۱۷ خرداد ۱۳۹۷،‏ ۱۸:۰۴
کد خبر: 82936248
۰ نفر
روزي براي حمايت از انتفاضه سنگ

زاهدان- ايرنا- روز قدس نماد حمايت از انتفاضه اي از جنس فرياد و سنگ، نشاندهنده حقانيت مالكيت فلسطينيان بر سرزمين ها و كشور خود و نيز نماد اتحاد مردم مسلمان جهان در برائت از رژيم اشغالگر قدس است.

مصاف سنگ با گلوله و تفنگ با مشت گره كرده، جنگي بس نابرابر است كه در يك طرف مردماني با دلي دريايي و انديشه والا و در سوي ديگر رژيمي ظالم و مجهز به تسليحات و تجهيزات مدرن قرار دارند و در اين ميدان پيروز واقعي نبرد سال هاست مشخص شده و دليرانه براي آزادي كشور خود از اشغال صهيونيستها مقاومت مي كند.
در اين روز مردم سيستان و بلوچستان نيز در جاي جاي استان پهناور خود همگام با ساير مردم ايران اسلامي و جهان قد علم كرده و شيعه و سني براي حمايت از مظلومان انتفاضه سنگ سينه چاك مي دهند تا به جهانيان اعلام كنند كه فلسطين پيروز است، اسراييل نابود است.
مردم روزه دار زاهدان هر سال با حضوري چشمگير در روز جهاني قدس كه بنيان گذار آن، همان بنيان گذار نكته سنج و آينده نگر انقلاب ماست، با مشتي گره كرده بر دهان ياوه گوي سردمداران آمريكا و رژيم صهيونيستي مي كوبند و بي پروا فرياد حمايت از مردم فلسطين سر مي دهند.
بيش از 30 سال از زمان فرمان تاريخي امام خميني(ره) مبني بر برگزاري روز جهاني قدس مي گذرد اما اين پيام چنان تازه است كه هر سال مردم بيش از پيش در راهپيمايي اين روز حاضر مي شوند.
در اين روز كودك، زن، مرد، پير و جوان، شانه به شانه هم مي ايستند و به نداي رهبر كبير انقلاب بار ديگر لبيك مي گويند و اشغال بيش از 6 دهه سرزمين قدس را محكوم مي كنند.
اتحاد شيعه و سني در سيستان و بلوچستان در روز جهاني قدس نشاندهنده فرامذهبي بودن فلسطين براي مردم مسلمان است.
حميده درازهي يكي از زنان بلوچ زاهداني به خبرنگار ايرنا گفت: روز قدس روز اسلام و استكبار ستيزي است و بر اين اساس ما با حضور خود در اين راهپيمايي خشم و انزجار خويش را نسبت به رژيم غاصب و حاميانش به ويژه آمريكا اعلام مي كنيم.
وي ادامه داد: حضور مقتدرانه و منسجم ما در راهپيمايي روز جهاني قدس اين پيام را براي دنيا دارد كه ما مسلمانان راه ترسيم شده از سوي امام خميني (ره) را تا آزادي فلسطين و قدس شريف ادامه خواهيم داد و اين مسير همچنان استمرار دارد و هيچ عاملي نمي تواند جلوي آن را بگيرد.
وي ابراز اميدواري كرد اين راهپيمايي ها زمينه ساز نابودي رژيم غاصب و جنايتكار اسراييل و آزادي فلسطين شود و مردم مظلوم و بي دفاع اين سرزمين اسلامي از زير ستم و ظلم صهيونيستها نجات پيدا كنند.
موسي گرگيج يكي از مردان بلوچ زاهدان اظهار داشت: چنانچه خداي نكرده امروز شيعه و سني براي اعلام نفرت از اسراييل و حمايت از فلسطين قيام نكنند، يك كوتاهي واضح در وظيفه انساني و ديني خود كرده اند.
وي ادامه داد: حضور ما در كنار ساير مسلمانان جهان جمعيتي ميلياردي بوجود مي آورد كه مي تواند پشت استكبار را به خاك بزند.
وي با اشاره به مظلوميت مردم فلسطين گفت: اين راهپيمايي كمك كوچكي براي حمايت از مردم مظلوم فلسطين و آگاهي مردم جهان از ظلم رژيم صهيونيستي است.
