۱۸ خرداد ۱۳۹۷،‏ ۱۱:۳۶
کد خبر: 82936585
۰ نفر
ندای آزادی قدس در سراسر كشور

استانها -ایرنا- مردم ولایتمدار و بصیر ایران اسلامی در آخرین جمعه ماه رمضان با حضور پرشور در راهپیمایی ندای آزادی قدس سر دادند و با محكومیت جنایات رژیم غاصب صهیونیستی برگ پرافتخار دیگری را به كتاب زرین انقلاب اضافه كردند.

به گزارش ایرنا ، روز قدس روز همبستگی و همدلی ملت های مسلمان جهان با مردم فلسطین در برابر توطئه های شوم آمریكا ، رژیم صهیونیستی و ایادی استكبار و همچنین نماد مخالفت با ظلم و ستم قدرت های جهانی برعلیه ملتی مظلوم و زجركشیده است كه قدس را سرزمین ابا و اجدادی خود می دانند .
روز جهانی قدس روز همبستگی جهان اسلام و به نمایش در آمدن قدرت امت اسلامی و آزادیخواهان جهان علیه توطئه های شوم استكبار و روز خروش علیه زر و زور است.
در آخرین جمعه ماه مبارك رمضان كه به فرمایش بنیانگذار جمهوری اسلامی به عنوان «روز قدس » نامگذاری شده است، مردم در ۹۰۰ شهر كشور به همراه مسئولان كشوری ،لشكری،و امامان جمعه و جماعات ، احزاب وگروه ها ، اصناف و جوامع مختلف با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس با مشت هایی گره كرده ندای مظلومیت مردم فلسطین را فریاد زدند.
روز جهانی قدس امسال با توجه به تشدید دشمنی های نظام سلطه علیه محور مقاومت به ویژه جمهوری اسلامی ایران شرایط ویژه ای یافته است، از یك سو بدعهدی آمریكا و خروج این كشور از برجام و از سوی دیگر انتقال سفارت این كشور از تل آویو به بیت المقدس باعث شده تا روز قدس امسال بیش از سال های گذشته كانون توجه جهانی قرار گیرد.
به گزارش خبرنگاران ایرنا از سراسر كشور،مردم ایران اسلامی یك بار دیگر دوشادوش با امت اسلامی یكصدا برضد استكبار فریاد دادخواهی سر دادند و رهایی قدس شریف از چنگال صهیونیست ها را خواستار شدند .
روزه داران مومن در سراسر كشور با سردادن شعارهای ، مرگ بر آمریكا ، یا ایها المسلمون اتحدو اتحدو ، القدس لنا اقدامات رژیم جعلی صهیونیست در تجاوز به سرزمین مقدس فلسطین و كشتار زنان و كودكان بیگناه فلسطین را محكوم و نفرت و انزجار خود از جنایات رژیم صهیونیستی را اعلام كردند.
بخش هایی از راهیپمایی روز قدس در مراكز استانها از سوی خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) به شرح ذیل گزارش شده است.

**سمنان
راهپیمایان با فریادهای كوبنده مرگ بر اسراییل و مرگ بر امریكا ضمن تجدید پیمان با آرمان های امام راحل و تبعیت از رهبر معظم انقلاب، نفرت و انزجار خود را از استكبار جهانی و رژیم صهیونیستی اعلام داشتند.
اقشار مردم سمنان اعم از بازاریان و كسبه، فرهنگیان، روحانیان، كاركنان ادارات، دانشگاهیان، دانش آموزان، مردان و زنان و پیر و جوان بر ضرورت آزادی قدس شریف و حمایت از مردم ستمدیده فلسطین تاكید كردند.
به گزارش خبرنگاران ایرنا، این راهپیمایی همزمان با مركز استان سمنان در شهرهای میامی، شاهرود، دامغان، مهدی شهر، سرخه، گرمسار و آرادان برگزار شد.

