خداحافظی اجباری نفر اول تنیس زنان ایران ازدنیای توپ و تور

ساری- ایرنا- نفراول رنكینگ تنیس زنان ایران درتصمیمی غیره منتظره به خداحافظی اجباری از دنیای حرفه ای مسابقات در این رشته ورزشی تن داد.

هنگامه عزیزی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت كه مصدومیت شدیدی كه سال ها به خاطر مسابقات از ناحیه دست داشت ، علت این تصمیمم بوده و مشكل دیگری وجود نداشته است.
وی افزود : بسیار خوشحال هستم كه در اوج و زمانی كه توانستم نفر نخست رنكینگ تنیس بانوان كشور را در پایان سال 96 از آن خود كنم، از دنیای حرفه ای مسابقات جدا شوم .
نفر نخست تنیس زنان كه اكنون 32 سال سن دارد ، در مدت 12 سال حضور در مسابقات مهم ملی و بین المللی به همراه تیم های مختلف باشگاهی مقام قهرمانی زیادی كسب كرد كه اوج این افتخارات كسب عنوان برتر رنكینگ تنیس زنان ایران بوده است.
عزیزی درپاسخ این این سئوال كه واكنش فدراسیون تنیس نسبت به خداحافظی زودهنگام از مسابقات چه بوده است ، گفت : اطلاعی از فدراسیون ندارم ، اما اولویت و مهم سلامتی خودم بوده كه با توجه به شرایطی كه داشتم و توصیه پزشكان مبنی بر حاد شدن مصدومیت دست در صورت فشارهای زیاد مسابقات ، این تصمیم را گرفتم و به نظرم بهترین تصمیم در این مقطع بوده است.
وی اضافه كرد : اكنون قصد دارم در كسوت مربیگری در باشگاه ایثارگران آمل كه تعدادی هنرجو نیز دارم ، به فعالیت خود در این سمت ادامه دهم.
سازمان لیگ تنیس در پایان سال 96 رتبه نفرات برتر حاضر در رنكینگ بزرگسالان در بخش بانوان را اعلام كرد كه هنگامه عزیزی تنیسور پر افتخار آملی ، با یكهزار و 65 امتیاز و با اختلاف زیاد در صدر این رده بندی قرار گرفت.
در این رده بندی پونه طوافی از البرز با 896 امتیاز در جایگاه دوم ایستاد و غزاله تركمن از تهران با 890 امتیار رتبه سوم جدول رده بندی را به خود اختصاص داده بودند.
7327/1654