روز جهاني قدس، نماد وحدت و همدلي جامعه اسلامي است

بندرعباس - ايرنا - مديران و مسوولان استان هرمزگان روز جهاني قدس كه امام خميني (ره) در ابتكاري تاريخي آخرين جمعه ماه مبارك رمضان را براي حمايت از مردم مظلوم فلسطين نامگذاري كردند، از آن به عنوان نماد وحدت و همدلي جامعه اسلامي و روز انسجام مسلمانان در دفاع از قدس شريف ياد كردند.

به گزارش ايرنا، اين عده عصر پنجشنبه ضمن دعوت از مردم هرمزگان براي حضور گسترده در راهپيمايي روز جهاني قدس افزودند: روز قدس نماد وحدت و اراده امت اسلامي در مقابل جنايات رژيم صهيونيستي در فلسطين، غزه و ديگر كشورهاي اسلامي بوده و مي ‌توان قدس را روز ايستادگي مستضعفان عالم، عليه مستكبران و روز فرياد مظلوميت ملت‌ ها دانست.

** روز قدس سرمنشايي براي وحدت و انسجام مسلمانان در دفاع از قدس شريف است
استاندار هرمزگان در رابطه با روز جهاني قدس گفت: امام خميني (ره) در ابتكاري تاريخي و ماندگار، آخرين جمعه ماه مبارك رمضان را به عنوان روز جهاني قدس نامگذاري كرد تا اين روز سرمنشايي براي وحدت و انسجام مسلمانان در دفاع از قدس شريف باشد.
فريدون همتي افزود: رژيم صهيونيستي اين روزها با حمايت استكبار جهاني و پس از انتقال سفارت شيطان بزرگ آمريكاي جنايتكار به بيت المقدس كه اعتراض هاي گسترده جهاني و بويژه كشورهاي مسلمانان را در پي داشت، دست به جنايات جديدي عليه ملت مظلوم فلسطين زده كه اين شرايط خاص بر اهميت روز قدس امسال افزوده است.
وي بيان داشت: جمهوري اسلامي ايران همواره منادي وحدت و انسجام مسلمانان و در دفاع از مردم فلسطين پيشگام بوده و ملت بزرگ ايران نيز حضوري گسترده را در راهپيمايي هاي روز جهاني قدس رقم زده است.
استاندار هرمزگان يادآورشد: اين حضور ملت ايران، براي ساير ملت ها و آزادي خواهان جهان الهام بخش بوده است، به شكلي كه شاهد هستيم مردم در مناطق مختلف دنيا در راهپيمايي روز قدس براي دفاع از مردم فلسطين حضور مي يابند.
همتي گفت: در كلام نوراني بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران از فلسطين به عنوان پاره تن اسلام تعبير شده كه بيانگر اهميت اين سرزمين و به خصوص قدس شريف براي تمامي مسلمانان عالم است.
وي ياد آور شد: قدس نخستين قبله گاه مسلمانان است و دل هاي تك تك مسلمانان عالم براي اين سرزمين مقدس مي تپد اما متاسفانه سرزمين فلسطين و قدس شريف سال هاست كه به اشغال صهيونيست هاي غاصب درآمده و اين اشغالگران با خوي وحشي گري خود به كشتار مردم بي گناه فلسطين پرداخته اند.
وي ياد آور شد: تاريخ هيچگاه توحش صهيونيست ها در اشغال فلسطين و به خاك و خون كشيدن مردم مظلوم فلسطين را فراموش نخواهد كرد و همان طور كه امام خميني (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامي وعده داده اند، به طور قطع غده سرطاني رژيم صهيونيستي با همدلي و اتحاد جامعه اسلامي از صفحه روزگار محو خواهد شد.
همتي گفت: از مردم شريف، مومن و انقلابي هرمزگان دعوت مي كنم تا همچون گذشته با لبيك به نداي مقام معظم رهبري در راهپيمايي روز جهاني قدس امسال حضوري باشكوه و گسترده رقم بزنند و با حمايت خود از مردم فلسطين موجب دلگرمي بيشتر اين ملت مظلوم در مبارزه عليه صهيونيست ها شوند تا به فضل الهي در آينده نزديك شاهد نابودي رژيم غاصب و جنايتكار صهيونيستي باشيم.
**بايد در مقابل اسرائيل غاصب و جنايت هايش ايستاد
رييس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي هرمزگان راهپيمايي روز قدس را بسيار با اهميت دانست و گفت: همگان بايد با تبيين مواضع خود در مقابل اسرائيل غاصب و جنايت هايش بر مردم فلسطين بايستيم.
حجت الاسلام علي اكبر ميرزايي افزود: حمايت مردم ايران از قدس شريف بايد به يك مطالبه و رفتار بين المللي در بين مسلمانان سراسر دنيا تبديل شود چرا كه حمايت از مظلوم يك وظيفه عمومي است.
وي در خصوص جنبه خاص مساله قدس گفت: به طور يقين استعمار و استكبار به دنبال دست يابي ساير پايگاه هاي جهان اسلام است، بنابراين با نابودي فلسطين به عنوان يكي از پايگاه هاي مهم جهان اسلام در صدد رسيدن به اين هدف شوم است.
ميرزايي، دفاع از فلسطين از نظر ساختاري، بينشي، مكتبي و اعتقادي را باعث اتحاد داخلي و انسجام خارجي دانست.

