ساره ورزشكار برتر كمیته بین المللی پارالمپیك شد

تهران- ایرنا- كمیته بین المللی پارالمپیك «ساره جوانمردی» بانوی تیرانداز معلول ایران را به عنوان بهترین ورزشكار ماه مه 2018 معرفی كرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از فدراسیون جانبازان و معلولان؛ كمیته بین المللی پارالمپیك موسوم به آی پی سی در یك نظرسنجی جوانمردی را به عنوان ورزشكار برتر ماه مه 2018 معرفی كرد.
در این نظر سنجی كه از 12 تا 18خرداد ماه امسال برگزار شد، ساره توانست در رقابتی فشرده با وزنه بردار اوكراینی، و با كسب ۴۱ درصد آرا در صدر جدول قرار گیرد. وزنه بردار اوكراینی هم با ۳۸ درصد آرا دوم شد.
علاوه بر آن ورزشكاران دیگری از كشورهای بلژیك در دو و میدانی، كانادا در جودو و برزیل در اسب سواری، در این نظرسنجی حضور داشتند.
بر اساس گزارش آی پی سی علت انتخاب ساره، عملكرد وی در رقابت های اخیر تیراندازی قهرمانی جهان در كره جنوبی بود كه توانست در ماده P4، تپانچه خفیف 50 متر، از رقبای خود پیشی گرفته و طلایی شود.
جوانمردی كه در رقابت های اخیر قهرمانی جهان در كره جنوبی با كسب دو نشان طلا و عنوان قهرمانی جهان نخستین سهمیه پارالمپیك توكیو را كسب كرد، همچنان در رشته خود تنها بانوی مدال آور پارالمپیكی است كه این عنوان را یدك می كشد.
بانوی ورزشكار شیرازی كه پیش از این، برای نخستین بار نام خود را، با تصاحب 2 نشان طلای پارالمپیك ریو در تاریخ ورزش ایران جاودانه كرد، در همان برزیل در رقابت با مردان، ركورد فینال این بازی ها در رشته تپانچه خفیف 50متر را نیز ارتقا داد و برگ زرین دیگری بر افتخارات حرفه ای و قهرمانی خود افزود.
ورزشی**9250**1584

سرخط اخبار ورزش