۱۸ خرداد ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۰۲
کد خبر: 82936722
۰ نفر
ری شهری: هدف دشمن ایجاد فاصله بین ولایت و امت است

تهران - ایرنا - آیت الله محمد محمدی ری شهری عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز مهمترین هدف دشمن ایجاد فاصله بین امت و ولایت است كه وحدت كلمه ملت ایران آن را خنثی خواهد كرد.

آیت الله ری شهری در حاشیه برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا استان تهران افزود: امروز ولایت فقیه كه در رهبر معظم انقلاب تجلی یافته محور وحدت كلمه جهان اسلام است.
وی با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: هدف ملت ایران نصرت اسلام، تقویت انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت است و ملت ایران با حضور خود ندای مبارزه با استكبار و استعمار را سر می دهد.
ری شهری ادامه داد: ملت ایران همواره در خط مقدم مبارزه با مستكبران عالم و در صدر آنها آمریكا و رژیم اشغالگر قدس قراردارد و در این مسیر هرگز سستی به خود راه نمی دهد.
راهپیمایی روز جهانی قدس پیش از ظهر امروز با حضور مردم روزه دار سراسر كشور آغاز شد كه این آئین در تهران در قالب مسیرهای دهگانه منتهی به میعادگاه نماز جمعه در دانشگاه تهران جریان داشت.
همه ساله در روز جهانی قدس مسلمانان سراسر جهان با برپایی راهپیمایی‌های گسترده، ضمن محكوم كردن جنایات رژیم صهیونیستی حمایت خود را از آرمان فلسطین اعلام می‌دارند.
16 مرداد سال 1358 هجری شمسی، به فرمان حضرت امام خمینی(ره) رهبر كبیر انقلاب اسلامی و در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، آخرین جمعه ماه مبارك رمضان به نام روز جهانی قدس نامگذاری شد.
تهرام/6139/7244/ 1008

سرخط اخبار فرهنگ