۱۸ خرداد ۱۳۹۷،‏ ۱۲:۰۱
کد خبر: 82936617
۰ نفر
روز قدس نماد وحدت و اقتدار شیعه و سنی

زاهدان - ایرنا - مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان در آخرین جمعه ماه مبارك رمضان با حضور گسترده و با شكوه در راهپیمایی روز جهانی قدس بار دیگر وحدت و همبستگی و اقتدار امت اسلامی در مقابل صهیونیست ها را به نمایش گذاشتند.

به گزارش ایرنا روز جهانی قدس به عنوان یادگار ارزشمند بنیانگذار كبیر جمهوری اسلامی ایران هر ساله پرشور از سال قبل با شكوه خاصی در سراسر جهان برگزار می شود تا فریاد مظلومیت مردم فلسطین و حمایت مسلمانان و سایر آزادیخواهان از قیام انتفاضه به گوش جهانیان برسد.
مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان نیز همگام با سایر مسلمانان جهان به ویژه ملت قهرمان ایران در این روز بزرگ با حضور گسترده در راهپیمایی و اعلام حمایت از مردم مظلوم فلسطین و ابراز انزجار از جنایات رژیم صهیونیستی به دشمنان اسلام و انقلاب نشان می دهند كه مقتدرانه در حمایت از فلسطین و مردم آن ایستاده اند و هرگز از آرمان های انقلاب اسلامی دست بر نخواهند داشت.
روزجهانی قدس فریاد مظلومیت ملت ستمدیده فلسطین و نشانگر اهمیت غیر قابل انكار مساله آزادی قدس شریف و سرزمین اسلامی فلسطین از یوغ غده سرطانی صهیونیسم است و در واقع آزادی بیت المقدس آرمان مسلمانان جهان است.
ابتكار معمار كبیر انقلاب اسلامی(ره) در نامگذاری روز جهانی قدس تحولات بزرگی را در معادله رویارویی امت اسلامی با رژیم غاصب صهیونیستی در سطح منطقه و جهان پدید آورد به طوری كه مسیری نو در صحنه مبارزه با رژیم اشغالگر قدس را نمایان كرد.
محمد یارمحمدزهی یكی از شهروندان اهل سنت سیستان و بلوچستان كه با شور و حال خاصی شعار حمایت از فلسطین و نابودی اسراییل را فریاد می زد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روز جهانی قدس نماد حمایت از مقاومت اسلامی و پشتیبانی از ایستادگی مردم مظلوم فلسطین در مقابل رژیم غاصب صهیونیستی است و شركت در راهپیمایی این روز بزرگ وظیفه هر مسلمان و آزادیخواهی است.
وی افزود: ما به عنوان مسلمان بر خود واجب می دانیم كه با پیروی از آرمان های رهبر كبیر انقلاب در این راهپیمایی شركت كنیم تا بار دیگر همدلی خود را برای ایستادگی در مقابل ظلم و ستم به مردم مظلوم فلسطین اعلام كنیم.
مهسا مقدم نوجوان زاهدانی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: بسیار خوشحالم كه به همراه دوستانم در راهپیمایی روز جهانی قدس شركت كرده ام تا همچون سایر مسلمانان در صفی واحد با مشت های گره كرده و فریادهای مرگ بر آمریكا و مرگ بر اسراییل لرزه بر اندام پوشالی استكبار و رژیم غاصب صهیونیستی بیندازیم.
وی ادامه داد: حضور گسترده مسلمانان در این راهپیمایی موجب افزایش روحیه مبارزه و مقاومت در مردم فلسطین و ناامیدی رژیم غاصب و كودك كش اسرائیل می شود.
وی اضافه كرد: دانش آموزان این استان در سالروز جهانی قدس ضمن تجدید عهد و پیمان با آرمان های بنیانگذار كبیر جمهوری اسلامی و پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب همگام با مردم ایران با مشت های گره كرده ندای الله اكبر و آزادی قدس شریف را سر می دهند تا به كودكان و نوجوانان فلسطینی بگویند همواره در كنارشان هستند.
غلامرضا بَزّی یكی دیگر از شهروندان زاهدانی به خبرنگار ایرنا گفت: شركت در راهپیمایی روز جهانی قدس به عنوان نماد وحدت مسلمانان یك تكلیف دینی و ملی است كه هر ساله با شكوه تر از سال قبل مورد توجه قرار می گیرد.
وی افزود: از آنجایی كه امروز جهان اسلام به ویژه كشورهای خاورمیانه شاهد دسیسه ها و جنایات رژیم غاصب صهیونیستی و سیاست غلط سران برخی كشورهای منطقه و حضور جریان های تكفیری است روز قدس می تواند پاسخ كوبنده و محكمی به رژیم غاصب و جعلی اسرائیل و جنایت های ددمنشانه آن در فلسطین اشغالی باشد.
وی ادامه داد: حضور گسترده اقشار مختلف مردم در راهپیمایی روز قدس ضمن اعلام همبستگی با مردم مظلوم فلسطین می تواند مانعی برای ادامه جنایات رژیم كودك كش و غاصب صهیونیست باشد.
گل افروز گمشاد زهی یكی از زنان اهل سنت سیستان و بلوچستان به خبرنگار ایرنا گفت: امروز به همراه همسر و فرزندانم در این راهپیمایی شركت كردم تا به مادران فلسطینی بگویم كه تنها نیستند و ما برای حمایت از آنان تا پای جان آماده و ایستاده ایم.
وی ادامه داد: از آنجایی كه مردم مظلوم فلسطین به ویژه كودكان و زنان آن سرزمین در این روزها بیش از هر زمان از شكنجه و ظلم رژیم غاصب صهیونیست رنج می برند حضور ما در این راهپیمایی پاسخ كوبنده ای به سیاست های خصمانه این رژیم و رساندن فریاد مظلومیت مردم این سرزمین به جهانیان است.
به گزارش خبرنگاران ایرنا از شهرستانهای مختلف سیستان و بلوچستان راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور پرشور مردم مومن و روزه دار شیعه و سنی كه از ساعاتی قبل آغاز شده در برخی شهرها به پایان رسیده و در برخی شهرها نظیر زاهدان همچنان ادامه دارد.
7316 **6081