**چهارمحال و بختیاری
مردم روزه دار این استان در روز همبستگی ملت های آزادیخواه جهان و در حمایت از مردم مظلوم فلسطین با حضور پرشور در راهپیمایی وحدت آفرین روز قدس با ندای مرگ بر آمریكا و اسراییل، مخالفت خود را با ظلم و ستم قدرت های جهانی علیه ملت مظلوم فلسطین اعلام كردند و رهایی قدس شریف را از چنگال صهیونیست ها خواستار شدند.
مردم ولایی چهارمحال وبختیاری در 145 نقطه از استان با فریاد آزادی قدس، راهپیمایی عظیم روز قدس را محلی برای وحدت امت اسلام و خشم و انزجار خود از اشغالگران صهیونیست قرار دادند تا جهانیان بدانند كه ملت مظلوم فلسطین تنها نیست.

**همدان
اقشار مختلف مردم در بخش ها، شهرها و روستاهای استان همدان با لبیك به ندای تاریخی بنیانگذار كبیر انقلاب و تاسی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در راهپیمایی دشمن شكن روز جهانی قدس حضور یافتند.
روزه داران با سردادن شعارهایی علیه رژیم كودك كش و حامیان كوردل آنها، فریاد ظلم ستیزی و عدالت خواهی سر دادند.
آنان با حمل پلاكارد و دست نوشته هایی حاوی شعارهای ضد صهیونیستی خشم و انزجار خود را از اقدامات جنایتكارانه و وحشیانه رژیم اشغالگر قدس ابراز كرده و به حمایت از محور مقاومت پرداختند.

**فارس
مردم فارس نیز همگام با دیگر روزه داران سراسر كشور بیزاری خود از دشمنان جهان اسلام را اعلام و بر حمایت همه جانبه خود از مردم فلسطین تاكید كردند.
راهپیمایی روز قدس در شیراز از چهارراه پانزده خرداد (پارامونت) به سمت خیابان‌های لطفعلی خان زند، چهارراه پیروزی و بلوار شهید آیت الله دستغیب آغاز شد و تا حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) ادامه یافت.
در طول مسیر راهپیمایی ایستگاه‌های فرهنگی، نمایشگاه عكس، غرفه‌های فرهنگی ویژه كودكان و نوجوانان و رقابت های فرهنگی و هنری برپا شد.

**البرز
مردم روزه دار و خداجوی استان البرز همزمان با سراسر كشور به خیابان ها آمدند تا بار دیگر حمایت قاطع خود از ملت مظلوم و ستمدیده فلسطین و انزجارشان از رژیم غاصب صهیونیستی فریاد كنند.
در شهركرج مسیر راهپیمایی از میدان شهدا – خیابان مهدیه (مظاهری) – میدان توحید- بلوار امامزاده حسن (ع) و مصلی نماز جمعه با سخنرانی حسن قشقاوی مشاورعالی وزیرامور خارجه بود.
امسال این راهپیمایی در 16 شهر تابعه استان البرز شامل ماهدشت، كمالشهر، آسارا، فردیس، كرج، هشتگرد، شهر جدید هشتگرد، طالقان، نظرآباد، اشتهارد، گرمدره، كوهسار، محمدشهر، مشكین دشت و تنكمان برگزارشد.

**زنجان
مردم زنجان در آخرین جمعه ماه مبارك رمضان، به میدان آمدند و با مشت های گره كرده، انزجار خود را از رژیم غاصب صهیونیستی اعلام كردند.
با آغاز حركت مردم زنجان، صدای الله اكبر ، مرگ بر آمریكا و مرگ بر اسرائیل ، روز جهانی قدس یوم الله است بنیانگذار این روز روح الله است، روز جهانی قدس بر دشمنان اسلام روز عزا و ماتم است، این همه لشگر آمده به عشق رهبر آمده و مرگ بر ضد ولایت فقیه از شعارهایی است كه روزه داران زنجانی سر دادند.
راهپیمایی روز جهانی قدس در زنجان ساعت 10:30 از میدان قائم(عج) به سمت مصلای خاتم الانبیاء (ص) شروع و وزیر اطلاعات سخنران این مراسم بود.