** روز قدس نماد وحدت جامعه اسلامي است
فرمانده مرزباني استان هرمزگان روز جهاني قدس را به تمامي مسلمانان جهان تبريك گفت و از اين روز مقدس به عنوان روز وحدت و همدلي جامعه اسلامي ياد كرد.
سرهنگ علي اصغر خرم روي افزود: روز قدس، روز برآمدن امواج خروشان ملت هاي آگاه و غيور عليه ظلم و ستم و روز بيداري مسلمانان و اتحاد آن ها در مقابل دشمنان و مستكبران عالم است.
وي بيان داشت: اين روز مقدس، يادآور حماسه اي ماندگار، فريادي بي كرانه و مظلوميتي بي مرز است.
فرمانده مرزباني هرمزگان ياد آورشد: اكنون و در اين مقطع حساس و مهم و در آستانه فرا رسيدن روز جهاني قدس به عنوان يادگار ارزشمند حضرت امام (ره)، كاركنان درياباني به همراه تمامي مردم غيور ، انقلابي و هميشه در صحنه استان در حضوري دشمن شكن، حمايت و همراهي خود را با ملت مظلوم فلسطين اعلام خواهند كرد.
خرم روي ادامه داد: مردم هرمزگان با حضور خود در راهپيمايي روز جهاني قدس، به استكبار جهاني خواهند فهماند كه مسلمانان جهان، هرگز از اصول و آرمان هاي خود دست نخواهند كشيد.

** روز قدس، روز حمايت از فلسطين و همبستگي مسلمانان است
جانشين فرمانده انتظامي هرمزگان نيز روز قدس را روز حمايت از فلسطين و همبستگي مسلمانان اعلام كرد.
سرهنگ عباسعلي بهداني فرد بيان داشت: قدس، قبله نخستين و حرم دوم مسلمانان جهان، وطن ميليون ‏ها آواره فلسطيني است كه استكبار جهاني آن سرزمين را از دست ساكنانش خارج ساخت و تحت سلطه نيروهاي اشغالگر قدس قرار داد.
وي بيان داشت: از همان نخستين سال‏ هاي اشغال پاره تن اسلام، با مقاومت فلسطينيان و اعتراض مسلمانان و ديگر انسان‏ هاي آزاده جهان، نهضت مقابله با اسرائيل و حمايت از فلسطين مظلوم شكل گرفت و هر ساله روز قدس را به روز فرياد كشيدن بر سر ستمكاران تاريخ و به لرزه درآوردن پايه‏ هاي سست رژيم اسرائيل تبديل كرده است.
جانشين فرمانده انتظامي هرمزگان اظهار كرد: امام راحل با تدبير الهي خويش و نام ‏گذاري روز قدس، مبارزه با اسرائيل و دفاع از حقوق ملت مظلوم فلسطين را به عنوان تكليفي اسلامي به همه مسلمانان از فرقه‏ ها و مليت ‏ها و زبان‏ هاي گوناگون گوشزد كرد و اعلام داشت كه حمايت از اسرائيل، خيانت به اسلام است.

