شركت گسترده در راهپیمایی روز قدس زكات امنیت است

اصفهان-ایرنا- امام جمعه داران گفت: شركت گسترده در راهپیمایی روز قدس، نوعی عبادت و زكات امنیت كشور است.

حجت الاسلام اسماعیل سیاوشی روز جمعه در حاشیه مراسم راهپیمایی روز قدس در گفت وگو با ایرنا افزود: قدس متعلق به همه مسلمانان است و شركت در راهپیمایی این روز برای ما یك وظیفه ملی و تكلیف شرعی است.
امام جمعه داران افزود: مسلمانان علاوه بر خیرات و مبرات ماه رمضان در جمعه پایانی این ماه مبارك، به منظور همدردی با مسلمانان تحت ستم غاصبان نژادپرست صهیونیستی، خود را به صفوف راهپیمایی كنندگان روز جهانی قدس می رسانند، تا بیداری آزادگان و آزادی اولین قبله مومنان را فریاد بزنند.
وی حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس را نماد و تجلی وحدت و همبستگی امت اسلامی دانست و افزود: با توجه به فتنه گری ها و آشوب گری هایی كه استكبار جهانی و در راس همه آن ها آمریكا و اسرائیل در منطقه به راه انداخته اند ؛ حضور گسترده و دشمن شكن اقشار مختلف مردم در این راهپیمایی ضروری است.
حجت الاسلام سیاوشی افزود: قدس قبله اول مسلمین است و یكی از سه حرم مقدس الهی است كه در چند دهه گذشته مورد ظلم ظالمان و ستم ستمكاران واقع شده و مردم مظلوم و صاحب حق فلسطین را سركوب می كنند.
وی خاطر نشان كرد: امام راحل (ره) با حكمت، روشن بینی و دوراندیشی حكیمانه ای كه داشتند جمعه آخر ماه مبارك رمضان را به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری كردند و بر همه ما واجب است این یادگار ارزشمند رهبر كبیر انقلاب را پاس بداریم.
ت/9861 / 6022

سرخط اخبار استان‌ها