مقاومت و بیداری ملت فلسطین صهیونیست ها را نگران كرده است

تهران- ایرنا- رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز مقاومت و بیداری ملت فلسطین رژیم صهیونیستی را دچار نگرانی زیادی كرده و آنان متوجه شده اند كه امنیت لرزانی دارند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی لاریجانی به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران، ضمن تشكر از مردم برای حضور پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس افزود: مردم ایران با حضور چشمگیر خود غیرت ایرانی و اسلامی را به جهانیان نشان دادند.
وی ادامه داد: امام راحل از ابتدای مبارزات خود در سال 42 بارها خطر جدی اسرائیل را به مسلمانان و مردم ایران هشدار می دادند حتی ما شاهد بودیم كه آیت الله مطهری واكنش شدیدی را نسبت به این رژیم در همان سال ها داشتند و این نشاندهنده شدت و حدتی است كه روحانیت ما نسبت به این غده سرطانی داشت.
رئیس مجلس اضافه كرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی سفارت اسرائیل در ایران تعطیل شد و نمایندگان فلسطین جایگزین آن شدند و روز قدس به عنوان اتحاد همه مسلمانان جهت حمایت از فسلطین نامگذاری شد.
لاریجانی بیان كرد: ملت ایران از آن زمان در حمایت همه جانبه از فلسطینی ها همیشه پیشگام بوده اند؛ امروز این موضوع شدت بیشتری یافته است و حضور پرشور مردم در راهپیمایی امروز نشاندهنده حمایت ایرانیان از ملت مظلوم فلسطین است.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: امروز جریان مقاومت قدرت بیشتری پیدا كرده و طرح های سازش رنگ باخته و از صحنه خارج شده است.
وی تاكید كرد: ما امروز شاهد هستیم كه بیداری بیشتر شده است و جریان مقاومت به عنوان تنها راه حل ملت فلسطین رخ نموده است.
لاریجانی با اشاره به برپایی كنفرانسی در رژیم صهیونیستی گفت: امسال این كنفرانس با شعار «اسرائیل در بزنگاه تاریخی» برگزار شد؛ این نشاندهنده آن است كه اسرائیلی ها خود می دانند كه در بزنگاه تاریخی قرار دارند.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: حوادثی كه در منطقه رخ داده از طرفی آنان را خشنود كرده است؛ آنان تصور می كنند داعش انرژی مسلمانان را گرفته در حالی كه این خیالی بیش نیست.
رئیس قوه مقننه اضافه كرد: آنان در كنفرانس قبلی خود گفته بودند اگر داعش از بین برود باید نیروی دیگری جایگزین آن كنیم.
لاریجانی افزود: ما امروز شاهد هستیم كه رژیم صهیونیستی بسیار نگران است و دلیل نگرانی آنان قدرت یافتن مقاومت است.
رئیس مجلس عنوان داشت: وزیر جنگ صهیونیست ها در كنفرانس قبلی این رژیم اعلام كرد ما باید دائما آماده باش باشیم، یعنی خود می دانند دچار امنیت لرزان هستند خصوصا با راهپیمایی كه ملت فلسطین در یك ماه اخیر انجام داد آنان نگرانی هایشان بیشتر شده است.
لاریجانی اظهار كرد: راهپیمایی یك ماه اخیر ملت فلسطین كار بزرگی بود هر چند با خشونت صهیونیست ها مواجه شد و شهدا و زخمی های زیادی داشت ولی نگرانی های آنان را بیشتر كرد.
وی بیان كرد: امروز رژیم صهیونیستی به دلیل آنكه امنیت لرزانی دارد می خواهد شرایط پیشگیری را در پیش گیرد تا به ثبات برسد و در این بین از آمریكا و سعودی ها استفاده می كند تا اقدامات پیشگیرانه و بازدارنده داشته باشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اولین كاری كه آنها می كنند این است كه ذهن ها را از مساله فلسطین دور می كنند؛ برای مثال همین اقدامی كه صهیونیست ها در مساله هسته ای ایران انجام دادند و همین روز گذشته نخست وزیر صهیونیستی كه به اروپا سفر كرده از تلاش های خود برای خروج آمریكا از برجام سخن گفت.
لاریجانی خاطرنشان كرد: امروز مثلث شوم اسرائیل، سعودی و آمریكا به دنبال این هستند كه ایران را در كنج قرار دهند ولی این موجودات موذی بدانند اگر كاری در راستای به كنج قرار گرفتن ایران بكنند تنها باعث ناامنی خود می شوند.