**لرستان
مردم لرستان در شهرهای مختلف از نخستین دقایق آغاز راهپیمایی در مسیرهای تعیین شده حضور داشتند و با حمل دست نوشته و پلاكاردهای مختلف، اقدامات خصمانه رژیم غاصب صهیونیستی را محكوم كردند.
راهپیمایان تصاویری از مبارزات مردم فلسطین و وحشی گری های اسراییل را در دست داشتند و با سردادن شعارهای مرگ بر آمریكا و مرگ بر اسراییل نفرت و اعتراض خود را نسبت به جنایات این رژیم و همدستانش ابراز می دارند.
اقشار و صنوف مختلف مردم از جمله بازاریان و كسبه، فرهنگیان، روحانیان، كاركنان ادارات مختلف، دانشگاهیان، دانش آموزان، سیاسیون و جوانان حضور گسترده ای در این رویداد دارند.

** كرمان
مردم انقلابی،روزه دار و مومن استان كرمان با حضور پرشور خود در راهپیمایی روز جهانی قدس شعار مرگ بر اسرائیل و آمریكا را در شهرها و روستاهای این استان سردادند.
به گزارش ایرنا، مردم شریف ومتعهد این استان همزمان با دیگر نقاط میهنمان و در ساعات اولیه در راهپیمایی باشكوه روز قدس حضور یافتند و با شعارهای 'الله و اكبر '، 'فریاد ملت ما مرگ بر آمریكا ، پیام ملت ما نابودی اسرائیل' حمایت خود را از ملت مظلوم فلسطین با صدای بلند به گوش جهانیان رساندند.
حضور پر رنگ مسئولان و اقشار مختلف مردم اعم از پیر و جوان صحنه های حماسی روز جهانی قدس را در كرمان به منصه ظهور گذاشته و نشان می دهد این ملت پر صلابت تر از گذشته راه امام راحل (ره)را ادامه خواهند داد.

** گلستان
همزمان با سراسر كشور و در آخرین جمعه ماه رمضان راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور گسترده مردم روزه دار در شهرها و روستاهای استان گلستان برگزارشد.
به گزارش خبرنگاران ایرنا مردم روزه دار شركت كننده در این راهپیمایی با سر دادن شعارهای مرگ بر آمریكا و مرگ بر اسرائیل به سمت میعادگاه های نمازجمعه در حركت هستند.
راهپیمایی روز جهانی قدس و حمایت از مردم مظلوم فلسطین امروز در 41 نقطه شهری و روستایی استان گلستان برگزارشد.

** استان مركزی
راهپیمایی روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارك رمضان همزمان با سراسر كشور در 121 نقطه شهری و روستایی استان مركزی برگزار شد.
به گزارش ایرنا، مردم روزه‌دار استان مركزی با حضور پرشور خود مسیرهای از پیش اعلام شده‌ راهپیمایی را در نقاط مختلف این استان پیمودند و در صفوف به هم فشرده انزجار خود را از رژیم صهیونیستی اسرائیل فریاد زدند.
قشرهای مختلف مردم درحالی كه تصاویر امام خمینی(ره)، رهبر معظم انقلاب، قدس شریف و دست نوشته هایی با مضامین حمایت از فلسطین را در دست داشتند با سردادن شعارهایی خواهان پایان اشغالگری در سرزمین فلسطین شدند.

