سكوت مقابل صهیونیست ها، آنها را جری تر كرده است

الجزایر - ایرنا- «رضا عامری» سفیر جمهوری اسلامی ایران در الجزایر در مراسم روز قدس گفت، سكوت یا همراهی برخی حكام عرب و همچنین سازمان های منطقه ای و بین المللی در قبال جنایت های رژیم صهیونیستی، باعث جری تر شدن این رژیم و تداوم جنایت های آن در حق مردم فلسطین شده است.

به گزارش ایرنا، عامری افزود، امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی با نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارك رمضان به نام روز جهانی قدس خواست مسلمانان اهتمام بیشتری به قبله نخست خود داشته باشند تا بالاخره سرزمین فلسطین را از لوث وجود صهیونیست ها پاك كنند.
سفیر ایران در الجزایر با اشاره به جنایت های صهیونیست ها در حق مردم فلسطین و كشتار و سركوب آن ها گفت: همه اینها در سایه سكوت سازمان های بین المللی و منطقه ای و برخی حكام مسلمان و عرب صورت می گیرد و حتی برخی از این حاكمان، صهیونیست ها را به تجاوز به فلسطین تشویق می كنند و كار به جایی رسیده است كه برخی از آن ها برای دوستی با این دشمن تبلیغ می كنند اما اطمینان داریم مسلمانان با شرف و آزاده اجازه نمی دهند مسأله فلسطین را از اولویت اول امت اسلامی خارج كنند.
وی گفت: ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ، فلسطین را در صدر اولویت های خود قرار داده و بر این باوریم كه راه حل مشكل، پایان اشغال سرزمین های اشغالی و بازگشت فلسطینی ها به خانه هایشان و تشكیل دولت مستقل فلسطین به پایتختی قدس شریف است و این هدف جز با مقاومت و اتحاد مسلمانان و وحدت ملی گروه های فلسطینی تحقق نمی یابد .
عامری تصریح كرد:تنها رژیم صهیونیستی و ایادی آن هستند كه از تفرقه میان گروه های فلسطینی سود می برند و این باعث می شود رژیم صهیونیستی به جنایت هایش ادامه دهد.
سفیر ایران در الجزایرافزود: مقاومت شجاعانه مردم فلسطین، پوشالی بودن رژیم صهیونیستی را بیش از پیش اثبات كرده و به رغم حمایت های همه جانبه برخی طرف ها از آن، نمی تواند مدت زیادی دوام بیاورد زیرا صاحبان اصلی فلسطین به هیچ وجه از حقوق خود عقب نشینی نمی كنند، راهپیمایی بازگشت كه فلسطینی ها این روزها برگزار می كنند نیز تایید كننده این موضوع است.
از سوی دیگر جمال بن عبدالسلام سخنگوی كمیته الجزایری دفاع از سوریه و مقاومت و رئیس حزب الجزایر الجدید نیز در سخنانی در این مراسم با اشاره به اینكه برخی طرف ها تلاش می كنند ایران را دشمن عرب ها معرفی كنند و افكار عمومی را از جنایت های رژیم صهیونیستی منحرف سازند، از مسلمانان جهان خواست مزدوران رژیم صهیونیستی و آمریكا را در منطقه رسوا كنند.
بن عبدالسلام در خواستار حمایت همه جانبه از محور مقاومت و مبارزه بادشمن در میادین مختلف شد و تاكید كرد توطئه هایی برای تضعیف محور مقاومت در جریان است.
این شخصیت الجزایری خارج شدن آمریكا از برجام را نیز در چارچوب تلاش برای منحرف كردن افكار عمومی از جنایت های رژیم صهیونیستی و مشغول كردن آن به مسائل دیگر و ایجاد یك دشمن خیالی برای مردم منطقه دانست .
وی در پایان تلاش برخی كشورهای عربی منطقه و از جمله عربستان و بحرین برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را شدیدا محكوم كرد و گفت: از سوی دیگر قدرت محور مقاومت باعث وحشت رژیم صهیونیستی شده است.
پنجشنبه شب مراسم باشكوهی به مناسبت روز جهانی قدس در سفارت جمهوری اسلامی ایران در الجزایر با حضور شخصیت های سیاسی ، علمی ، فرهنگی و رسانه ای الجزایری برگزار شد.
در این مراسم ، رئیس شورای عالی اسلامی الجزایر، رئیس جمعیت علمای مسلمان، و شماری از نمایندگان مجلس ، روسای احزاب سیاسی، مسئولان و سردبیران روزنامه‌های معتبر الجزایر، جمعی از اساتید دانشگاه و فعالان جامعه مدنی، مدیران ارشد وزارت امورخارجه و وزارت امور دینی و اوقاف الجزایر و شماری از فلسطینیان مقیم این كشور حضور داشتند.
خاورم **2041**1663**

سرخط اخبار جهان