت ناشی از شیوع آفت مگس مدیترانه ای سال های گذشته در مهریز نكرد و یادآور شد: اطلاع رسانی و فرهنگ سازی با همكاری رسانه ها و مسوولان در پیشگیری موثر است.
آفت مگس مدیترانه ای بیشتر به محصول هلو، زردآلود، گلابی، گوجه، سیب، آلو، توت، به، انگور، خرمالو، انار، انجیر، مركبات و بعضی از انواع گیاهان زراعی یك ساله حمله می كند كه با توجه به گسترده بودن حجم خسارت به طاعون گیاهی مشهور است.
سطح اراضی كشاورزی مهریز 17 هزار و 500 هكتار است.
مركز این شهرستان در 50 كیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.
7541/ 2047/