كودكاني كه دست هايشان با سنگ ها آشنا است و مادراني كه خود به حقيقت؛ شير زنان اين جنگ نابرابر هستند، هرگز از تلاش براي حفظ هويت اسلامي خود نخواهند ايستاد و در اين راه جان و مال خود را پيشكش كرده اند.
نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: روز قدس براي طرح مهمترين موضوع جهان اسلام يعني تعيين سرنوشت ملت فلسطين توسط امام خميني (ره) در نظر گرفته شد و قرار گرفتن اين روز در آخرين جمعه ماه مبارك رمضان در هر سال اهميت آن را آشكار مي كند.
آيت الله عباسعلي سليماني گفت: دنياي استكبار به دنبال تغيير شناسنامه مذهبي اسلامي قدس و يهودي سازي اين سرزمين شريف است.
نماينده مقام معظم رهبري در امور اهل سنت استان هاي سيستان و بلوچستان و كرمان افزود: با توجه به اهميت قدس شريف براي دنياي اسلام به عنوان نخستين قبله مسلمين و نيز مكان عروج ملكوتي پيامبر اسلام (ص) به عرش، راهپيمايي روز قدس به عنوان يك پديده مقدس نشان دهنده دفاع ما از شناسنامه دين اسلام است.
نماينده مردم سيستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبري ادامه داد: امروز با توجه به آگاهي مردم ايران و بيداري مسلمانان از جنايت هاي رژيم اشغالگر قدس، هويت وحشي اين رژيم بر هيچ يك از مردم جهان پوشيده نيست.
وي با تاكيد بر جنايتكار بودن رژيم صهيونيستي تصريح كرد: تغيير جغرافياي مسجد الاقصي، گسترش شهرك هاي صهيونيست نشين، ايجاد ديوار امنيتي و كشتار مردم بي گناه گوشه اي از اين جنايت ها است.
مدير حوزه علميه دارالعلوم اهل سنت زاهدان نيز به خبرنگار ايرنا گفت: رژيم صهيونيستي كه به تعبير بنيانگذار انقلاب اسلامي ايران يك غده سرطاني است عامل ايجاد مشكلات فراواني در منطقه به ويژه در ميان كشور هاي اسلامي شده است.
مولوي عبدالحميد اسماعيل زهي افزود: اسراييل و حاميان آن براي امن ماندن سعي در ايجاد و تشديد اختلافات بين كشور هاي اسلامي دارند.
امام جمعه مسجد مكي اهل سنت زاهدان ادامه داد: حضور مردم در راهپيمايي روز جهاني قدس باعث تضعيف رژيم خونخوار صهيونيستي مي شود.
وي تصريح كرد: چنين صحنه ها و راهپيمايي هايي باعث مي شود تا جامعه جهاني نسبت به جنايات رژيم اشغالگر قدس حساستر شوند و اعتراض مردم مسلمان كه چند دهه ادامه دارد باعث فشار به اسراييل مي شود.
مسلمانان در سراسر جهان به منظور حمايت از مردم مظلوم فلسطين و برائت از ظلم و جور رژيم اشغالگر قدس هر سال در روز جهاني قدس كه به فرمان امام خميني (ره) شكل گرفته به خيابانها آمده و به اميد فردايي بهتر براي اسلام و مسلمانان فرياد آزادي خواهي سر مي دهند.
آيت الله عباسعلي سليماني نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان، سيد دانيال محبي استاندار اين استان، مولوي عبدالحميد اسماعيل زهي مدير حوزه علميه دارالعلوم و امام جمعه مسجد مكي اهل سنت زاهدان، علما و انديشمندان شيعه و سني و بزرگان و ريش سفيدان طوايف اين استان از عموم مردم دعوت كردند تا با حضور گسترده و يك پارچه در راهپيمايي روز جهاني قدس كه به نماد وحدت تبديل شده است، يك بار ديگر ضمن اعلام حمايت از مردم مظلوم فلسطين، انزجار شان را از جنايات رژيم اشغالگر قدس ابراز دارند.
7311 **6081

سرخط اخبار استان‌ها