تاكید قطعنامه پایانی روز قدس بر رهایی مردم فلسطین از سلطه

تهران- ایرنا- شركت كنندگان در راهپیمایی روز جهانی قدس امسال با قرائت قطعنامه ای ضمن اعلام مواضع خود بر رهایی مردم فلسطین از سلطه اشغالگران تاكید كردند.

مردم روزه‌دار كشورمان با حضور میلیونی خود در سی‌ونهمین سال پی‌درپی حمایت خود از آرمان فلسطین را اعلام كردند.
در پایان راهپیمایی روز قدس امسال كه با شعارهایی علیه رژیم صهیونیستی و رئیس جمهوری آمریكا همچنین محكومیت سفارت این كشور به قدس شریف همراه بود، راهپیمایی كنندگان در قطعنامه ای مواضع خود را بیان كردند.
به گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، تهران این قطعنامه بیان می دارد: سُبْحَانَ الَّذِی أَسْرَی بِعَبْدِهِ لَیْلاً مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَی الْمَسْجِدِ الأَقْصَی الَّذِی بَارَكْنَا حَوْلَهُ لِنُرِیَهُ مِنْ آیَاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِیعُ البَصِیرُ (سوره اسراء/ آیه ۱). خدای سبحان را شاكریم كه به ما توفیق داد با حضور حماسی، باشكوه و انقلابی در رستاخیز امت اسلامی و آوردگاه بزرگ «روز جهانی قدس»، بار دیگر وحدت و اراده مسلمانان عالم در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و آرمان بلند آزادی بیت‌المقدس و اعلام برائت از جبهه سلطه و استكبار و جاهلیت قبیله‌ای روزگار، زوال قطعی رژیم جعلی، كودك‌كش و اشغالگر صهیونیستی را فریاد زنیم.
اینك با گذشت 40 سال از ابتكار راهبردی و معجزگون معمار كبیر انقلاب اسلامی، حضرت روح‌الله در نامگذاری جمعه آخر ماه مبارك رمضان به ‌عنوان روز جهانی قدس و تداوم راهبری اهداف این اقدام مبارك توسط خلف صالح آن حضرت، سكاندار شجاع، بصیر و دوراندیش انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای كه آرمان آزادی قدس شریف و رهایی مردم فلسطین به یك مسأله و خواست جهانی تبدیل شده است و جبهه سلطه و صهیونیسم با شكست رؤیای تسلط از نیل تا فرات و تحقق خاورمیانه بزرگ، به توطئه‌های پلید و جدیدی مانند معامله قرن و به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی روی آورده‌اند، ما شركت‌كنندگان در راهپیمایی سراسری و دشمن‌شكن روز جهانی قدس كه نماد بیداری امت اسلامی و مظهر زنده بودن ملت و مقاومت فلسطین و انتفاضه بازگشت است، مواضع خود را با بانگ رسای توحیدی الله اكبر و خامنه‌ای رهبر به جهانیان اعلام می‌‌كنیم:
1. آزادی قدس شریف و رهایی ملت مظلوم و بی‌دفاع فلسطین از سلطه اشغالگران صهیونیست و تلاش برای محو غده سرطانی اسرائیل را آرمان بلند انقلاب اسلامی و راهبرد سرنوشت‌ساز رهبر كبیر انقلاب و بنیانگذار نظام مقدس اسلامی حضرت امام و خلف صالح آن عزیز سفر كرده مقام معظم رهبری دانسته و تمام همت و توانمندی‌های مادی و معنوی خود را در راستای تحقق این فریضه بزرگ دینی و انقلابی به كار خواهیم گرفت.
2. اقدام سخیف و غیرقانونی ترامپ، رئیس جمهور بی‌خرد ایالات متحده آمریكا در انتقال سفارت‌خانه این كشور به بیت‌المقدس و به رسمیت شناختن قدس شریف به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را به شدت محكوم كرده و آزادی بیت‌المقدس و حمایت از مردم مسلمان و ستم‌دیده فلسطین را همچنان اولویت اول جهان اسلام دانسته و هرگونه اقدام و تلاشی كه بخواهد این اولویت را خدشه‌دار و اذهان امت اسلامی را از آن منحرف سازد، تقبیح می‌كنیم.
3. با محكوم كردن توطئه موسوم به معامله قرن به جهانیان اعلام می‌داریم تنها راه حل مسأله فلسطین بازگشت آوارگان فلسطینی از اقصی‌نقاط دنیا و برگزاری همه‌پرسی فراگیر و آزاد برای تضمین آینده این كشور با اراده آنان و تحقق راهبرد فلسطین من البحر الی النهر بوده و هرگونه راه‌حل جایگزین را فرصت‌سازی برای تداوم اشغالگری و جنایت ننگین رژیم جعلی و اهریمنی صهیونیستی و پایمال‌كردن حقوق مسلم مردم فلسطین می‌دانیم.
