امام خمینی 'ره' احیاگر اسلام انقلابی بود

كوالالامپور- ایرنا- رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی گفت: امام راحل صرفا یك سیاستمدار نبود، بلكه ایشان دارای ابعاد شخصیتی والایی از جمله احیاگر ارزشهای اسلام انقلابی بود كه نه تنها ایران بلكه جهان را از آن متاثر ساخت.

به گزارش ایرنا، مراسم بیست و نهمین سالگرد ارتحال امام خمینی 'ره' دوشنبه شب در مركز فرهنگی 'ام سی ای' در كوالالامپور با حضور مرضیه افخم سفیر ایران در مالزی و تعداد زیادی از ایرانیان مقیم این كشور برگزار شد.
علی محمد سابقی دراین مراسم گفت: انقلاب اسلامی تحت هدایت و رهبری امام خمینی 'ره' نه تنها در ایران بلكه درجهان تاثیر گذار بود.
وی با اشاره به اظهارات برخی شخصیت ها و رهبران جهان در مورد امام راحل افزود: تاثیر پیروزی انقلاب اسلامی در دنیای دو قطبی آن زمان آنگونه گسترده بود كه دوست و دشمن را به ستایش رهبر ایران واداشت .
رایزن فرهنگی ایران افزود: بسیاری از شخصیت های بین المللی مانند نلسون ماندلا، بن بلا و گورباچف امام را رهبرعالی دانستند كه با دست خالی توانست انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند .
وی با بیان اینكه تاثیرات امام خمینی'ره' صرفا به مرزهای ایران محدود نشد، تاكید كرد: بی شك قرن بیستم به نام امام راحل ثبت شده است و آثار رویكرد ضد استعماری ایشان كه از زمان انقلاب اسلامی در ایران رشد كرد، همچنان در جهان پابرجاست.
حجت الاسلام رجبعلی زمانی سخنران این مراسم نیز گفت: عملكرد و رهبری امام راحل نشان داد كه ایشان شخصیتی بودند كه همواره در فراز و نشیب انقلاب اسلامی حتی از تهدیدها فرصت ساختند.
وی با اشاره به برخی از احادیث و روایات در مورد آثار ارتباط انسان با خدا گفت: امام راحل در تمام امور خدا را در نظر داشتند و همین امر سبب شد كه توفیقات الهی بسیاری را در رهبری و هدایت انقلاب اسلامی به دست آورند.
حجت الاسلام زمانی همچنین 'توسلات' به خدا و اهل بیت عصمت و طهارات را رمز دیگر پیروزی امام راحل در پیشبرد انقلاب اسلامی دانست و گفت خدا محوری اقدامات و رویكردهای نظری و عملی امام سبب شده بود تا در بسیاری از تنگناهای دنیوی مسیرهای الهی باز شود.
وی تاكید كرد: دنیا همواره نام انقلاب اسلامی را با نام امام راحل خواهد شناخت زیرا ایشان خواست خدا را برخواست خود ترجیح داد.
حجت الاسلام زمانی تاكید كرد زندگانی امام راحل در دوران تبعید و در اوج قدرت نیز همواره یكسان و درعین ساده زیستی و قناعت بود و این سیره زندگی نشان می دهد كه خداهراسی سرلوحه تمام امور ایشان بود.
آساق**1599