۱۷ خرداد ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۲۰
کد خبر: 82935806
T T
۰ نفر
تیم فلوره دختران ایران باید به جمع 8 تیم برتر آسیا صعود كند

ارومیه- ایرنا- عضو تیم ملی شمشیربازی جمهوری اسلامی گفت: تیم فلوره دختران ایران در رده یازدهم آسیا قرار دارد و جهت كسب سهمیه بازی های آسیایی جاكارتا باید در مسابقات قهرمانی آسیایی تایلند به جمع هشت تیم برتر صعود كند.

الهه قهرمانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینكه مسابقات قهرمانی شمشیربازی آسیا 20 خرداد ماه جاری در شهر بانكوك برگزار می شود، افزود: بازی های آسیایی جاكارتا یكی از مهمترین رویدادهای قاره كهن است و برای راهیابی به این بازی ها امیدوار هستیم.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون در اوج آمادگی جسمی و روانی به سر می برد، گفت: نگین كافی و سروناز مرتضوی دیگر هم تیم هایم در تركیب سه نفره تیم فلوره دختران جهت اعزام به مسابقات آسیایی و جهانی هستند.
وی با اشاره به حضور تیم سه نفره فلوره دختران ایران در مسابقات جهانی چین كه در 28 تیر سال جاری برگزار می شود، ادامه داد: با انجام تمرین های منظم و كسب آمادگی كامل برای قرار گرفتن در جمع برترین های فلوره آسیا تلاش می كنیم.
این بانوی ورزشكار افزود: از آغاز سال جاری تاكنون اردوهای منظمی پشت سر گذاشته ام و در زمان حاضر نیز زیر نظر مربی كویتی به تمرین های بدنسازی و فنی در مجموعه انقلاب آكادمی ملی المپیك ادامه می دهم.
'قهرمانی' با قدردانی از حمایت مدیركل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در تامین محل اسكان وی در تهران، ادامه داد: به دلیل تمركز بیشتر در تمرین ها، حتی در استراحت های میان اردویی نیز از رفت و آمد به زادگاهم /ارومیه/ پرهیز كرده ام و با انجام تمرین های سخت برای حفظ آمادگی جسمی و روانی خودم تلاش می كنم.
این عضو تیم ملی شمشیربازی، ادامه داد: امسال حتی كنكور را هم به خاطر ورزش كنار گذاشته ام تا با تمركز بیشتری در اردوهای تیم ملی حاضر شوم.
وی كشورهای چین، ژاپن، كره جنوبی و سنگاپور را حریفان اصلی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا و جهان عنوان كرد.
به گزارش ایرنا علاوه بر الهه قهرمانی، سكینه نوری و طاهر عاشوری نیز در اردوهای مستمر تیم های ملی اسلحه اپه و فلوره حضور دارند و تمرین های سختی را زیر نظر مربیان پشت سر می گذارند.
الهه قهرمانی متولد سال 1374 بوده و از 13 سالگی با رشته شمشیربازی در اسلحه فلوره آشنا شده و برای اولین بار با كسب مدال برنز قهرمانی كشور در سال 1390 به اردوی تیم ملی دعوت شده است.
وی مدال نقره انفرادی و طلای تیمی مسابقات بین المللی 2011 گرجستان، مدال برنز مسابقات 2015 جوانان آسیا در امارات، مقام چهارمی مسابقات نوجوانان 2010 آسیا در چین تایپه و چندین مقام كشوری را در ویترین ورزشی خود دارد.
هجدهمین دوره بازی های آسیایی جاكارتا در روزهای 27 مرداد تا 11 شهریور سال جاری در 40 رشته ورزشی برگزار خواهد شد و بر اساس پیش بینی های شورای المپیك آسیا بیش از 10 هزار ورزشكار از 45 كشور برای حضور در این كارزار پراهمیت به اندونزی اعزام می شوند.
7156/3072

سرخط اخبار ورزش