** آذربایجان شرقی
مردم شهرهای آذربایجان شرقی همزمان با سراسر كشور با حضور در خیابان ها ضمن محكوم كردن اقدام موذیانه و ضداخلاقی ترامپ در انتقال سفارت آمریكا به قدس شریف، همدلی صدها هزار نفری خود با مردم مظلوم فلسطین را به نمایش گذاشتند.
در كلان شهر 1.8 میلیون نفری تبریز، مردم انقلابی و ولایتمدار با حضور در مسیرهای هفتگانه راهپیمایی روز قدس، شعار ' مرگ بر آمریكا، مرگ بر اسراییل' سر دادند.
خیابان های منتهی به بافت مركزی تبریز در منطقه مصلای بزرگ امام خمینی این شهر، امروز شاهد سیل خروشان مردمی است كه با شعار محوری 'روز جهانی قدس'، 'پیروزی جبهه مقاومت، شكست جبهه آمریكایی - صهیونیستی' و 'عزم ملت فلسطین برای بازگشت' به میدان آمده اند تا به جهانیان نشان دهند كه همچنان استوار بر عهد خود با امام شان مبنی بر آزادسازی قدس شریف از چنگال صهیونیست ها ایستاده اند.

** كردستان
همزمان با آخرین جمعه ماه مبارك رمضان، راهپیمایی با شكوه روز جهانی قدس با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان در شهرهای مختلف استان كردستان برگزارشد.
مردم روزه دار، مومن و انقلابی استان كردستان با سر دادن شعارهای مرگ بر آمریكا و مرگ بر اسراییل در راستای اعلام حمایت از قدس شریف و مظلومان و ستمدیدگان فلسطین اشغالی، در راهپیمایی روز جهانی قدس، حضوری پرشور، مثال زدنی و باشكوه دارند.
ماموستا فایق رستمی ، نماینده مردم كردستان در مجلس خبرگان رهبری در جمع راهپیمایان روز قدس شهر سنندج گفت: دشمن از وحدت، یكپارچگی، عزت و منش مسلمانان در هراس است و دست زدن به جنایت در كشورهای اسلامی ناشی از ترس او است.
وی حضور امروز مردم در راهپیمایی روز قدس را نشان دهنده وحدت، برادری و پشتیبانی آنها از مظلومان دنیا بویژه مردم فلسطین دانست و افزود: مردم كردستان نیز با حضور خود بیزاری شان از رژیم خونخوار و كودك كُش صهیونیستی را نشان دادند.

** قم
مردم مومن، انقلابی و روزه دار قم همگام با سایر مسلمانان ایران و كشورهای اسلامی با حضوری باشكوه و حماسی در راهپیمایی روز قدس، بار دیگر ضمن تجدید بیعت با آرمان های امام راحل و رهبر معظم انقلاب، از فلسطین و مقاومت در برابر رژیم غاصب صهیونیستی حمایت كردند.
مردم قم از پیر و جوان، مرد و زن امروز دراین راهپیمایی باشكوه حضور یافته اند تا با آفریدن صحنه های یكدلی و یك رنگی نفرت و انزجار خود را از رژیم اشغالگر قدس نشان دهند و آمریكا را به عنوان حامی تروریست جهانی محكوم نمایند.
آحاد مردم قم در حالیكه پیشاپیش آن ها علما، روحانیان و مسوولان استانی حضور دارند، بار دیگر انزجار خود را اشغالگران قدس و همچنین سكوت مجامع بین المللی و مدعیان حقوق بشر اعلام كردند.

** سیستان وبلوچستان
راهپیمایی روز جهانی قدس به عنوان نماد مبارزه با استكبار و نظام سلطه، با حضور پرشور مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان در 50 نقطه جمعیتی این استان برگزار شد.
به گزارش ایرنا آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، استاندار و معاونان استانداری، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه مسجد مكی اهل سنت زاهدان، مولوی سلامی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری و شماری از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در كنار مردم شیعه و سنی استان در این راهپیمایی باشكوه حضور داشتند.
مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان همچون دیگر آزادی خواهان جهان به ویژه مسلمانان و مردم انقلابی ایران اسلامی با حضور به یادماندنی در راهپیمایی روز جهانی قدس حماسه بزرگ رقم زدند.