وی در ادامه به درخواست وقیحانه رژیم صهیونیستی از آمریكا برای سیطره اسرائیل بر بلندی های جولان اشاره كرد و افزود: امروز رژیم صهیونیستی به دنبال این است كه این بلندی ها را بگیرد در حالی كه سازمان ملل تاكید كرده این قسمت جزو اراضی رژیم صهیونیستی نیست آنان می خواهند از این آشفتگی استفاده كنند و به هرگونه كه هست می خواهند مقاومت حزب الله و فلسطین را تضعیف كنند.
رئیس مجلس در ادامه به طرح آمریكایی ها به عنوان معامله بزرگ قرن اشاره كرد و گفت آمریكایی ها طرح قلابی به عنوان معامله بزرگ قرن دارند ولی بدانند كه دچار خواب آلودگی هستند.
وی یادآور شد: طبق دستورالعمل سازمان ملل آوارگان عرب حق بازگشت به كشورشان را دارند و صهیونیست ها نباید در كرانه باختری ساختمان بسازند و حقوق فلسطین باید رعایت شود ولی آنان با این طرح می خواهند سرزمین هایی را به غزه متصل كنند و می گویند ما پول و امكانات به آنان می دهیم ولی فلسطینی ها نباید به سرزمین آبا و اجدادیشان باز گردند.
لاریجانی تصریح كرد: آنان فكر می كنند ملت فلسطین ساده اندیش است مگر مساله این ملت پارچه و پول است مساله آنان شرافت و غیرت است كه قابل معامله نیست. با پول، شرافت و وابستگی به سرزمین را نمی توان معامله كرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: سازمان ملل تاكید دارد كه آوارگان عرب حق دارند به سرزمین خود بازگردند در این راستا یك كمیسیون تشكیل شد ولی رژیم صهیونیستی در ادوار مختلف نگذاشته فلسطینی ها وارد سرزمین خود شوند و می گویند باید فكر سرزمین خود را از ذهن بیرون كنند.
لاریجانی تاكید كرد: آنان می گویند ما به شما كمك انساندوستانه می دهیم ولی وارد سرزمین تان نشوید؛ این سلاح هایی كه بر سر مردم یمن ریخته می شود برای كجاست آنان از یك سو سلاح ها را بر سر مردم می ریزند و از سوی دیگر صحبت از مذاكره برای كمك انساندوستانه می كنند، این چه فضاحتی است.
رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان كرد: طرح شرورانه معامله بزرگ قرن می خواهد عرق ملی را با چندرغاز پول معاوضه كند؛ این نشانه فشار آنان به ایران، مقاومت و حزب الله است و در كنارش دلقك هایی هستند كه می خواهند این معامله را جوش دهند ولی موفق نمی شوند.
لاریجانی افزود: آنان با طرح معامله بزرگ قرن اهداف بزرگی را در منطقه دنبال می‌كنند، اما در این مسیر مطمئنا با مشكلاتی مواجه هستند و این به دلیل قدرت مقاومت در منطقه و تأثیرگذاری ایران است.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در فاصله 20 الی 30 سالی كه سرپرستی انگلیس بر فلسطین محقق بود جمعیت یهودی‌ها در فلسطین از 6 درصد به یك سوم جمعیت این سرزمین یعنی 33 درصد رسید و یهودی‌های را از شهرهای كشورهای مختلف به این منطقه وارد كردند.
وی ادامه داد: در فاصله‌ای كه می‌خواستند سرپرستی را به سازمان ملل بدهند ابتدا شهرهایی كه ساكنان یهودی در آنجا زیاد بودند را واگذار كردند و هر چه سلاح و امكانات داشتند به آنها دادند و اینگونه یهودیان صاحب قدرت شدند و در شهرك‌هایی كه مسلمانان و یهودیان در آنجا زندگی می‌كردند را در اولویت قرار ندادند.
لاریجانی خاطرنشان كرد: این یهودی‌ها به مسلمانان فشار آوردند و كشتار كردند و همانند موضوع دیریاسین آنها را قتل‌عامل كردند و بیش از 200 تا 300 نفر را قتل‌عام و چند هزار نفر را آواره كردند و این آوارگان به سمت مرزهای مختلف حركت كردند.
وی عنوان داشت: رهبران كشورهای اسلامی كه این وضع را دیدند نیروهای خود را بسیج كردند برای اینكه در آن شبی كه قرار بود سرپرستی به سازمان ملل واگذار شود و چند هزار نفر آواره‌ای كه به مرزها آمده بودن به كمك مردم فلسطین بیایند و جنگ‌هایی رخ داد اما به هر حال آنان موضوع را پیش بردند.
رئیس قوه مقننه یادآور شد: به طوری كه كل جریان فلسطین كه انگلیسی‌ها 30 سال برایش زحمت كشیده بودند تا این غده سرطانی را در آنجا بوجود بیاورند داشت از دستشان می‌رفت.