**روز قدس، روز پيوند مستضعفان و مسلمانان است
رييس دانشگاه پيام نور هرمزگان با اشاره به اينكه قدس شريف در نگاه وحياني و اسلامي به علت مسجد الاقصي از ارزش و جايگاه ويژه ي برخوردار مي باشد، گفت: روز قدس، روز پيوند مستضعفان و مسلمانان است.
محمد خيري تصريح كرد: تاريخ معاصر فلسطين و سرنوشت مردم مسلمان آن، يكي از دردآورترين دوران بشري مي باشد و قدس سمبل و نماد فلسطين و محور وحدت جهان اسلام است.
وي با صدور پيامي از دانشجويان، اساتيد، كاركنان، مديران و روساي مراكز و واحدهاي دانشگاه استان هرمزگان جهت حضور هرچه باشكوه تر در راهپيمايي روز قدس دعوت كرد.
رئيس دانشگاه پيام نور هرمزگان خاطر نشان كرد: دانشگاهيان در كنار ساير اقشار و عموم مردم با حضور در تظاهرات و راهپيمايي روز قدس در راه آزادي، استقلال و سربلندي جهان اسلام گام بر خواهند داشت.

**روز قدس يادگار امام راحل براي دفاع از ملت مظلوم فلسطين است
سرپرست اداره كل بهزيستي هرمزگان نيز گفت: شجره طيبه روز جهاني قدس، يادگار ماندگار حضرت امام خميني (ره) در دفاع از ملت مظلوم فلسطين است.
غلامحسين رنجبر افزود: قدس، در پرتو رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب و همگامي و همدلي مردم انقلابي ايران، چنان باليد كه امروز به درختي تنومند و نمادي از اتحاد و وحدت همه مسلمانان جهان عليه ظلم سلطه‌ گران جهاني و غاصبان كودك‌كش صهيونيست بدل شده و چشم همه مردم را در اقصي نقاط دنيا به سوي خود جلب كرده است.
وي بيان داشت: خانواده بزرگ بهزيستي از آحاد مردم هميشه در صحنه و روزه دار دعوت كرده با حضور پرشكوه ‌تر از هميشه، صفحه زرين ديگري در تاريخ پرافتخار استكبار ستيزي، حمايت از مظلوم، وحدت و يكپارچگي ملي را در برابر چشم جهانيان به نمايش بگذارند.
سرپرست اداره كل بهزيستي هرمزگان خاطرنشان كرد: در روز جهاني قدس، روز اتحاد و وحدت جهان اسلام، تمامي معلولان، مددجويان و كاركنان بهزيستي هرمزگان همراه با عموم ملت ايران، اقوام، شخصيت‌ها و گروه‌هاي مختلف سياسي و اجتماعي با شركت در راهپيمايي روز قدس جنايات رژيم غاصب صهيونيستي را محكوم و حمايت خود را از مردم مظلوم فلسطين اعلام مي دارند .
** روز قدس، روز احياي اسلام است
مدير كل تامين اجتماعي هرمزگان گفت: روز قدس، همانگونه كه امام خميني(ره) فرموده‌اند، روز احياي اسلام است.
سيد فاضل حيدري بلوكي افزود: در اوضاع كنوني منطقه و جهان كه در يك سو به نام اسلام مظلوم، جنايت‌ هايي صورت مي ‌گيرد و در سوي ديگر بسياري از مسلمانان، قربانيان جنگ و ترور و خشونت و اشغالگري‌ ها هستند، بيش از هميشه لازم است تا ملت هميشه در صحنه، با حضور خود در اين مراسم معنادار، پيام آزادي‌ خواهي و وحدت اسلامي را به سراسر جهان مخابره كنند.
وي ياد آور شد: بار ديگر آخرين جمعه ماه مبارك رمضان ‌ فرا رسيد و ملت مسلمان ايران در واپسين روزهاي ماه ضيافت‌ الله، آماده مي‌ شوند تا پيمان خود را با بنيانگذار انقلاب اسلامي تجديد كنند و در روز قدس، كه يادگار امام راحل است، بار ديگر به ميدان بيايند و فرياد آزادي قدس را سر دهند.
مدير كل تامين اجتماعي هرمزگان ابرازداشت: خانواده بزرگ تامين اجتماعي نيز همراه با خيل عظيم ملت ايران، ضمن حضور در اين راهپيمايي بزرگ مسلمانان جهان، همه هم استاني هاي بصير را به همراهي باشكوه و حضور پرشور در اين رويداد وحدت آفرين دعوت مي‌ كند.