** هرمزگان
همزمان با فرا رسیدن آخرین جمعه ماه رمضان و همگام و همصدا با مردم اقصی نقاط ایران اسلامی،راهپیمایی روز جهانی قدس در هرمزگان برگزار شد.
حافظان خلیج فارس با در دست داشتن تصاویر امام خمینی(ره)، رهبرمعظم انقلاب و همچنین پلاكارد نوشته هایی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و اعلام انزجار از سران استكبار، شعارهای مرگ بر امریكا، مرگ بر اسرائیل، خونی كه در رگ ماست هدیه به رهبر ماست ، سر دادند .
راهپیمایی روز جهانی قدس در بندرعباس مركز استان هرمزگان با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، فرماندهان نظامی و انتظامی، روحانیان، مسوولان دستگاه های مختلف و خیل عظیم مردم از محل بوستان دباغیان به سمت مسجد جامع بندرعباس برگزار شد.

**كرمانشاه
مردم روزه دار و مسلمان كرمانشاه در آخرین جمعه ماه مبارك رمضان و همزمان با سراسر كشور در راهپیمایی روز قدس شركت كرده و حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام كردند.
هزاران نفر از اقشار مختلف مردم كرمانشاه با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس انزجار خود را از سیاست‌های تجاوزكارانه اسراییل و استكبار اعلام كرده و خواستار كمك كشورهای اسلامی به مردم مظلوم فلسطین شدند.
راهپیمایی روز جهانی قدس در كرمانشاه با حضور مسئولان، مردم اهل تشیع و تسنن از میدان آیت‌الله كاشانی آغاز شد و تا مسجد جامع محل برگزاری نماز عبادی و سیاسی جمعه ادامه یافت.

** قزوین
مردم غیور و انقلابی قزوین در آخرین جمعه ماه مبارك رمضان همزمان با روز جهانی قدس علیه اسرائیل غاصب و استكبار جهانی هم نوا شدند وفریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریكا در فضای این شهر طنین انداز شد.
مردم مومن و روزه دار قزوین با حضور پرشور و دشمن شكن خود در راهپیمایی روز جهانی قدس برگ زرین دیگری را در عمل به وظایف دینی و انقلابی خود به كارنامه پرافتخارشان افزودند.
شعارهای 'مرگ بر آمریكا، مرگ بر اسرائیل' در راهپیمایی امروز روز جهانی قدس توسط مردم قزوین، خشم و انزجار مردمان این دیار همچون دیگر هموطنان نسبت به جنایات رژیم غاصب صهیونیستی و حامیان مستكبر آن بر علیه ملت مظلوم فلسطین را به نمایش گذاشت.

** خراسان جنوبی
مردم استان خراسان جنوبی همگام با سایر ایرانیان و مسلمانان با حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس، شكوه مقاومت را در این استان به نمایش گذاشتند.
راهپیمایی روز قدس در 11 شهرستان استان از میادین اصلی شهرها به سمت میعادگاه نمازجمعه آغاز شد و مردم روزه دار با مشت های گره كرده ضمن اعلام انزجار از رژیم صهیونیستی و حامیانش، آزادی قدس شریف را فریاد زدند.
این راهپیمایی در بیرجند مركز استان از میدان شهدا با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در استان، محمدمهدی مروج الشریعه استاندار، سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی، جمعی از مسئولان استان و قشرهای مختلف مردم برگزار شد.

** بوشهر
مردم روزه دار بوشهر همگام و هم صدا با مسلمانان جهان در هوای گرم آخرین جمعه ماه مبارك رمضان با حضور حماسی خود در راهپیمایی و شعارهای مرگ بر آمریكا، اسرائیل غاصب و وهابی فریاد آزادی قدس سردادند.
راهپیمایان روز جهانی قدس در بوشهر كه بیشتر آنها جوانان و نوجوانان بودند، با سردادن شعارهای ' با اتحاد ملت فلسطین آزاد گردد قبله مسلمین'، ' این آخرین پیام است، سپاه اسلام آماده جهاد است'، ' فلسطین پیروز است، اسرائیل نابود است'، ' فرموده خمینی و خامنه ای چنین است، حمایت از فلسطین تكلیف مسلمین است' و ' امروز روز جنبش و قیام است، روز نجات قبله اسلام است' خواهان آزادی قدس شریف و حمایت از مردم مظلوم فلسطین شدند.