وی اضافه كرد: انگلیسی‌ها دوباره یك فریب جدید را بوجود آوردند و این فریب جدید این بود كه به رهبران كشورهای اسلامی كه برای كمك به فلسطینی‌ها نیرو فرستاده بودند فشار آوردند و گفتند كه ما هیچ سلاحی به شما نمی‌دهیم و اما در مقابل اگر شما آتش‌بسی را قبول كنید ما مشكلات فلسطین را حل می‌كنیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رئیسان كشورهای اسلامی و عربی همچون عراق، مصر، اردن و ... این موضوع را پذیرفتند و 4 هفته آتش‌بس دادند اما این آتش‌بس چه شد،‌ این آتش بس به عنوان یك زمان در اختیار اسرائیل قرار گرفت و در این مدت زمانی امكانات زیادی را از كشورهای غربی به اسرائیل سرازیر كردند و دیگر عده‌ای كه در آنجا بودند با سلاح‌های اولیه با جریان اسرائیل مبارزه كنند.
وی تصریح كرد: مشكل ما با 70 سال پیش فرق می‌كند، یك هوشیاری سیاسی در بین مسلمانان بوجود آمده این حركت و راهپیمایی در فلسطین نمونه‌ای از این هوشیاری است.
لاریجانی بیان كرد: این زنده بودن ملت فلسطین را نشان می‌دهد؛ ‌این هوشیاری سیاسی در همه كشورهای اسلامی به ویژه در بین جوانان است.
رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان كرد: شرایط رسانه‌ای بگونه ای شده كه اینها مطلع هستند و نمی‌توان مثل گذشته سر آنها را كلاه گذاشت. هر كشوری از كشورهای اسلامی كه بخواهد لغزشی داشته باشد و در كنار اسرائیل قرار گیرد مورد خشم ملت های مسسلمان قرار می گیرد و منزوی می شود.
لاریجانی اضافه كرد: در درون رژیم صهیونیستی شرایط مختلفی وجود دارد به طوری كه هم اكنون یك پرسش مهم در داخل اسرائیل هست كه آیا در حال نزدیك شدن به پایان رژیم صهیونیستی هستیم، چرا كه یك جریان تندرو الان در اسرائیل بر سركار است كه هر رفتار نژادپرستانه‌ای را توصیه می‌كند و این باعث زدگی در داخل خود اسرائیل هم شده و حالت شكنندگی پیدا كرده‌اند.
وی اضافه كرد: مساله فلسطین فقط یك محدوده نیست گرچه همین هم وظیفه اسلامی همه مسلمانان اقتضاء می‌كند كه از مردم فلسطین دفاع كنند اما بدانیم مساله مربوط به امنیت كل كشورهای اسلامی مربوط است.
رئیس قوه مقننه ادامه داد: امروز در منطقه دو جریان وجود دارد. یك جریان صلح‌طلبی بر محور آراء ملت‌ها كه طراح آن ایران است. یك جریان شرارت‌آمیزی هم در منطقه است كه با هر وسیله حتی استفاده از تروریست‌ها قصد جایگزینی شرارت به جای تمدن را دارد كه این مثلث رژیم صهیونیستی و سعودی جریان را راهبری می‌كند.
لاریجانی گفت: این مصاف یك مصاف سرنوشت‌ساز است و نتیجه آن این است كه آنطور كه خداوند نوید آن را به صابران و مجاهدان داده است و با حق طلبان است و باطل همچون كف روی آب از بین خواهد رفت.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: رئیس جمهور آمریكا روز گذشته اعلام كرد، ما با تحریم‌های خود علیه ایران نتایج آن را بدست آوردیم و رفتارهای ایران در منطقه عوض شد. اگر رئیس جمهور خودشیفته آمریكا با این حرف‌ها خود را راضی نگه داشته تا از تحقیر سایر كشورها در امان بماند در این خرسندی جاهلانه بماند.
لاریجانی در ادامه خطاب به ترامپ گفت: آقای ترامپ نفوذ ایران در منطقه در پناه سرنیزه نیست بلكه در سایه مواضع مردمی و اسلامی نظیر حمایت از مردم فلسطین است كه شما آن را درك نمی‌كنید.
رئیس مجلس افزود: تصور می‌كنید با چند ژست مسخره و مانور تبلیغاتی و تلكه كردن اموال برخی كشورهای عربی و تشكیل ائتلاف‌های قلابی می‌توانید در مقابل حركت مردم سالارانه منطقه ایستادگی كنید و همچنان حاكمان مترجع و خودكامه دست‌نشانده خود را نگه دارید؟ این اشتباه بزرگ شما است.
سیام*9121*3061*1440