فرياد حمايت از مردم فلسطين روز به روز رساتر مي شود

مهاباد- ايرنا- فرماندار تكاب با بيان اينكه ابتكار حضرت امام (ره) در نامگذاري آخرين جمعه ماه مبارك رمضان به نام روز قدس جاودانه شده است، گفت: در سايه اين ابتكار، فرياد ظلم ستيزي و آزادي خواهي مسلمانان جهان در حمايت از مردم مظلوم فلسطين روز به روز رساتر مي شود.

به گزارش ايرنا، علي مكرمي روز جمعه در راهپيمايي روز قدس اين شهرستان افزود: مسلمانان جهان در 40 سال گذشته با راهپيمايي و حمايت از قدس ثابت كردند كه ملت مظلوم فلسطين تنها نيستند.
وي با اشاره به عزم راسخ و اراده محكم مردم فلسطين براي مقاومت در برابر ظلم رژيم غاصب صهيونيستي، ادامه داد: قدس شريف متعلق به تمام امت اسلامي است و مسلمانان جهان همه با هم همواره در كنار مردم فلسطين هستند و اين يكپارچگي موجب وحشت و هراس دشمنان اسلام شده است.
فرماندار تكاب بيان كرد: تقديم هزاران شهيد از سوي مردم فلسطين در حمايت از قدس شريف و آزادي سرزمين هاي اشغالي موجب شده است تا فرياد ظلم ستيزي امت اسلامي در سرتاسر جهان طنين انداز شود.
مكرمي اضافه كرد: كشورهاي استكباري به ظاهر مدافع حقوق بشر همواره واقعيت هاي مسئله فلسطين و قدس شريف را كتمان كرده اند اما راهپيمايي هاي روز قدس تمام نقشه هاي استكبار جهاني را نقش برآب كرده است.
وي روز قدس را روز تظلم خواهي و اتحاد و همبستگي مسلمانان جهان عنوان كرد و گفت: دفاع از مردم فلسطين و حمايت از آزادي قدس شريف جغرافيا و مرز نمي شناسد و تمام امت اسلامي در هر گوشه جهان با فريادهاي مرگ بر آمريكا و مرگ بر اسرائيل، جغرافياي خود را به جغرافياي مظلوميت ملت فلسطين گره زده اند.
وي افزود: راهپيمايي باشكوه امت اسلامي و ملت ايران در روز جهاني قدس نويد بخش تحقق آرمان هاي والاي امام خميني (ره) و نابودي رژيم غاصب صهيونيست از صفحه روزگار است و مسلمانان جهان در اين روز به خيابان ها مي آيند تا بگويند سرزمين مقدس قدس متعلق به امت اسلامي است.
وي بيان كرد: روزي فرا خواهد رسيد كه مسلمانان جهان نماز را در صفوف بهم پيوسته در قدس شريف اقامه خواهند كرد.
7514/3093/3072

سرخط اخبار استان‌ها