** اصفهان
مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه اصفهان در آخرین جمعه ماه مبارك رمضان و روز قدس همصدا با سراسر كشورعلیه ترامپ و رِژیم صهیونیستی به عنوان آخرین پایگاه نژاد پرستی جهان دست به راهپیمایی زدند.
به گزارش ایرنا، مردم انقلابی و همیشه در صحنه اصفهان با در دست داشتن پارچه نوشته هایی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و با سردادن شعارهای ' مرگ بر اسرائیل' ، ' مرگ بر صهیونیست'، ' مرگ بر استكبار' و ' مرگ بر آمریكا' حركت خود به سمت مصلای امام خمینی (ره) این شهر حركت كردند.
خشم و انزجار مردم به خاطر اقدام امریكا در اتتقال سفارت این كشور به قدس وعهدی شكنی ترامپ در راهپیمایی امسال تشدید و شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریكا بیش از پیش در شهر اصفهان و دیگر نقاط این شهرستان طنین انداز شده است .

**خراسان رضوی
راهپیمایی روز جهانی قدس در مشهد ساعت 10 صبح از میدان 15 خرداد این شهر آغاز شد و راهپیمایان روزه دار به سوی حرم مطهر رضوی حركت كردند.
این راهپیمایی در 149 نقطه این استان برگزار شد.
راهپیمایان در انتهای مسیر با ورود به حرم مطهر رضوی و اجتماع در رواق امام خمینی (ره) و قرائت قطعنامه از سخنان سردار حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بهره مند شدند.

** گیلان
مردم روزه دار، مومن و انقلابی گیلان در آخرین جمعه ماه مبارك رمضان و در راستای اعلام حمایت از قدس شریف و مظلومان و ستمدیدگان فلسطین اشغالی، راهپیمایی روز جهانی قدس را در 52 نقطه استان با حضور مثال زدنی برگزار كردند.
این راهپیمایی به میعادگاه های نماز جمعه منتهی شد و در شهر رشت، حجت الاسلام سعیدی رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی معظم كل قوا، در جمع راهپیمایان در مصلی امام خمینی (ره) سخنرانی كرد.

** اردبیل
مردم روزه دار و انقلابی استان اردبیل روز جمعه در شهرستان های مختلف این استان با حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس با حمایت از تداوم مبارزه مردم فلسطین و امت اسلامی برای آزادی قدس شریف بر آزادی قبله نخستین مسلمین تاكید كردند.
شركت كنندگان شعارهای 'مرگ بر اسراییل ، مرگ بر آمریكا ، قدس قدس آزاد باید گردد و فلسطین فلسطین حمایتت می كنیم' سر داده و پلاكاردهایی با شعارهای ' فلسطین پاره تن اسلام است ، روز قدس روز تمام دنیای اسلام است - ما امریكا را زیر پا له می كنیم ' و نیز آدمك های ترامپ را در حالی كه بر دهان آن چسبی نهاده شده بود در دست داشتند.
گزارش خبرنگاران ایرنا حاكیست كه در شهرستان های اردبیل ، خلخال ، كوثر ، نیر ، سرعین ، نمین ، مشگین شهر ، گرمی ، بیله سوار و پارس آباد مغان برگزار شد.