**قدس، دفتر خونين شجاعت و مقاومت اسلامي است
شهردار بندرعباس گفت: روز جهاني قدس، دفتر خونين شجاعت و مقاومت اسلامي است و در واقع اين روز، نماد وحدت و اراده امت اسلامي در مقابل جنايات رژيم صهيونيستي در فلسطين، غزه و ديگر كشورهاي اسلامي بوده است.
عباس اميني زاده افزود: در حقيقت مي ‌توان قدس را روز ايستادگي مستضعفان عالم عليه مستكبران و روز فرياد مظلوميت ملتي دانست كه با خون فرزندان خود پرده از چهره كريه رژيم غاصب صهيونيستي برمي ‌دارند.
وي بيان داشت: روز جهاني قدس، مناسبتي رسمي در جمهوري اسلامي ايران است كه در حمايت از ملت فلسطين برگزار مي ‌شود و امام خميني (ره) درباره روز قدس فرمودند، روز قدس فقط روز فلسطين نيست، بلكه روز اسلام است.
شهردار بندرعباس با اشاره به حمايت همه‌ جانبه مردم از اين روز افزود: همه ساله مردم ايران و بسياري از كشورهاي حق ‌طلب جهان در آخرين جمعه ماه رمضان به راهپيمايي در حمايت از مردم فلسطين مي‌ پردازند.
اميني زاده تاكيد كرد: روز قدس براي اعلام حمايت از فلسطين است و مي ‌تواند به عنوان روز وحدت ‌بخش جهت همگرايي تمام مسلمانان جهان در برابر توطئه‌ هاي بيگانگان به كار بيايد و ملت هاي مسلمان را باهم متحد سازد.
وي تصريح كرد: اين اتحاد مي ‌تواند بر توانمند سازي كشورهاي اسلامي در برابر دشمنان بي‌ شمار، بسيار موثر و مفيد واقع شود.
شهردار بندرعباس خاطرنشان كرد: روز قدس، براي رهايي فلسطين و اتحاد مسلمانان مهم و حايز اهميت است و بنا بر همين علت بوده كه همه ساله با شكوه‌ تر از قبل تجليل مي‌ گردد و براي مردم همواره تازه و قابل ستايش باقي مي‌ ماند.
وي افزود: از آحاد مردم آزاده، شريف و هميشه در صحنه بندرعباس دعوت مي كنيم تا در راهپيمايي يوم الله قدس حضور باشكوه داشته باشند و انزجار خويش را از جنايات رژيم غاصب صهيونيستي ابراز كرده و وحدت و اتحاد امت اسلامي را در مسير تحقق آرمان مقدس آزادي قدس شريف به نمايش گذارند.
امام خميني (ره) در واقع با نام گذاري آخرين جمعه ماه مبارك رمضان در سال 1358 به نام روز جهاني قدس ياد آورد شدند كه در سال هاي طولاني، خطر اسرائيل غاصب را به مسلمانان گوشزد كنند و از عموم مسلمانان جهان و دولت ‏هاي اسلامي خواستار شدند كه براي كوتاه كردن دست اين غاصب و پشتيبانان آن، به هم بپيوندند چرا كه اين روز مي تواند تعيين كننده سرنوشت مردم فلسطين و روز همبستگي بين المللي مسلمانان در حمايت از حقوق قانوني مردم مسلمان باشد.
مردم روزه دار استان هرمزگان نيز يكبار ديگر با حضور يكپارچه خود در راهپيمايي روز جهاني قدس، به استكبار جهاني و خائنان به آرمان هاي فلسطين، خواهند فهماند كه مسلمانان جهان، هرگز از اصول و آرمان هاي خود دست نخواهند كشيد و به مبارزان فلسطيني، اين اميد را خواهند داد كه در مبارزه خود عليه اشغالگران قدس شريف، تنها نيستند و تمامي مسلمانان دنيا همواره يار و ياور آن ها هستند.
راهپيمايي روز جهاني قدس امسال روز جمعه 18 خرداد ماه در بندرعباس ساعت 11 صبح از محل پارك شهر (بوستان شهيد دباغيان) به سمت مسجد جامع (مصلي قدس) است.
7195/ 6048

سرخط اخبار استان‌ها