4. فلسطین را رمز وحدت، یكپارچگی و اتحاد امت اسلامی برابر توطئه‌های نظام سلطه و استكبار در حفظ رژیم جلاد و كودك‌كش صهیونیستی و ایجاد چتر امنیتی برای اشغالگران پلید دانسته و ضمن تأكید بر نقش مهم و تأثیرگذار مراجع، علما و نهادهای دینی جهان اسلام به‌ویژه دانشگاه الازهر و علمای حجاز در حمایت از مردم فلسطین و ناكام دانستن تلاش‌های گذشته آنان، انتظار می‌رود با افشای توطئه‌های جدید آمریكا، رژیم صهیونیستی و حامیان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای‌شان، تلاش سران مرتجع برخی كشورهای اسلامی و عربی برای سازش و عادی سازی روابط با اشغالگران قدس شریف را محكوم و به رسالت تاریخی و تكلیف شرعی خود در این عرصه عمل نمایند.
5. وحدت، هم‌گرایی و یكپارچگی گروه‌های فلسطینی در برابر رژیم غاصب صهیونیستی را از مهم‌ترین الزامات و مقدمات تحقق آرمان آزادی قدس شریف و اخراج اشغالگران از این سرزمین مقدس دانسته و با حمایت همه‌جانبه از خط مقاومت و انتفاضه، یهودی سازی سرزمین‌های اشغالی و تلاش برای نابودی هویت ملی و تاریخی فلسطین و حذف معادله بازگشت كه برای بستن پرونده فلسطین طراحی شده است را به شدت محكوم كرده و از سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی و منطقه‌ای می‌خواهیم با اتخاذ مواضع قاطع و عملی، این توطئه خطرناك را ناكام سازند.
6. شكست فتنه داعش و تروریست‌های تكفیری در عراق و سوریه، ناكامی رژیم آل سعود در جنگ و تجاوز ضد ملت‌های مظلوم و مقاوم یمن و بحرین به رغم حمایت‌های مشترك آمریكا و رژیم صهیونیستی و حامیان آنان را از دستاوردهای بزرگ جبهه مقاومت اسلامی دانسته و با تأكید بر محفوظ دانستن حق انتقام و مقابله به مثل در قبال توطئه‌های استكباری و صهیونیستی، همراه با آحاد امت اسلامی اجازه نخواهیم داد دشمنان اسلام با مسأله‌سازی‌های انحرافی و ایجاد شكاف و تفرقه بین مسلمین، ظرفیت‌های انقلابی جهان اسلام را قربانی منافع و امنیت اشغالگران قدس سازند.
7. آمریكا را همچنان طاغوت اعظم، شیطان بزرگ و دشمن شماره یك خود دانسته و با محكوم‌كردن عهدشكنی كاخ سفید و خروج آن از برجام و اعمال تحریم‌های جدید ظالمانه، از دولت و دست‌اندركاران مذاكرات هسته‌ای با اروپایی‌ها می‌خواهیم شروط و ملاحظات راهبردی رهبر معظم انقلاب اسلامی را نصب‌العین قرار داده و با هوشمندی و هوشیاری و دریافت تضمین‌های عملی لازم، قاطعانه و مسئولانه به صیانت از حقوق و منافع ایران اسلامی پرداخته و عنداللزوم تصمیم و اقدام انقلابی را در دستور كار قرار داده و نام خود را به نیكی در تاریخ جاودانه سازند.
8. با تأكید بر حفظ وحدت و وفاق ملی حول محور ولایت فقیه، از قوای سه‌گانه، نیروهای مسلح و آحاد مسئولان و نهادهای نظام و شخصیت‌ها و جریان‌های مرجع جامعه می‌خواهیم منویات و رهنمودهای مقام عظمای ولایت و رهبری به‌ عنوان نقشه راه انقلاب اسلامی و راهبرد پیشرفت و موفقیت كشور و ضامن برون‌رفت از چالش‌ها و مشكلات امروز جامعه در حوزه اقتصاد و معیشت را سر لوحه اقدامات خود قرار داده و به پشتوانه نصرت الهی و حمایت همه‌جانبه ملت در این راه، از هرگونه غفلت و كوتاهی پرهیز كرده و شناسایی و برخورد قاطع با اشخاص حقیقی و حقوقی كه به نوعی در صدد ایجاد مانع و كوتاهی در تحقق تدابیر و راهبردهای معظم‌له هستند را وظیفه قانونی و انقلابی خود بدانند.
9.از همه دستگاه ها و نهادها و دلسوزان و جریان های معتقد به نظام می خواهیم با هوشیاری و هوشمندی به مسئولیت های خطیر تاریخی خود برابر توطئه های جبهه دشمن كه از طریق نفوذ و اختلال در محاسبات نظام اسلامی در صدد تحمیل اراده شیطانی خود در پوشش پیمان ها و سندهای به اصطلاح جهانی و بین المللی مانند سند 2030، پالرمو، FATF برای هدف قراردادن هویت، استقلال و اقتدار انكارناپذیر كشور هستند، عمل كرده و با صیانت از منافع و مصالح ملی، توطئه ها و ترفندهای دشمنان در این عرصه را خنثی و با شكست مواجه سازند.
علمی**9157**1440

سرخط اخبار سیاست