** آذربایجان غربی
راهپیمایی روز جهانی قدس همزمان با دیگر مناطق جهان با حضور پرشور مردم روزه دار در 60 میعادگاه آذربایجان غربی كه به سرزمین رنگین كمان اقوام و ادیان الهی شهرت دارد، برگزار شد.
این راهپیمایی باشكوه صبح امروز در بیشتر شهرستان ها و بخش های مختلف این استان مرزی آغاز شد و تا محل های برپایی نمازجمعه ادامه یافت.
حمیدرضا حاج بابایی ، نماینده مجلس شورای اسلامی در جمع راهپیمایان روز جهانی قدس در ارومیه گفت: قدس سنگر و خط مقدم مقاومت اسلامی در برابر استكبار جهانی است و مردم ایران به خوبی این سنگر را حفظ كرده و در مقابل زیاده خواهی نظام سلطه ایستاده اند.
حاضران در این راهپیمایی ضمن ابراز انزجار از سیاست های منطقه ای استكبار جهانی و آتش افروزی ایادی غرب در كشورهای مسلمان، ندای حمایت از آزادی فلسطین را سر دادند و برای حضور در نماز دشمن شكن جمعه آماده شدند.

** مازندران
راهپیمایی روز قدس امسال با شعار 'پیروزی جبهه مقاومت، شكست فتنه آمریكایی-صهیونیستی، عزم ملت فلسطین برای بازگشت' در 54 شهر استان مازندران با حضور پرشور مردم مومن و روزه دار برگزار شد.
راهپیمایی روز قدس در ساری مركز مازندران نیز امسال از میدان شهید قاسمی آغاز و در میدان شهدا با سخنرانی و قرائت قطعنامه پایان یافت.
زن و مرد، پیر و جوان امروز با حضور گسترده خود در روز جهانی قدس، این میراث گرانبهای معمار كبیر انقلاب اسلامی، دفاع از مظلوم را فریاد زدند.

**خوزستان
مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور هزاران نفر از مردم ولایتمدار و انقلابی در یكصد نقطه از خوزستان برگزار شد .
حضور پرشور اقشار مختلف مردم و به خصوص نوجوانان و جوانان انقلابی در گرمای طاقت فرسای خوزستان و در آخرین جمعه ماه مبارك رمضان نشان از عزم جدی مردم این استان شهید پرور برای مبارزه با ظلم و جنایت و حمایت از مسلمانان بی دفاع در سراسر نقاط جهان است.
مراسم روز جهانی قدس از درب مسجد آیت‌الله موسوی جزایری آغاز و با طی كردن مسیر خیابان شریعتی و چهارراه آبادان تا مصلی مهدیه امام خمینی (ره) به پایان رسید.

** یزد
همزمان با سراسر كشور راهپیمایی روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه رمضان با حضور قشرهای مختلف مردم مومن و روزه دار یزد در 80 شهر و روستای این استان با حضور قشرهای مختلف مردم، خانواده های معظم شهدا، روحانیان، بازاریان، از میدان شهید بهشتی تا مسجد ملااسماعیل میعادگاه نمازجمعه برگزار شد.
راهپیمایان یزدی با شعارهایی همچون مرگ بر آمریكا، مرگ بر اسرائیل، قدس نماد وحدت اسلام است ، میراث جاودانه امام است ، شعار روزه داران، نابودی اسرائیل ، خواسته هر مسلمان، نابودی اسرائیل و وصیت تمامی شهیدان ، پیروی از رهبری است و قرآن، فریاد انزجار خود را از ترور، اشغال و قتل عام فلسطینیان قهرمان به گوش جهانیان رساندند.

** خراسان شمالی
مردم مومن و روزه دار خراسان شمالی در 40 نقطه استان با حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس با آرمان های ملت مظلوم فلسطین تجدید بیعت و از خواسته بحق آنها در آزادسازی سرزمین های اشغالی حمایت كردند.
راهپیمایی روز جهانی قدس امسال در شهر بجنورد از میدان شهید به سمت مصلی نماز جمعه و در دیگر شهرستانهای استان هم از میادین اصلی به سمت مصلی های شهرستانها برگزار شد.
مردم مومن و ولایتمدار استان خراسان شمالی از قومیت های تركمن، كرمانج، ترك و تات با در دست داشتن تابلو نوشته هایی در حمایت از آرمان های ملت مظلوم فلسطین یكصدا علیه جنایات رژیم صهیونیستی شعار دادند.
1352/1630 /1042